X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Mamy mają pierwszeństwo
Odpowiedz

Mamy mają pierwszeństwo

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • mnk Autorytet
    Postów: 913 622

    Wysłany: 4 kwietnia 2017, 03:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie w pierwszej ciąży ani jedna osoba w żadnym sklepie ani nigdzie nie przepuscila w kolejce. Ani jak bylam w Polsce na urlopie ani w Islandii gdzie mieszkam na godzien. Nie miałam z tym żadnego problemu ani nie będę nikogo prosić o ustąpienie ale jakby nie patrzeć to dość przykre ze jednak panuje taka znieczulica szczególnie gdy widzi sie kobietę w zaawansowanej ciąży :/

    201601051762.png
    mhsvi09k6j9c3g8t.png
  • paulin Ekspertka
    Postów: 156 60

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie drażni jak stoi przede mną kobieta ma wozek pełen zakupów a ja mam jedną rzecz wózek z dzieckiem i brzuch przede mną. Ost pan był tak miły i w kolejce po mięso chciał mnie przepuścić ale podziękowałam bo chciałam większe zakupy zrobić. To że jestem w ciąży to pikuś ale czasem dziecko w wózku płacze a wtedy najbardziej wszyscy udają że nie słyszą ale cóż nie zmienimy tego. Chociaż możemy sobie ponarzekać ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 kwietnia 2017, 12:32

    qdkkwn15fuytetup.png
    p19uflw11694twrv.png
    202301126746.png[/url
  • Kaskasz Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 9 kwietnia 2017, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnio będąc w aptece pani zawołała "panią w ciąży" za mną stała dziewczyna z wielkim brzuchem..w sumie sama bym ja przepuściła ale jej nie widziałam,ja ostatnio zostałam zaskoczona w pewnej małej przychodni ogłoszeniem że kobiety ciężarne są obsługiwane poza kolejnością.Gdy wyszłam z pokoju pielęgniarek,kazała mi poza kolejnością wejść do gabinetu lekarza z zaznaczeniem"że jakby babcie z kolejki się burzyły mocno-mam przyjść do niej to ona im wytłumaczy -dlaczego mam przywileje"-ciąża już widoczna,babcie się burzyły ale obyło się bez interwencji pielegniarki

    Kaskasz
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 10 kwietnia 2017, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ostatnio miałam nawet trzy takie incydenty pierwszy w rossmann została poproszona poza kolejnością do kasy , drugi w aptece dostałam zjebki od pani farmaceutki za to że stałam w kolejce i nie podeszłam od razu do okienka a było tyle ludzi że one nie zauważyły , trzecia wczoraj w tesco ja z brzuszkiem już mega widocznym jak na ten tydzień z koszykiem i kilkoma zakupami a do tego z rączką czterolatki w dłoni stoje w mega kolejce do kasy a obok przechodzą dwie pracownice sklepu i jedna do drugiej co ja słyszałam Asia otwórz kasę dla Pani niech nie stoi w kolejce :-) aż mi się miło zrobiło

    karmar lubi tę wiadomość

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 17 maja 2017, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mieszkam za granica (w USA) i nie zauwazylam, zeby kobiety w ciazy czy z dziecmi byly przepuszczane w jakichkolwiek kolejkach.Ja nawet o tym nie pomyslalam, zeby mnie ktos przepuszczal, bo wogole tego tu nie widze.

    W laboratorium czy przychodni kazdy sie umawia na okreslona godzine, wiec nawet nie ma mozliwosci, zeby ciezarna gdzies weszla poza kolejnoscia.

    mi_lena lubi tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 6 czerwca 2017, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Holibka wrote:
    Ale zawsze rozwalają mnie "siedzące" zakupy i torebki wielu osób w komunikacji miejskiej i w przychodniach, mimo że obok stoją inni ludzie, pomijam fakt czy chorzy, starzy czy ciężarne.

    Na takie sytuacje to ja przed ciążą uprzejmie pytałam taką osobę czy mogłabym tu usiąść. Zazwyczaj reakcją było zmieszanie, trochę wstydu ale bez słowa zabierali rzeczy.

    A teraz jak już mam brzuszek (dobra, w większości wzdęcie, ale w dobrym miejscu, dobrze udaje :)), to w komunikacji kobiety się rzucają, zeby mi ustąpić i to miłe. Gorzej w sklepie, każdemu się tak spieszy.

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Talla Ekspertka
    Postów: 168 76

    Wysłany: 18 września 2017, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja się ostatnio wepchnęłam w kolejkę do laboratorium, było oburzenie, ale głośno przeczytałam ogłoszenie na tablicy, że "dzieci do lat 6 i kobiety w ciąży wchodzą poza kolejnością" no to ta babka co się najbardziej burzyła zamilkła. W komunikacji miejskiej na szczęście trafiam na wolne miejsca.

    2nn390bv8q4j7jxl.png
  • Oublier Autorytet
    Postów: 566 369

    Wysłany: 18 września 2017, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pracuję w rejestracji i powiem Wam tak... zaraz obok jest punkt poboru krwi i największe awantury zawsze urządzają stare babcie. "Bo jak one były w ciąży...". Aż żal tego słuchać. A jeśli chodzi o kolejki do rejestracji to najbardziej roszczeniowi są zasłużeni honorowi krwiodawcy. (Honorowi chyba tylko z nazwy.) Gdzieś mają, że w kolejce jest kobieta w ciąży, babcia z amputowaną nogą albo małe dziecko. Im się należy no i co z tego, że wizytę mają na 15, ale mieli kaprys przyjść o 12 i każdy ma ich obsłużyć natychmiast. Kobiety w ciąży są jednymi z najsympatyczniejszych pacjentów... tylko niestety wśród rozwrzeszczanych krwiodawców czy jakiś dziadków, którzy się wpychają "bo chcą tylko o coś zapytać"... nieco giną. Ja nie mam siły się z nimi kłócić, bo jak zwraca się uwagę aby się nie wpychać albo kogoś tam przepuścić, to się słyszy komentarze jaka to jestem niemiła, niegrzeczna... Ręce opadają.

    f2wl9vvjra4rp1ln.png

    v3gtnyn05cn3o4qn.png
  • Jarzebinka89 Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 21 września 2017, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bardzo nie lubie sie przepychac w kolejkach ale ostatnio to zrobilam w Ikei, gdzie do kasy z pierwszenstwem nie stal nikt uprzywilejowany. Moze dlatego, ze bylam jeszcze wkurzona po ostatniej wizycie z mezem w filharmonii - miejscu, gdzie by sie moglo wydawac przychodza ludzie o pewnym poziomie kultury, a w toalecie nikt nie wpadl na to, zeby mnie przepuscic. Szczerze, to nie mialam sily sie upominac, zwlaszcza po tym, jak jedna pani usmiechnela sie do mnie uprzejmie po czym... wyminela mnie w drodze do kabiny...

    Na codzien pomaga mi plakietka z bloga mamaginekolog #jestemwciazy. Jest widoczna (mimo, ze nosze ja tylko na pasku torebki) i ludzie czasem sie zreflektuja.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 września 2017, 09:45

    #rodzew2018
    p19u3e3kzaje7hnn.png
  • d.orota Koleżanka
    Postów: 39 0

    Wysłany: 21 września 2017, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam zawsze problem z upominaniem się o pierwszeństwo w kolejce, a panie w kasach nie zawsze zauważają kobiety w ciąży jak jest duża kolejka. Ale mój mąż zawsze podchodzi i upomina się za mnie i zawsze jesteśmy przepuszczani w Rossmanie, IKEI. W innych miejscach zależy od „uprzejmości” pani z kasy np. w Biedronce, w której zawsze robię zakupy tylko jedna kasjerka zawsze wypatruje i przepuszcza ciężarne i osoby z małymi dziećmi. W laboratorium pielęgniarki co jakiś czas wyglądają na korytarz i same zapraszają kobiety w ciąży i w razie awantury ze strony innych czekających grzecznie tłumaczą, ze ciężarna ma pierwszeństwo i już.

    p19uqqmz9qpwb8k1.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ