X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Nadmierny przyrost wagi w II trymestrze.
Odpowiedz

Nadmierny przyrost wagi w II trymestrze.

Oceń ten wątek:
  • Muchaolucha Koleżanka
    Postów: 49 33

    Wysłany: 29 marca 2016, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam ogromny problem z coraz to bardziej rosnącą wagą :(
    Za chwilę zaczynam 23 tc i po dzisiejszym ważeniu okazało się, że przytyłam już 6,5 kg od początku ciąży. W I trymestrze przybył mi niecały kilogram, natomiast z kopyta ruszyło w okolicach 19-20 tygodnia. Spojrzałam nawet w kartę ciąży- ostatnia wizyta u mojej gin 8 marca- waga różni się o ponad 3 kilogramy ...1 kilogram na tydzień to chyba przesada ?
    Nie wiem jakie błędy dietetyczne popełniam, jem naprawdę zdrowo, regularnie, unikam słodyczy, fast foodów, potraw smażonych, tłustych. Nie czuję też obrzęków, które mogłyby świadczyć o zatrzymywaniu wody. Do tego staram się dużo chodzić, w domu ćwiczę lekki zestaw ćwiczeń dla ciężarnych. Nosz cholera jasna, nie wiem co jest nie tak...
    Czy przyczyną może być moja lekka hipoglikemia? Żeby ujarzmić ją na noc, tuż przed snem muszę zjeść niewielki posiłek (np. kromka razowca z chudym mięsem).
    Czy któraś z Was też tyła w zawrotnym tempie w II trymestrze a mimo to udało się do porodu pójść z jakąś sensowną wagą, np +15-16 kg a nie 30-40 ?

    Sorry za głupi temat, ale naprawdę się martwię, wizytę u mojej dr mam dopiero 6 kwietnia. Miałam przykazane przytyć przez całą ciążę 10-11 kg...

    km5sdf9hzr5f5abr.png
    Feluś <3
    atdc3e5e1sotoeov.png

    31.12.2019 - Aniołek 💔 (12 tc)
  • Asia_30 Autorytet
    Postów: 361 248

    Wysłany: 29 marca 2016, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesli nie jesz duzo i dbasz o diete to raczej nic juz nie mozesz zrobic. 6,5 kilo od poczatku ciazy to nie jest jakos wybitnie duzo. Jeszcze zalezy od jakiej wagi sie startuje.

    klz9df9hph2l42tn.png
  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 29 marca 2016, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie 27 tydzień przytylam 7 kg ale w ogóle do tym nie martwię. Zawsze bylam szczupła a liczę ze dobije do 12 kg to podobno norma

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • sznurowka Ekspertka
    Postów: 1232 52

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dopiero zaczynam 2 trymestr, więc znawcą nie jestem, ale chyba +6kg w 2 trymestrze to norma? Teoretycznie 0,5kg na tydzień to akurat by się zgadzało. Jesteś w połowie ciąży, to na chłopski rozum powiedzmy, że przytyjesz jeszcze kolejne 6kg to będzie razem 13 kg, to chyba norma?

    klz915nmy2gfnr76.png

    30.09.2016 3240g 52cm 39tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 kwietnia 2016, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez tyje 1 kg tygodniowo

  • Luliczek Przyjaciółka
    Postów: 116 37

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja... z tym ze zaczynałam od niedowage. Waga stała w miejscu przez cały pierwszy trymestr a później w 4 tygodnie += kg . Ale ja mam ruch ograniczony do minimum a do tego mam ogromną ochotę na słodycze i często je jem ..

    [link=https://www.suwaczki.com/]w57v3a3fffvzxfwt.png[/link]
  • Asia_30 Autorytet
    Postów: 361 248

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystko zalezy od tego z jaka waga sie startowalo. Bo ja zaczynajac od 47 kilo nie moge sobie pozwolic na maly przyrost ale kobieta ktora zaczyna od sporej nadwagi powinna tyc mniej,a nawet jak troche schudnie to tez nic sie nie stanie wiec nie ma co sie porownywac ;)

    klz9df9hph2l42tn.png
  • marinareczka Przyjaciółka
    Postów: 73 24

    Wysłany: 10 maja 2016, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    6,5 kg to nie jest duzo. Moim zdaniem nie masz sie co martwic. Powiedz lekarzowi o swoich obawach. Ja jestem w 25 tygodniu i przytylam 10kg, wiec to juz jest 'cos' i w 12 kg sie nie zamknie przed porodem. Tak bym chciala przybrac nie wiecej niz 16 kg... Teraz niestety mam pociag do czekolady :/ ciezko nad tym zapanowac

  • sznurowka Ekspertka
    Postów: 1232 52

    Wysłany: 18 maja 2016, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jestem w 19+5 tc. Mam BMI w normie i jak dotąd nie narzekałam na przyrost wagi. W 1 trymestrze przytyłam 0,8kg, w drugim ruszyłam trochę z kopyta, ale też w normie. Raz w tygodniu przytyłam 0,8 kg, raz nic, raz znowu z 0,5 kg i to się jakoś normowało. Ale teraz nagle, w przeciągu 4 dni przytyłam 1,3 kg! To chyba nie jest normalne? Nie jem super zdrowo, na co mam ochotę to sobie pozwalam, ale nie objadam się. Jem często, ale nie za dużo. Staram się tylko jeść jak jestem głodna i kończyć od razu jak już się głodna nie czuję. Z resztą nie zmieniłam swojego sposobu odżywiania, a wcześniej nie zdarzyło mi się tak przytyć. Więc nie wiem skąd taki przyrost wagi. Czy któraś z was tak miała? Czy to może być nadmiar wody albo jakieś inne płyny? Dodam, że po sobie nie widzę różnicy, żebym jakoś się zwiększyła czy spuchła. Brzuch mam w normie albo nawet w miarę mały jak na ten tydzień. Mam nadzieję, że to nie jakiś zły znak odnośnie zdrowia dziecka. Wizytę i połówkowe mam za 2 tygodnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja 2016, 09:45

    klz915nmy2gfnr76.png

    30.09.2016 3240g 52cm 39tc
  • Luliczek Przyjaciółka
    Postów: 116 37

    Wysłany: 18 maja 2016, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma sie co martwic. Wody plodowe swoje waza a i w nasze ciele szybko zachodzą zmiany... Jak nie puchniesz, nie masz żadnych ovrzekow ani zle sie nie czujesz to nie ma co panikować. U mnie tez waga czasem z dnia na dzien baaardzo sie zmienia. Tez jest tak ze jelita inaczej pracują i naprawde...jak sie zważysz z kupa to nawet 0.5kg moze byc więcej... Ja bym sie nie martwiła...

    [link=https://www.suwaczki.com/]w57v3a3fffvzxfwt.png[/link]
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 17 czerwca 2016, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja sie martwię troche.
    W pierwszym trymestrze przytyłam 10kg w drugim narazie 5 kg. Łącznie 15 kg a tyle jeszcze przede mna.
    W pierwszym troche bardziej sobie pozwoliłam z jedzeniem szczególnie przez pierwszy miesiąc. Zmieniłam tryb z biegającego w pracy na tryb siedzący w domu i leżący myśle ze to dlatego.
    Ale obawiam sie tego jak bede wyglądać po porodzie ehh.
    Startowałam z waga 65kg przy wzroście 170cm wiec w miarę dobrze było. Ale czuje ze te czasy juz nie wrócą.

  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4181

    Wysłany: 20 czerwca 2016, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja startowałam z wagą 56kg przy wzroście 170cm w ciąży z córką, także 2-3 kg mniej i niedowaga już by była.

    Miałam dość konkretne mdłości, ale bez wymiotów raczej od 7tc do 13tc, do południa żyłam o kawie rozpuszczalnej i czereśniach/arbuzie, raczej nic nie jadłam z czym żołądek musiałby się męczyć. Od południa mogłam jeść normalnie. Jadłam jak przed ciążą zawsze, czyli nie jakoś super zdrowo, ale też nie było obżerania się fast foodami czy coś. A mimo to w pierwszym trymestrze przybyło mi o zgrozo 4kg. A potem to już poleciało z górki... nie pamiętam dokładnie ile tyłam w którym miesiącu, ale zapadły mi 2 miesiące w pamięć, 6 i 7 chyba bądź 7 i 8, przytyłam w każdym miesiącu po 4kg, zresztą musiało być tak potem prawie do końca ciąży bo łącznie przybyło mi 25kg...

    Nie jadłam wcale za bardzo więcej potem niż przed ciążą, cukrzycy nie miałam, obrzęków żadnych też nie, nie wiadomo chorobcia czemu aż tak poszło. Brzuch miałam wielki, córka też duża się urodziła. 6 dni po urodzeniu córki miałam 11kg mniej, a pół roku po ciąży waga wróciła do stanu z przed ciąży, bez żadnych diet czy ćwiczeń, jadłam tak samo cały czas praktycznie.

    trycja lubi tę wiadomość

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
  • Tami Ekspertka
    Postów: 326 58

    Wysłany: 22 czerwca 2016, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawe od czego to zależy. Moja mama w ciąży przytyła 18 kg, moja jedna koleżanka 20 kg. A ja w 21 tc wazę o 5 kg wiecej w stosunku do wagi wyjściowej. Nie wiem czy To duzo czy mało ale nie spędza mi to snu z powiek ;)

    atdcclb1ukdkpfkx.png
    PCOS- ciąża troche z zaskoczenia, juz w drugim cyklu po spontanicznym odstawieniu tabletek :D
  • Aanka29 Przyjaciółka
    Postów: 93 25

    Wysłany: 23 czerwca 2016, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajny jest kalkulator wagi w ciąży na stronce babyonline. System dokładnie ile przy naszej wadze wyjściowej powinnyśmy w danym tygodniu przytyć. Zresztą tu na belly też jest wykres wagi i on też ładnie pokazuje czy aby nie przesadzamy z tyciem. Ja obecnie mam 8 kg na plusie. Tak samo tyłam w pierwszej ciąży. Jem to na co mam ochotę ale ja nigdy nie miałam problemów z wagą. To chyba wiele zależy też od genów. Najważniejsze, żeby jeść dla dwóch a nie za dwóch :-)

    hchys65g1ies69s4.png[/url]
  • sznurowka Ekspertka
    Postów: 1232 52

    Wysłany: 25 czerwca 2016, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj zaczęłam 25 tydzień. Od początku przytyłam 8kg, to niby w normie, ale przeważnie tyłam ok. 0,5 kg/tydzień, raz 1kg, czasem nic. A tu nagle bez zmiany odżywiania w zeszłym tygodniu miałam +1,1 kg to myślałam, że w tym może nic, a przytyłam kolejny 2kg. Czy ktoś miał tak może, że w tych tygodniach też tak przytył więcej a potem było normalnie znowu? Bo boję się, że teraz będę tyła nagle 1kg tygodniowo? To na pewno za dużo.

    klz915nmy2gfnr76.png

    30.09.2016 3240g 52cm 39tc
  • Tami Ekspertka
    Postów: 326 58

    Wysłany: 25 czerwca 2016, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jutro zaczynam 22 tc a mam 5,5 kg na plusie. I juz drugi raz miałam skok wagi z dnia na dzien o ponad 1 kg. I nie stresuje sie tym jakoś specjalnie. A ile ważyłas wyjściowo? Bo ja 53 kg. Ale na twoim miejscu bym aż tak bardzo sie nie stresowała waga tym bardziej jak jesz normalnie. Widocznie twoje ciało tego potrzebuje, a moze tez dziecko miało taki przeskok wagowy. A nawet jeśli to tłuszcz to przecież zrzucisz to po ciąży.

    atdcclb1ukdkpfkx.png
    PCOS- ciąża troche z zaskoczenia, juz w drugim cyklu po spontanicznym odstawieniu tabletek :D
  • sznurowka Ekspertka
    Postów: 1232 52

    Wysłany: 25 czerwca 2016, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    53,6 kg. W 1 trym tylko 0,8 kg przytyłam. A całą resztę nadrobiłam w 2 :/ nie jem super zdrowo i nie odmawiam sobie za dużo, ale się nie objadam no i moje odżywianie się nie zmieniło przez te ostatnie 3 miesiące, więc nie wiem czemu tak :(

    klz915nmy2gfnr76.png

    30.09.2016 3240g 52cm 39tc
  • Tami Ekspertka
    Postów: 326 58

    Wysłany: 25 czerwca 2016, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moim zdaniem powinnaś wyluzować :) czasem zdarzają sie takie skoki wagi, wiem sama po sobie. Czasem waga stoi przez tydzień w miejscu aby w następnym skoczyć o kilo lub ponad kilo. No sress ;)

    atdcclb1ukdkpfkx.png
    PCOS- ciąża troche z zaskoczenia, juz w drugim cyklu po spontanicznym odstawieniu tabletek :D
  • Aanka29 Przyjaciółka
    Postów: 93 25

    Wysłany: 25 czerwca 2016, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi się, że też nie ma co się zbytnio wagą stresować. A w ogóle ważenie się co tydzień jest bez sensu według mnie. Ja nie mam wagi w domu, waży mnie ginekolog co trzy tygodnie na wizytach. I nie myślę o tym na co dzień. A i pamiętajmy o tym, że w czasie ciąży wahania wody w organizmie są tak duże, że czasem każdego dnia możemy ważyć mniej lub więcej więc wagi w kąt i ważyć się trochę rzadziej bo to już pod jakąś obsesyjkę mała podchodzi :-PPP

    hchys65g1ies69s4.png[/url]
  • Natka19901 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 30 czerwca 2016, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    waga startowa 53kg, 164cm wzrostu
    Jak na razie do 20tc przybyło 3kg :)

    Natka
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ