X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Przyszłe mamy rocznik 89'
Odpowiedz

Przyszłe mamy rocznik 89'

Oceń ten wątek:
  • Ailla Ekspertka
    Postów: 459 81

    Wysłany: 13 listopada 2016, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja staram sie wychodzic codziennie. Mloda lubi wedrowac.
    Pierwszy zabek? To mnie to tez czeka niedlugo?:D o masakra:D
    My swieta spedzamy bez tatusia bo 16.11 wyplywa na 2,5 miesiaca:/ serce mi peka ze kruszyny nie zobaczy tyle czasu. Ja bym nie wytrzymala. Kocham tego skrzata jak szalona:D

    1usavcqgvf430wyj.png
  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 13 listopada 2016, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ailla czas szybko jednak leci i szybko wroci do Was. Molly o niezle :-) moja wszystko gryzie ale ząbków jeszcze nie widac ale nie spieszno mi do tego :-)
    My po 3 szczepieniu. Wszystko ok na szczęście. Milej niedzieli.

    paola89 lubi tę wiadomość

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • paola89 Autorytet
    Postów: 1520 718

    Wysłany: 14 listopada 2016, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja już młodej zaglądałam do buźki ale nic tam nie widze :P a na spacerki teraz nie wychodzimy bo znowu męczy się z katarem i kaszlem , a 28 listopada na szczepienie :/
    Jak jest pogoda i nie pada to wychodzimy chociaż na 30 min ;)
    Ailla, ja też bym nie wytrzymała ! ale facetom chyba trochę łatwiej ;)

    Nasze maleństwo :* Kinga <3 21.08.2016r.
  • Ailla Ekspertka
    Postów: 459 81

    Wysłany: 16 listopada 2016, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ech te szczepienia. Serce mi sie kraje jak mala placze przy wkluciu, ale wiem ze to dla jej dobra. Teraz spi sobie Miska i jednoczesnie zajada paluszki, odglosy sa nieziemskie XD

    1usavcqgvf430wyj.png
  • Ailla Ekspertka
    Postów: 459 81

    Wysłany: 21 listopada 2016, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halo halo. Dzieci Was pochloney?:D

    1usavcqgvf430wyj.png
  • kasza Autorytet
    Postów: 670 127

    Wysłany: 24 listopada 2016, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha rzeczywiście, trochę zamulamy :D
    My jesteśmy w trakcie kupowania mieszkania i jest niezłe zamieszanie :)
    Julka rośnie jak na drożdżach! Jestem mega zakochana :) <3

    Kto nie boi się wierzyć, że się uda?
    Ja nie, ja wierzę, wiara czyni cuda.. <3
    klz9vcqgoe25tgnv.png

    klz9vcqggnhy4ejj.png
  • Ailla Ekspertka
    Postów: 459 81

    Wysłany: 24 listopada 2016, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooooo zazdroszcze kupowania mieszkania! Mi sie domek marzy...

    1usavcqgvf430wyj.png
  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 24 listopada 2016, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej. Ostatnio coś mało nas tutaj faktycznie. Kasza w Warszawie kupujecie czy pod Warszawą? Mi tez marzy sie domek w moich rodzinnych stronach na wsi. Ale póki co z wlasnego m2 tez sie cieszę.

    Moja tez rośnie o oczkach. Zakochana jestem na maksa w niej! Wrocilysmy do karmienia piersią, dostaje tylko mm na noc w butelce. Sciaganie mleka jest wykanczajace a Kornelia przestala tez od cyca jakos sie odrywac.i tak jestem z siebie dumna to juz 5 msc :-) a balam sie ze na 3 sie skonczy. Dziiewczyny kiedy rozszerzacie diety myslalyscie juz o tym? Wiem ze sa nowe zalecenia po 6 mscu ale nie do konca wierze im. Co roku nowe jakies wytyczne tak jak ostatnio z witamina k. Juz nie kaza podawac do 3 msca. Ikurcze jakos dlugo mi rozszerzać po 6 mscu boje sie ze wtedy bedzie niejadkiem ja i moj maz tez bylismy tacy...i mysle teraz po 5 mscujuz wprowadzac pediatra mi tak doradzila.choc z drugiej strony inni lekarze zaleca bezwzględnie po 6. I badz tu madrym...
    Milego wieczoru kochane! :-)

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • Molly Przyjaciółka
    Postów: 153 28

    Wysłany: 24 listopada 2016, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny!

    Ja aktualnie jestem w trakcie walki z kryzysem laktacyjnym :( i szczerze mówiąc już się powoli poddaje - musze dokarmiać mm, bo Mały niedojedzony a cyce non stop puste i już nie jestem tak pozytywnie nastawiona do karmienia piersią jak jeszcze niedawno byłam.. mąż mnie nie wspiera w tym - osobiście wolałby żebym karmiła mm - twierdzi, że niepotrzebnie się poświęcam :(

    a dla mnie - niezależnie od tego czy przetrwam kryzys i będę karmić dłużej czy zakończę przygodę z kp - były to jedne z najpiękniejszych chwil jakie przeżyłam w życiu - nie raz płakałam ze wzruszenia jak Mały sobie tak słodko ciumkał cycusia <3

    atdcpx9i1fej5hn5.png
  • Molly Przyjaciółka
    Postów: 153 28

    Wysłany: 24 listopada 2016, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a poza tym wybieramy się na rehabilitacje bo Mały kiepsko ciągnie główkę przy pociąganiu za rączki z leżenia do siadu - głowka mu zostaje z tyłu i musimy się pogimnastykować trochę niestety..

    atdcpx9i1fej5hn5.png
  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 24 listopada 2016, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Molly może warto isc do doradcy laktacyjnego. Ja Nie poszlam na poczatku problemów i w koncu caly czas karmie sle z dokarmianiem mm.
    U nas tez ten sam problem slabo ciagnie glowke do siadu. Byliśmy z tym u neurologa. Powiedziala ze to taki etap rozwoju i zeby sie nie martwic przyjdzie czas to podniesie. Mi bylo malo wiec umowilam nas do fizjoterapeuty i potwierdziła babka ze wszystko jest ok nie widzi zadnych odchyleń wzmożonego napiecia ani nic. Pokazala nam tylko jak podnosic bokiem i nosic przodem do świata tez bokiem. Póki co Kornelcia przewraca sie sama na boki, na brzuch, trzyma główkę, bierze i bawi sie zabawkami ale dalej nie podnosi nam glowki do siadu. Troche sie tym martwie ale pediatra ostatnio powiedziała ze na pewno podniesie nie mozna wsadzic dziecka sztywno miedzy ramy rozwoju. No i tego sie trzymam bo.panikara jestem z natury i wolalabym zeby ladnie juz sie podnosila. Daj znac jak u was sie skonczylo moze podpowiesz namjakies ćwiczenia:-)

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • Ailla Ekspertka
    Postów: 459 81

    Wysłany: 25 listopada 2016, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie rezygnuj z cycusia! Kryzys minie. Czesto przystawiaj nawet jak sie denerwuje!my tak pokonalysmy kryzys

    1usavcqgvf430wyj.png
  • kasza Autorytet
    Postów: 670 127

    Wysłany: 25 listopada 2016, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokladnie to szeregówkę pod Warszawą :)

    Nam też ostatnio pediatra powiedziala że nie podciąga główki przy ciągnięciu za rączki i mówiła że mamy nosić przodem do świata. Moja ciocia która jest fizjoretapeutą dzieci mówi że spokojnie, każdy maluch ma swój czas :) także nosimy przodem ale nie przejmuję się żeby było coś nie tak, bo widzę jak się zmienia... jak inaczej już chwyta zabawki, jak łapie się za kolanka i od tygodnia przewraca się z plecków na boczki i brzuszek :)

    Co do karmienia to zaczekam do skończonego 6 miesiąca. Mam nadzieję że będę mieć tyle mleczka bo udaje nam się karmić tylko piersią :)

    Kto nie boi się wierzyć, że się uda?
    Ja nie, ja wierzę, wiara czyni cuda.. <3
    klz9vcqgoe25tgnv.png

    klz9vcqggnhy4ejj.png
  • kasza Autorytet
    Postów: 670 127

    Wysłany: 25 listopada 2016, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niuniusia slyszalaś o tej akcji żeby dziś w Warszawie nie wychodzić ze względu na duży smog? Co o tym myslisz?

    Kto nie boi się wierzyć, że się uda?
    Ja nie, ja wierzę, wiara czyni cuda.. <3
    klz9vcqgoe25tgnv.png

    klz9vcqggnhy4ejj.png
  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 26 listopada 2016, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak słyszałam. Ale caly tydzien wychodzilysmy na godzine codziennie a o smogu dowiedziałam sie wczoraj :/ mysle ze pare dni w tygodniu to będziemy nadal wychodzic. Bo w takim razie nawet okna strach otworzyc.
    Kasza to Julka spryciula jest szybko opanowala obroty. Moja od 2 tygodni przewraca sie na boczki i brzuszek. Ale wiadono to nie wyscigi kazde dziecko ma swoje tempo. I tego sie trzymajmy tak samo z podnoszeniem glowki do siadu.
    Trzymam kciuki za szybka przeprowadze do wlasnego M :-)

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • kasza Autorytet
    Postów: 670 127

    Wysłany: 27 listopada 2016, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sama nie wiem co o tym myśleć... przecież w tak dużym mieście smog był i będzie... ja się dowiedziałam bo na fejsie jestem na grupie "mama radzi mamie w warszawie" (czy jakos tak) i wlasnie któraś mama wrzuciła artykuł :)

    Wiadomo, żadne wyścigi! Mojej znajomej córka chodziła mając 10 msc ale uważam to za jakiś hardcore!
    Za to dowiedziałam się że mąż do roku czasu nie miał ani jednego zęba i tak się zaczęłam zastanawiać czy to genetyczne :D

    Dziękuję, grudzień/styczeń wchodzi ekipa :)

    Kto nie boi się wierzyć, że się uda?
    Ja nie, ja wierzę, wiara czyni cuda.. <3
    klz9vcqgoe25tgnv.png

    klz9vcqggnhy4ejj.png
  • Ailla Ekspertka
    Postów: 459 81

    Wysłany: 27 listopada 2016, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez mala porownuje do innych i czytam co powinna a co nie, ale to bledne kolo. Kazdy rozwija sie inaczej i w swoim tempie i przestalam sie zamartwiac. Moja kruszyna jest strasznym zmarzluchem, wasze tez lubia cieplo?

    Ps: mowilam ze tesknie za ciaza? Ale dzis snilo mi sie ze jade do porodu i obudzilam sie przerazona, ciagle mam traume jakas taka ze nie predko zdecyduje sie na drugie. Brak znieczulenia zrobil swoje:/

    1usavcqgvf430wyj.png
  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 27 listopada 2016, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ailla ja tez tesknie za ciaza. Moje dwie kuzynki sa w ciazy i uwielbiam z nimi przebywac i o tym rozmawiać. Czuje się jak ekspert :-) cudowny to czas. Za jakis czas chce na pewno drugie :-) moja dzis konczy 5 mscy szok.

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • paola89 Autorytet
    Postów: 1520 718

    Wysłany: 27 listopada 2016, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    co do rozszerzenia diety to ja poczekam do 6 miesiąca ;) jeszcze zdąży wszystkiego spróbować a nie chce obciążać jej brzuszka :) .

    ja nie czytam tak dokładnie kiedy co dziecko powinno robić, widzę że dobrze się rozwija , na wizytach pediatra mówi że wszystko ok więc się nie martwię :) poza tym każde dziecko jest inne i nic na siłę.


    No ja szczerze to nie sądziłam że tak oszaleje od chwili zobaczenia dwóch kresek :P tak mnie wzrusza ciąża i dzidziuś że sama siebie nie poznaje :P . Zawsze podchodziłam do tych tematów z dystansem , na koleżankę co ma świra na punkcie swoich dzieci to pukałam w czoło :P ... do teraz ;)

    Nasze maleństwo :* Kinga <3 21.08.2016r.
  • kasza Autorytet
    Postów: 670 127

    Wysłany: 27 listopada 2016, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coś w tym jest :) moja koleżanka niedawno zaciążyła, a ja poczulam chyba lekką zazdrosc :)

    Kto nie boi się wierzyć, że się uda?
    Ja nie, ja wierzę, wiara czyni cuda.. <3
    klz9vcqgoe25tgnv.png

    klz9vcqggnhy4ejj.png
‹‹ 78 79 80 81 82 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ