X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Prosze o pomoc ;(
Odpowiedz

Prosze o pomoc ;(

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 marca 2017, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam dzisiaj na badaniach prenatalnych 3d/4d w 20 tyg ciazy. Wedlug badań z dzidziusiem wszystko wporządku z wyjatkiem jednego : lekarz stwierdził nieobecność kości nosowej . Dostalam skierowanie na badania inwazyjne(aminopunkcja) jestem naprawde zalamana.. nie wiem co mam robic wedlug lekarza pół procenta dzieci bez kośći nosowej rodzi sie zdrowych. Czytałam również ze brak kości nosowej może swiadczyc o zespole downa lub obecnosci innych chorób genetycznych ;(nie miałam robionych badań prenatalnych wczesniej .Czy ktoraś z Was miala podobna sytuacje?Dodam ze jestem młoda osobą ( 18 lat)/

  • Evitka Nowa
    Postów: 2 1

    Wysłany: 31 marca 2017, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć ja jestem w 22 tyg ciąży jestem po drugim USG prenatalnym,miałam dokładnie ten sam problem co Ty.Tylko u maleństwa brak kości nosowej wyszło na pierwszym badaniu prenatal USG w 12 tyg,byłam załamana bo wiem co to oznacza jeszcze pani doktor stwierdziła ze powinna ta kość być a jej nie ma, dodam ze pozostałe badania były ok. bo jeszcze ważna jest przezierność karkowa. Ze względu też na mój wiek 39lat zasugerowała ze powinnam zrobić inne badania prenatalne wzięłam pod uwagę najnowocześniejszą metodę nieinwazyjną Test Nifty (nie chciałam robić amniopunkcji-niesie pewne ryzyko)
    (próbka krwi matki) daje 98% pewności, że dziecko nie będzie miało chorób genetycznych m.in. zespołu Downa. Zrobiłam kosztował niestety dość dużo bo w Krakowie 2350 zł i czekaliśmy 2 tyg modląc się aby maleństwo było zdrowe, ale nie żałuje bowiem spokój mój i dziecka jest najważniejszy.Tydzień temu byłam na drugim USG i okazało się, że kość nosowa jest, nie za duża ale jest.Czytałam artykuły na ten temat i dowiedziałam się, że jeśli rodzice mają małe nosy to raczej dziecko wielkiego mieć nie będzie i może dlatego jeszcze w Twoim przypadku tej kości nie widać. Myślę, że może za kilka tyg się pokarze bo takie przypadki słyszałam, że miały miejsce. Ja i moja córcia rośniemy, teraz czeka nas badanie echo serca mam nadzieję , że będzie wszystko w porządku. Życzę Wam zdrówka i mniej zmartwień. Evitka

    wichrowe_wzgórza lubi tę wiadomość

    Evitka
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ