X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Obecność dziecka w brzuchu
Odpowiedz

Obecność dziecka w brzuchu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 września 2017, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka mamuśki...ja może z dość durnym pytaniem...czy w 20tc czułyście obecność dziecka w brzuchu? Nie chodzi mi o ruchy. Od jakiegoś tygodnia zauważyłam, że musze uwazac jak np. Wstaje z krzesla..bo jak sie zerwe to tak jakbym miala kamien w brzuchu ktory ciagnie do dolu. Albo jak sie przekrecam w nocy na boku to tez czuje taki jakby kamien...

  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 20 września 2017, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak, to normalne, choć to raczej macica twardniejąca pod wpływem mięśni brzucha, trzeba uważać i pomału ostrożnie się skręcać i używać mięśni brzucha;
    mi wczoraj przeszkadzało zmienianie biegów w samochodzie - zawsze dużo hamowałam silnikiem po mieście

    Between lubi tę wiadomość

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2017, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie, że tak. Szczególnie przy leżeniu, przekręcaniu się, wstawaniu - dziecko układa się w jakieś pozycji i nagła jej zmiana powoduje dyskomfort. W nocy przekręcam się na dwa razy, żeby córka się zdążyła ułożyć ze mną ;)

    Pomijam już fakt, że takie nagłe wstawanie kończy się u mnie też mocnym napięciem skóry i czasem mam wrażenie jakby mi pękały krwinki pod skórą podczas takiego nagłego rozciągnięcia skóry ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2017, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hm.. Zaczynam 15 tydzień i nie zauważam zmian. Czy też tak macie..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2017, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skarbek2312 wrote:
    Hm.. Zaczynam 15 tydzień i nie zauważam zmian. Czy też tak macie..
    Ja pierwsze muśnięcia poczyłam w 17 tygodniu. Jestem szczupła i podobno osoby chudsze szybciej mogą coś poczuć bo dzidzia jest tuż pod skórą ;) Do 20 tygodnia powinnaś poczuć też "coś" :)

  • Monic88 Autorytet
    Postów: 401 255

    Wysłany: 23 września 2017, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To nie tyle jest dziecko co macica, po 20 tygodniu mogą zaczynać się już jej skurcze przygotowujące do porodu, przy każdym ruchu naszym czy dzidzi macica może się obkurczać, inaczej "stawiać" i to jest właśnie odbierane jako twardnienie, ciągnięcie w dół itp. Staraj się nie wykonywać gwałtownych ruchów, ale jeśli te skurcze nie są regularne to nie ma się czym martwić raczej :-)

    km5sp07weqrpj7bl.png
  • Morrigan Znajoma
    Postów: 23 0

    Wysłany: 24 września 2017, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam tak od mniej więcej 18tc i też zmieniam pozycję "na raty". Problematyczne jest też wstawanie z pozycji półleżącej, więc proszę męża o pomocną dłoń żeby za bardzo brzucha nie napinać - jakoś się podświadomie tego obawiam :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ