X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Przezierność karkowa
Odpowiedz

Przezierność karkowa

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Reni1982 Autorytet
    Postów: 815 656

    Wysłany: 6 października 2016, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy którąś z Mam miała badanie przezierności i wyszło 2,1 ? Lekarz powiedział, że to za dużo i roznie może być. Usg ciężko było zrobić bo Maluszek nie chciał wspólpracować. Kość nosowa jest dobrze. Kazał powtórzyć badanie, Z tego co czytałam norma jest do 2,5, a lekarz powiedział ze jedna przezierność jest dobrze, druga za wysoka, wlasnie 2,1 a powinna byc 1 z kawałkiem. Wiecej nie chciala mówić- jedynie powtórzyć badanie. Czy ktoś miał podobną sytuacje ?

    Reni1982

    09.04.2017 r. Miłoszek jest z nami :)
    dqpr2n0a86al9imd.png
  • Baretka Debiutantka
    Postów: 12 8

    Wysłany: 6 października 2016, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni ,moja siostra miała takà sytuację. Kazali jej zrobić dodatkowe badania i nie potwierdziły i nie zaprzeczyły. Przezierność była w jej przypadku 2,1 jak u Ciebie. Maluch zdrowy się urodził.

  • Reni1982 Autorytet
    Postów: 815 656

    Wysłany: 6 października 2016, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest to jakieś pocieszenie... jutro 3 USG pod rząd, tym razem inny lekarz

    Reni1982

    09.04.2017 r. Miłoszek jest z nami :)
    dqpr2n0a86al9imd.png
  • Baretka Debiutantka
    Postów: 12 8

    Wysłany: 6 października 2016, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ona bardzo się denerwowała do samego końca.Do tego jakieś badania miała robione za które sporo płaciła . I one nie dały jej jednoznacznej odpowiedzi. Ale wszystko ok się skończyło. Trzymam kciuki za Ciebie , bądź dobrej myśli.

    Reni1982 lubi tę wiadomość

  • Karla82 Nowa
    Postów: 5 11

    Wysłany: 13 października 2016, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni1982 spokojnie; skoro dzidziuś nie chciał spokojnie leżeć pomiar mógł być niedokładny, a różnica 0,5-1mm niekiedy jest bardzo trudna do uchwycenia; poza tym ja mam na wyniku badań info, że norma dla 11-13,6 tyg ciąży jest do 2,5 mm (wg Nicolaidesa). Będzie dobrze :-) trzymam kciuki.

  • Reni1982 Autorytet
    Postów: 815 656

    Wysłany: 19 października 2016, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karla82 wrote:
    Reni1982 spokojnie; skoro dzidziuś nie chciał spokojnie leżeć pomiar mógł być niedokładny, a różnica 0,5-1mm niekiedy jest bardzo trudna do uchwycenia; poza tym ja mam na wyniku badań info, że norma dla 11-13,6 tyg ciąży jest do 2,5 mm (wg Nicolaidesa). Będzie dobrze :-) trzymam kciuki.


    U innego lekarza wyszło 2.0. a jak wróciłam ponownie do swojej to raz 1.9, a raz 2.1,
    lekarz wykluczył choroby.Mówi że synek zdrowy :)))

    Reni1982

    09.04.2017 r. Miłoszek jest z nami :)
    dqpr2n0a86al9imd.png
  • MikanKulta Przyjaciółka
    Postów: 101 32

    Wysłany: 19 października 2016, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni, jestem dopiero co po tych badaniach i lekarz powiedziała mi, że należy się martwić, kiedy przyziernosc osiąga 3 i więcej. Nie denerwuj się na zapas, tym bardziej, że nie można było precyzyjnie pobrać pomiarów, bo Maluszek się ruszał <3

    Reni1982, Kochająca Mama Ani lubią tę wiadomość

    3jgx3e3k5csktsth.png
  • Reni1982 Autorytet
    Postów: 815 656

    Wysłany: 20 października 2016, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jESTEM już dużo spokojniejsza, teraz tylko czekam na kolejną wizytę i pierwsze ruchy. 15 tydzien. Dziękuje za wsparcie :)

    Reni1982

    09.04.2017 r. Miłoszek jest z nami :)
    dqpr2n0a86al9imd.png
  • violas Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 7 listopada 2016, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem teraz w 17 tygodniu ciąży bliźniaczej i na usg prenatalnych jedno z dzieciaków miało przezierność 2.9 a drugie 1.5. Byłam przerażona, zwłaszcza że amniopunkcja przy bliźniakach jest niebezpieczna. Czekałam na wyniki przesiewowe z krwi i okazało się że wyniki są bardzo dobre: ryzyko wystąpienia zespołu Downa 1:14000 , zespołu Edwarda 1:91000. Głowa do góry! Trzeba uzbroić się w cierpliwość i zawsze szukać dodatkowej opini innego lekarza bo niektórzy potrafią niestety tylko niepotrzebnie straszyć!

  • Velvet929 Przyjaciółka
    Postów: 266 37

    Wysłany: 29 listopada 2016, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam w 12 tygodniu i wyszło 2.2. Też myślałam, że to dużo jak na ten tydzień ale lekarz powiedział, że w porządku jest.

    mhsvi09k9an1legs.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lutego 2017, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    Ja miałam wizyte wczoraj dzidziuś 62mm i przezierność 2,1. Lekarz powiedział, że jest to dobry wynik :)

  • Larysa Ekspertka
    Postów: 208 170

    Wysłany: 15 lutego 2017, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Amelia25 :) mój dzidziuś ma 67mm i przezierność 1,6, będzie synuś a u Ciebie? Jak się czujesz? Ja od dzisiaj jestem już na zwolnieniu, miałam poważną infekcję z gorączką tydzień temu i lekarka dała mi zwolnienie na miesiąc. Później będę już przedłużała do porodu.

    Amelia25 lubi tę wiadomość

    zrz6i09kmg998aky.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 marca 2017, 01:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Larysa wrote:
    Hej Amelia25 :) mój dzidziuś ma 67mm i przezierność 1,6, będzie synuś a u Ciebie? Jak się czujesz? Ja od dzisiaj jestem już na zwolnieniu, miałam poważną infekcję z gorączką tydzień temu i lekarka dała mi zwolnienie na miesiąc. Później będę już przedłużała do porodu.

    Mdłości na szczęście przeszły w II trymestrze i będzie córa :) Widzę, że jesteśmy na podobnym etapie. Ja też postanowiłam nie przemęczać sie i jestem na zwolnieniu prawie od początku, lekarz zapisał duphaston i aż do 18tc mam brać :)
    Zdrówka dużo!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2017, 01:24

  • Larysa Ekspertka
    Postów: 208 170

    Wysłany: 3 marca 2017, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tobie też:) rośnijmy:)

    zrz6i09kmg998aky.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ