X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr otyłość a ciąża
Odpowiedz

otyłość a ciąża

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • mrówa Koleżanka
    Postów: 76 10

    Wysłany: 29 grudnia 2016, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny na początku ciązy wazyłam ok 95,5 kg. teraz waże 94. nie mam apetytu czy przy mojej wadze nedzny jej przyrost stanowi klopot?

    pierwsza ciąża w 2009 roku ... urodził się Franuś :*
    teraz czekamy na córeczkę :) :*
    31159dffca.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2016, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No, o ile nie masz ponad 2 metrów wzrostu, to się nie martw.
    Masz tu link do kalkulatora wagi w ciąży, z tym, że będąc otyłym lepiej trzymać się tej niższej granicy przybierania.
    http://babyonline.pl/kalkulator-wagi-w-ciazy.html

    Ja też jestem otyła i ginekolog oraz jeszcze jeden lekarz powiedzieli, że optymalnie będzie, jeśli przybiorę 6-7 kg, a więc tylko waga dziecka, łożyska, wód i tym podobnych "składników" ciąży, bo każdy kilogram więcej to tłuszcz. Jak na razie nic nie przybrałam, a nawet mam ok 2 kg mniej przez mdłości w I trymestrze i dietę cukrzycową od II trymestru, a to już połowa ciąży. I diabetolog i ginekolog mówili, że taki lekki spadek wagi w moim przypadku nie martwi wcale.

    mrówa lubi tę wiadomość

  • mrówa Koleżanka
    Postów: 76 10

    Wysłany: 29 grudnia 2016, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziękuję ci bardzo :) w siweta do tego przeszlam jelitowke i ogolnie apetyt mam duzo mniejszy. ja przed ciaza schudlam 10 kg w ramch przygotowac do ciazy.

    pierwsza ciąża w 2009 roku ... urodził się Franuś :*
    teraz czekamy na córeczkę :) :*
    31159dffca.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2016, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mrówa, najważniejsze, że dziecko rozwija się prawidłowo. Powodzenia!

  • French_Lover Znajoma
    Postów: 28 2

    Wysłany: 16 stycznia 2017, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mrówa, nic ni martw. Spotkałam się z opinią u kilku lekarzy, że nawet jeśli byś najpierw traciła na wadze na początku, a potem nieznacznie przybrała - tyle co dziecko, wody i łożysko to ok, tak ma być.

    Im niższa waga przed ciążą tym przeważnie dziewczyny więcej przybierają w trakcie, i odwrotnie. Też polecam rzucić okiem na kalkulatory wagi - dotyczące przybierania w ciąży.

    w57vgov3sg8z8thq.png
  • mrówa Koleżanka
    Postów: 76 10

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moj lekarz mnie chwali bo nie tyje :D no i jem mniej bo apetyt pozwala mi na tyle wlasnie ile jestem w stanie jesc. nie mam preferencji specjalnych ... no moze poza pomidorowka i mandarynkami :)
    wiec moze uda mi sie nie przybrac za duzo ...potem bedzie latwiej :)

    pierwsza ciąża w 2009 roku ... urodził się Franuś :*
    teraz czekamy na córeczkę :) :*
    31159dffca.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ