X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr pępowina dwunaczyniowa
Odpowiedz

pępowina dwunaczyniowa

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Aaricia85 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 15 listopada 2016, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z Was miała lub ma pępowinę dwunaczyniowa? Jak to się skończyło ? Co wiecie na ten temat? Strasznie się martwię , (póki co dzidziuś rozwija się prawidłowo)

    gann3e3kpnzw6z1p.png
  • Vriola Przyjaciółka
    Postów: 103 51

    Wysłany: 15 listopada 2016, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam 3 naczynia ale rozmawiałam o tym z moim lekarzem i mówił że kiedyś mówiło sie że mogą to być wady itp. ale zrobili szczegółowe badana na dużej liczbie dzieci i okazało się że wcale nie prognozuje to niczego złego. Głowa do góry :)

    Aaricia85 lubi tę wiadomość

  • Aaricia85 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 16 listopada 2016, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje Vriola za odpowiedź, uspokoiłaś mnie trochę, mieszkam za granicą i tu lekarz nawet nie rozwinął tematu tylko poinformował mnie, że taką mam pępowinę. A ja jak wróciłam do domu i "wklepałam" to w gogle to trochę się przeraziłam,
    Pozdrawiam serdecznie

    gann3e3kpnzw6z1p.png
  • lilija Nowa
    Postów: 1 1

    Wysłany: 16 listopada 2016, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam

    Mi przy badaniu połówkowym wyszło, że mam taką pępowinę. Zmartwiłam się. Jednak lekarka mówiła, że dzidzia rozwija się prawidłowo, rośnie i nie ma wad serduszka itp. Tylko kazała przyjść w 30 tygodniu na badanie, bo na tym, etapie jakby się coś działo z serduszkiem to mogłoby być nie widać. Boję się, ale też poza tym nic nie stwierdziła i mam nadzieję, że jakoś to będzie:)

    Aaricia85 lubi tę wiadomość

  • Aaricia85 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 16 listopada 2016, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Więc trzymam kciuku za siebie i za Ciebie, musi być dobrze :-)

    gann3e3kpnzw6z1p.png
  • anqa Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 17 listopada 2016, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja trzecia córka miała 2naczyniowa pepowine. Córka ur. koniec 36 tc, niska waga urodzeniowa 2560gr, z drobną wada serca (często sprzezona z pepowina dwunaczyniowa) - 2 ubytki międzykomorowe, obie dziurki zarosly się ok. 18 mz.

  • anqa Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 17 listopada 2016, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wada serca na echo w ciąży nie wyszła (miałam 2 razy). Dopiero po porodzie

  • Aaricia85 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 18 listopada 2016, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze, że dziurki się zarosły. Miałaś wywoływany poród w 36 tyg.? (czytałam w Internecie, że często w przypadku pępowiny dwunaczyniowej "zaleca się" wcześniejszy poród) Tobie też tak mówiono?

    gann3e3kpnzw6z1p.png
  • anqa Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 20 listopada 2016, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam trzecie cc, miało być na koniec 37tc bo tak się robi planowo po dwóch lub więcej cc, ale zaczęła mi pękać macica i wyjeli jeszcze parę dni wcześniej

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2016, 22:00

  • Bold Koleżanka
    Postów: 45 36

    Wysłany: 19 lipca 2023, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, czy ktoś może miał jeszcze taki problem? Ja mam na razie podejrzenie takiej pępowiny, ale i tak strasznie panikuję. Będę wdzięczna za wiadomości

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ