X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Picie kawy w ciąży
Odpowiedz

Picie kawy w ciąży

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2017, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja świadomie zrezygnowałam z picia kawy, aczkolwiek moja pani ginekolog pozwoliła pić 2 filiżanki dziennie bez problemu :)

  • theagnes87 Autorytet
    Postów: 749 453

    Wysłany: 22 maja 2017, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja pije kawę jedną dziennie, rozpuszczalną i z mlekiem....ale mocno ją ograniczyłam ponieważ pamiętam jak w poprzedniej ciąży, łapały mnie skurcze łydek i palcy, a to też zasługa kawy, bo wypłukuje potas

    iv09hdgejbmeoi5c.png

    w57vskjoejp0xr0f.png


  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4995 1715

    Wysłany: 22 maja 2017, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja piję jak theagnes - 1 niezbyt mocna z mlekiem, zresztą ja mocnej i dużo nigdy nie mogłam, bo się trzęsę :D

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • millakotek Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 22 maja 2017, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też piję jedną z mlekiem, chociaż bywają dni kiedy po połowie kubka mam już dosyć :)

    f2w3ugpj2by4qewe.png
  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 22 maja 2017, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w drugiej ciazy i o ile w pierwszej moze bym dala rade bez kawy, gdybym sie mocno uparla, o tyle przy moim obecnym trybie zycia (pobudka o 4:00, praca 6:30-15:00 + dom z dwulatka) bez kawy padlabym trupem. Nie wale szotow espresso, tylko pije slaba pol na pol z mleczkiem, takze mysle, ze okej.

    W obu ciazach nie pilam wcale w I trymestrze. Teraz mam dni, ze nie mam wcale ochoty. No i nie pije wcale w weekendy, bo wtedy moge sie wyspac :]

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • Majetta Autorytet
    Postów: 929 523

    Wysłany: 22 maja 2017, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    popijam do dwóch kaw dziennie :)

    millakotek lubi tę wiadomość

    07/2017 💕 Misia
    07/2021 💔7tc Aniołek
    04/2022💕Gaja 🌈
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2017, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pozwalam sobie od czasu do czasu na kubek kawy z mlekiem. Czasem jest to codziennie, a czasem nie piję 2 dni :). Jeśli ochota na nią nie jest duża to odpuszczam ,bo mam wyrzuty sumienia że szkodzę maluchowi .

    Nieraz wypiję sypaną,mocniejszą z rana, bo cierpię na zaparcia (przyjmuję żelazo) ,ale nie zauważyłam żeby pomagała :/ . Przed ciążą po kawie zawsze szłam do wc .

  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie lekarz pozwolil 1 kofeinowy napoj dziennie, od poczatku ciazy pilam 1 dziennie z mlekiem, ale teraz w 2 trymestrze pije juz baaaardzo rozrzedzona, robie w ekspresie, pol oddaje mezowi a swoja jeszcze rozrzedzam woda. Mam bardzo wysoki puls ponad 110 i czuje ze kawa mi go jeszcze podnosi, ale taka slabiutka moge pic.

    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

  • Modrzewiowa Autorytet
    Postów: 340 197

    Wysłany: 22 czerwca 2017, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przed ciążą byłam mega kawoszem. Czasem miałam wrażenia, że pachnę jak kawa :D Jak zaszłam - odrzuciło mnie od kawy...może raz zrobiłam sobie kubek słabej, ale wypiłam tylko połowę, miałam wtedy bardzo niskie ciśnienie.
    A teraz...właściwie w II trymestrze...zaczyna mi wchodzić Inka z mlekiem rano, do śniadania...


    Oj Dziecko zmienia, zmienia ;)

    dev358pr___.png

    Franciszek :*
    10.05.2017 r. serduszko naszego Serduszka :)

    cbpregz2jivxh5d2.png

    Me­dicus cu­rat, na­tura sa­nat
  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 14 lipca 2017, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madzialenka84 wrote:
    Mnie lekarz pozwolil 1 kofeinowy napoj dziennie, od poczatku ciazy pilam 1 dziennie z mlekiem, ale teraz w 2 trymestrze pije juz baaaardzo rozrzedzona, robie w ekspresie, pol oddaje mezowi a swoja jeszcze rozrzedzam woda. Mam bardzo wysoki puls ponad 110 i czuje ze kawa mi go jeszcze podnosi, ale taka slabiutka moge pic.

    No i ostatecznie zrezygnowalam z kawy (pije tylko bezkofeinowa, dla smaku), wydaje mi sie, ze lepiej sie czuje, puls mi tak nie skacze i czestotliwosc i sila bolow glowy sie zmniejszyla.

    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

  • Invis Autorytet
    Postów: 1586 867

    Wysłany: 16 lipca 2017, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w obu ciążach w pierwszym trymestrze całkowicie zrezygnowałam z kawy (odrzuciło mnie), choć jestem mega kawoszem. Do tej pory rzadko piłam kawę, ale moja Pani ginekolog pozwoliła jedną-dwie dziennie (piję słabe, z mlekiem), także już bez poczucia winy czasami zrobię sobie tę jedną słabą z mlekiem :)

    7u229jcgjnezkwya.png
    tb739vvjaxst5oik.png
    14gmqh4s3wl30kr1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lipca 2017, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zrezygnowałam z codziennego picia kawy już przed ciążą, na codzień piłam inkę, a w weekend normalną kawę. A jak tylko się dowiedziałam o ciąży przestałam pić kawę w ogóle. Cały pierwszy trymestr zapach kawy mnie odrzuca, jest dla mnie zbyt intensywny, nie mam zupełnie ochoty nawet na słabą z mlekiem więc nie piję i już ;)

    Swoją drogą w ogóle mam problem z piciem czegokolwiek, bo nic mi nie smakuje - ostatnio jedynie herbara z cytryną i woda.

  • AiCha4811 Autorytet
    Postów: 1419 1017

    Wysłany: 22 lipca 2017, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bardzo lubie kawe ale nigdy nie piłam wiecej niz 1-2 dziennie, a podczas staran wręcz 1-2 tygodniowo zastępując ją inką, obecnie w 5 mcu pije średnio 5 razy w tygodniu ale nie tak ze robię sobie filiżankę tylko spijam kilka lykow od mężusia, bo na kawe mam bardzo często ochote ale szkoda mi wapnia i potasu ktora kawa wyplukuje a ktore wciskam w siebie w postaci sera żółtego, melona, mango itp po prostu szkoda tych minerałów ktorych potrzebuje dzidzia no i nie ukrywam sie zaczęły się bóle i kurcze łydek , gdy wcześniej w I trymestrze piłam 1 kubek kawy na tydzien nie bylo tego problemu. Jeśli bardzo lubicie kawe to jedzcie wiecej melona, pomidora, mango - zdrodla potasu, oraz zoltego sera, jogurtu naturalnego, mleka - źródeł wapnia, warto tez uzupełniać magnez. I wtedy nie bedziecie mialy takich wyrzutów sumienia. Dobrze ze mąż mnie pilnuje i wspiera w nie piciu za dużej ilości;-) bo mam słabą wolę niestety. Dodam ze jestem niskocisnieniowcem wiec nie biore pod uwage tego mankamentu kawy, jeśli macie ciśnienie w normie lub wyższe to lepiej zapytać gina czy to nie zaszkodzi. Wiadomo wszystko wolno byle z umiarem :-) ja sie śmieje ze córka mojej przyjaciółki ktora jest niesamowicie ruchliwa i energiczna jest taka bo mama pila codziennie kawe, ale to oczywiście nie jest potwierdzone żadnymi badaniami to tylko moja hipoteza :-P poza tym jest tak rozkoszna ze gdyby to bylo potwierdzone to bym tez piła codziennie kubek hehe

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lipca 2017, 13:14

    "Niech mi się stanie według słowa Twego"
    wz4YlYU.jpgwz4Yp1.png
    Udało sie w 12 cs 'na powaznie' <3
    3560 gram szczęścia <3 55cm
    Po 6 miesiącach kolejnych starań jest drugi cud <3 4146 gram
  • Talla Ekspertka
    Postów: 168 76

    Wysłany: 24 lipca 2017, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przed ciążą w ogóle nie piłam kawy bo nie lubiłam, a nawet Inka była pita od święta. A teraz bardzo często piję Inkę do śniadania czyli trochę wody i znacznie więcej mleka. Od kawy odrzuca mnie na kilometr, nawet zapach jest nie do zniesienia. Tak samo wszelkie smakowe herbaty, nawet Roiboos smakowy jest zły.

    2nn390bv8q4j7jxl.png
  • AiCha4811 Autorytet
    Postów: 1419 1017

    Wysłany: 29 lipca 2017, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bridget wrote:
    Ja pozwalam sobie od czasu do czasu na kubek kawy z mlekiem. Czasem jest to codziennie, a czasem nie piję 2 dni :). Jeśli ochota na nią nie jest duża to odpuszczam ,bo mam wyrzuty sumienia że szkodzę maluchowi .

    Nieraz wypiję sypaną,mocniejszą z rana, bo cierpię na zaparcia (przyjmuję żelazo) ,ale nie zauważyłam żeby pomagała :/ . Przed ciążą po kawie zawsze szłam do wc .
    Bidget jeśli cierpisz czasem na zaparcia to polecam bardzo ksylitol, nie dość ze jest zdrowy, uzywa się go zamiast cukru to w wiekszych ilościach ma dzialanie przeczyszczajace, bo organizm musi stopniowo sie do niego przyzwyczajać, poczytaj sobie o ksylitolu, jest nawet dla dzieci o wiele zdrowszy niz cukier. Po takiej nawet slabej kawce z łyżeczką ksylitolu bardzo ładnie przechodzi zatwardzenie, a jak nie pomaga to dwie łyżeczki. :-) i nie psuje zębów jak cukier.

    "Niech mi się stanie według słowa Twego"
    wz4YlYU.jpgwz4Yp1.png
    Udało sie w 12 cs 'na powaznie' <3
    3560 gram szczęścia <3 55cm
    Po 6 miesiącach kolejnych starań jest drugi cud <3 4146 gram
  • Jarzebinka89 Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W pierwszym trymestrze moja ulubiona kawa nagle wydala sie kwasna ;) Potem zapach mielonej kawy lagodzil mdlosci, a teraz wrecz ginekolog zalecila mi, zebym pila 1-2 filizanki dziennie, bo mam bardzo niskie cisnienie.

    #rodzew2018
    p19u3e3kzaje7hnn.png
  • czekajacanacud1 Autorytet
    Postów: 1527 724

    Wysłany: 9 sierpnia 2017, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja pije do tej pory 1-2 dziennie rozpuszczalnej

    6sutskjolve431gm.png
  • Wiki_2 Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 12 sierpnia 2017, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przed ciążą piłam do 3 kaw dziennie. Teraz 1-2 filiżanki dziennie, u mnie to akurat bardziej mleko z kawą.

    bokvjuu.png
  • d.orota Koleżanka
    Postów: 39 0

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja do 4 miesiąca w ogóle nie piłam kawy. Ale ostatnio miewam baaardzo niskie ciśnienie i lekarz nawet zalecił popicie kawy od czasu do czasu. Więc piję nie za mocną 3 razy w tygodniu.

    p19uqqmz9qpwb8k1.png
  • Bozka Ekspertka
    Postów: 386 54

    Wysłany: 16 sierpnia 2017, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kawa nie szkodzi oczywiście jeśli mówimy o kubku rano i ok 17 kolejna, ja mam niskie ciśnienie i wręcz mam pić rzeczy które zawierają kofeinę w poprzednich ciąża Ch też piłam nie dajmy się zwariować :D

    Tt229c2ebd5b3c06ae34a8bc3e03c6b125.png
    Córka 2003 Córka 2007 Syn 05.02.2018
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ