X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr poradnik dla przyszłego taty
Odpowiedz

poradnik dla przyszłego taty

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • sylani Koleżanka
    Postów: 69 4

    Wysłany: 4 maja 2017, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkie przyszłe mamusie!
    Nie wiem czy Wam przyszło do głowy aby starać się w jakiś sposób wspomóc przyszłego tatę w roli, która go za nie tak długo czeka. Z racji tego, że mój mąż pochłania książki jak cukierki, wpadłam na taki pomysł :) Możecie mi doradzić jaki poradnik/książkę kupić aby dowiedział się z niej najważniejszych informacji napisanych w sposób zrozumiały i bardziej "łopatologiczny" niż poradniki dla kobiet? W internecie znalazłam kilka pozycji, ale nie do końca mnie przekonują lub nie mogę ich znaleźć w żadnej internetowej księgarni.
    Z góry dziękuję za pomoc :)

    m3sx9jcgj726xfjv.png
  • zimowa stokrotka Autorytet
    Postów: 811 478

    Wysłany: 4 maja 2017, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zauważyłam, że te książki kierowane do mężczyzn są albo: bzdurne, tzn. Zapisane w humorystyczny ale nie dokońca prawdziwy sposób, czyli fajne do pośmiania się ale nie zawierają potrzebnych informacji, albo tak samo zawiłe jak dla kobiet. Ja nawet nie jestem w stanie czasem ogarnąć tych wszystkich informacji a co dopiero facet dla którego prosty język jest tym jedynym do przyjęcia aby zrozumiał coś w 100% (jak np. Mój mąż). Ale do każdego trafi coś innego :) a może blogi w internecie? Niektóre z nich prowadzą mężczyźni którzy przeprowadzają krok po kroku przyszłego tatusia przez zawiłości ciąży, porodu, połogu i okresu niemowlęcego. Nawet ostatnio na taki blog trafiłam. Jak znajdę gdzieś link to podrzuce. Facet fajnie i humorystycznie a jednocześnie prawdziwie opisywał jak to było w jego przypadku :)

    sylani lubi tę wiadomość

    o148i09kzitj1pv1.png
    mhsvi09k321kr4xp.png
  • sylani Koleżanka
    Postów: 69 4

    Wysłany: 4 maja 2017, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Świetnie, będę wdzięczna za link Zimowa Stokrotko :)

    m3sx9jcgj726xfjv.png
  • zimowa stokrotka Autorytet
    Postów: 811 478

    Wysłany: 4 maja 2017, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i nie mogę znaleźć tamtego bloga co na niego wpadłam, ale... znalazłam coś takiego: https://mlodytata.pl/ facet też właśnie porusza tematy ciąży, badań prenatalnych, dolegliwości ciążowych :) i z tego co zwróciłam uwagę to i okrestu po porodzie. Dodatkowo to jeden z niewielu, na którym pojawiają sie jeszcze wpisy. Natknęłam się na kilka innych i stwierdzam, że mężczyźni nie są chyba zbyt cierpliwi do prowadzenia blogów bo po kilku wpisach rezygnowali. :) Kurcze, a może otwozyć bloga i im tłumaczyć łopatologicznie na czym co polega i tłumaczyc te zawiłosci ksiąg dla kobiet...

    Wiol lubi tę wiadomość

    o148i09kzitj1pv1.png
    mhsvi09k321kr4xp.png
  • Wiol Debiutantka
    Postów: 14 2

    Wysłany: 7 maja 2017, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    otwieraj dziewczyno, dobry pomysł!!!

  • Symfonia Przyjaciółka
    Postów: 169 38

    Wysłany: 7 maja 2017, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mądrzy Rodzice - Margot Sunderland

    Świetna książka nie tylko dla taty. Szybko się czyta.

    1aa89a7d18.png

    02.02.2016 Synek już z nami na świecie :*
  • sylani Koleżanka
    Postów: 69 4

    Wysłany: 10 maja 2017, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Świetnie ! Dziękuję za wszystkie porady :)

    m3sx9jcgj726xfjv.png
  • smeg Autorytet
    Postów: 605 810

    Wysłany: 15 maja 2017, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    J. Juul "Być mężem i ojcem", jeszcze nie czytałam, ale słyszałem że to fajne kompendium wiedzy zawartej w pozostałych książkach Juula :) Zastanawiam się nad kupnem na prezent dla narzeczonego.

    thgfflw1r5jwwi42.png
    uch5trd871vy6cfm.png
    gg64o7est9yc5xll.png
    Gdańsk, 31 l., kp :)
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ