X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Łożysko przodujące
Odpowiedz

Łożysko przodujące

Oceń ten wątek:
  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 5 marca 2014, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,
    Czy któraś z Was ma łożysko przodujące? I czy Wam się ono podnosi?
    Dzisiaj byłam na usg połówkowym (20t4d) i łożysko jest na ścianie przedniej, przodujące (leży 6mm na ujściu szyjki). Podobno jest szansa, że się podniesie (bardzo na to liczę), ale jeśli nie, czeka nas cesarka i krwawienia po 32 tygodniu. Cudownie po prostu. Dajcie znać, jak jest u Was i co mówią lekarze.

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • Domi IRL Autorytet
    Postów: 1038 1680

    Wysłany: 5 marca 2014, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam takie wlasnie ale lekarz kazal sie nie martwic- powiedzial ze lozysko podnosi sie do 30tygodnia. Jesli wtedy bedzie nadal przodujace bedziemy sie martwic.

    FeliceGatto lubi tę wiadomość

    t60z7qg.png
  • amela Autorytet
    Postów: 3538 4894

    Wysłany: 19 marca 2014, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi gin ostatnio na usg połówkowym powiedział że mam nisko łożysko 11 mm od ujścia szyjki macicy, powiedział żeby na razie się nie denerwować tylko skontrolować na 2-3 tygodnie czy się podnosi. Powiedział że zazwyczaj się ono podnosi także spokojnie musi być dobrze !! :)
    Felicegatto a byłaś od tamtego czasu na kontroli, podniosło się coś u Ciebie ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 marca 2014, 13:52

    ex2btrd8qii9i9cu.png
    http://avatars.zapodaj.net/images/1e838c757e81.gif
  • Galanea Autorytet
    Postów: 1892 3987

    Wysłany: 19 marca 2014, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w 24tc dowiedziałam się, że mam nisko łożysko na przedniej ścianie. Lekarka powiedziała, że czasami dopiero po 30-tym tygodniu się podnosi i że jeszcze ma czas. Za 2tyg mam kontrolę i dowiem się czy coś się zmieniło w tej materii. A póki co spoczynkowy tryb życia. Jeśli się nie podniesie, to cięcie cesarskie.

    Sheelie lubi tę wiadomość

    uadlpo551f9.png
    txp35oa.png
  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 19 marca 2014, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Galanea wrote:
    Ja w 24tc dowiedziałam się, że mam nisko łożysko na przedniej ścianie. Lekarka powiedziała, że czasami dopiero po 30-tym tygodniu się podnosi i że jeszcze ma czas. Za 2tyg mam kontrolę i dowiem się czy coś się zmieniło w tej materii. A póki co spoczynkowy tryb życia. Jeśli się nie podniesie, to cięcie cesarskie.

    Galanea, daj proszę znać, jaki będzie finał. Ja jestem teraz w 23 tc i pójdę kontrolnie koło 25ego. Zobaczę, czy cokolwiek się zmienia i jeśli nie, to zacznę więcej leżeć niż chodzić.

    Galanea lubi tę wiadomość

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 19 marca 2014, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Felice, u mnie nie użyto określenia "przodujące", wiem też, że jest na tylnej ścianie, ale w 23 tygodniu usłyszałam, że jest bardzo nisko i trzeba to kontrolować (razem z długością szyjki, chociaż u mnie to akurat nie wpływało i szyjka była długa). Nisko też czułam ruchy dziecka, na linii lub pod linią majtek.

    Teraz jestem w 28tyg. 5 dniu (wg usg w 30tyg. 1 dniu) i dziś usłyszałam, że łożysko mam bardzo wysoko :). Tego też się spodziewałam, bo z tygodnia na tydzień czułam kopnięcia coraz wyżej. Łożysko przeważnie samo podnosi się w okolicach 30 tygodnia, tak jak dziewczyny pisały. Nie ma co denerwować się na zapas, tylko właśnie kontrolować sprawę, żyć spokojnie, polegiwać :).

    Trzymam kciuki!

    amela, FeliceGatto lubią tę wiadomość

  • doti77 Autorytet
    Postów: 451 665

    Wysłany: 25 marca 2014, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam ja też mam łożysko przodujące,szyjka 3,24 cm.Muszę leżeć w łóżku,jedynie do toalety i na jedzenie mogę wstawać.Jeszcze jakiś stan zapalny się wdał i gynalgin,urosept biorę,oraz luteinę.W razie bólów brzucha takich jak na miesiączkę mam natychmiast do szpitala jechać.Kolejna wizyta 28.04.Popłakałam się wczoraj.

    https://www.maluchy.pl/li-69856.png
    https://www.maluchy.pl/li-70991.png
  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 25 marca 2014, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    doti77 wrote:
    Witam ja też mam łożysko przodujące,szyjka 3,24 cm.Muszę leżeć w łóżku,jedynie do toalety i na jedzenie mogę wstawać.Jeszcze jakiś stan zapalny się wdał i gynalgin,urosept biorę,oraz luteinę.W razie bólów brzucha takich jak na miesiączkę mam natychmiast do szpitala jechać.Kolejna wizyta 28.04.Popłakałam się wczoraj.


    doti, a miałaś wcześniej jakieś objawy typu plamienia itp? Czy po prostu na usg okazało się, że łożysko jest przodujące? Nam lekarz zakazał tylko seksu (lub bardzo delikatnie i nie do końca wchodzić), a poza tym nic nie mówił. Dopiero po 30 tygodniu trzeba uważać i leżeć. Uspokajał, że łożysko do 30ego tygodnia może się podnieść. U mnie leci teraz 24 tydzień. W przyszłym pójdziemy kontrolnie zobaczyć, czy coś się ruszyło. Na razie żyję normalnie. No... może już nie myję okien i rzadziej odkurzam, ale cały czas liczę na mały cud i to, że się unosi :)
    Nie martw się i nie stresuj. Poczekaj na kolejne usg, bo u Ciebie szanse na podniesienie łożyska są naprawdę duże (jesteś dopiero w 17 tc) :) Mocno trzymam kciuki!

    ciekawa87 lubi tę wiadomość

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • doti77 Autorytet
    Postów: 451 665

    Wysłany: 25 marca 2014, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FeliceGatto wrote:
    doti, a miałaś wcześniej jakieś objawy typu plamienia itp? Czy po prostu na usg okazało się, że łożysko jest przodujące? Nam lekarz zakazał tylko seksu (lub bardzo delikatnie i nie do końca wchodzić), a poza tym nic nie mówił. Dopiero po 30 tygodniu trzeba uważać i leżeć. Uspokajał, że łożysko do 30ego tygodnia może się podnieść. U mnie leci teraz 24 tydzień. W przyszłym pójdziemy kontrolnie zobaczyć, czy coś się ruszyło. Na razie żyję normalnie. No... może już nie myję okien i rzadziej odkurzam, ale cały czas liczę na mały cud i to, że się unosi :)
    Nie martw się i nie stresuj. Poczekaj na kolejne usg, bo u Ciebie szanse na podniesienie łożyska są naprawdę duże (jesteś dopiero w 17 tc) :) Mocno trzymam kciuki!
    Witaj nie nie miałam .Teraz wyniki złe wyszły moczu jest stan zapalny.

    https://www.maluchy.pl/li-69856.png
    https://www.maluchy.pl/li-70991.png
  • Galanea Autorytet
    Postów: 1892 3987

    Wysłany: 25 marca 2014, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Felice - miałam dać znać jak z moim łożyskiem. 5 dni temu miałam usg i lekarz się pytał gdzie to nisko ułożone łożysko :) Więc chyba się podnosi :)

    uadlpo551f9.png
    txp35oa.png
  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 25 marca 2014, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Galanea wrote:
    Felice - miałam dać znać jak z moim łożyskiem. 5 dni temu miałam usg i lekarz się pytał gdzie to nisko ułożone łożysko :) Więc chyba się podnosi :)


    Super! :) Ja idę w następną środę :)

    Galanea, Pauliśka lubią tę wiadomość

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • Galanea Autorytet
    Postów: 1892 3987

    Wysłany: 25 marca 2014, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FeliceGatto wrote:
    Super! :) Ja idę w następną środę :)

    Ja też jeszcze w nast. środę mam usg, żeby sprawdzić. Trzymam kciuki za Ciebie :)

    uadlpo551f9.png
    txp35oa.png
  • Nunkaaa Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 29 marca 2014, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam łożysko przodujące, ale tak jak piszecie lekarz kazał się nie martwić. Ja mam wizytę 1 kwietnia ale ruchy zaczynam czuć coraz wyżej więc mam nadzieję, że coś się ruszyło :)

    34bwugpj2ofuvati.png
  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety, łożysko nawet nie drgnęło. Leży dokładnie tam, gdzie leżało i robi małej za poduszkę ;) Kolejne USG w 32 TC, choć doktorek mocno powątpiewa, żeby coś się zmieniło.

    Galanea - a jak u Ciebie?

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • Patu Autorytet
    Postów: 1359 975

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też lekarz stwierdził łożysko powodujące. Towarzyszą mu ciągle plamienia. Powiedział żeby nie martwić się na zapas bo ma duże szanse na podniesienie się i ze kluczowy jest czas do 20 tygodnia. Jednocześnie ostrzegł jakie powikłania mogą być jesli się nie podniesie. W poniedziałek idę do prywatnego gina i zobaczymy co powie.

    w4sqskjoaxouo4v6.png
    km5szbmh19kb0szw.png
    tb73e6ydp1wtlvbc.png
  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patu wrote:
    U mnie też lekarz stwierdził łożysko powodujące. Towarzyszą mu ciągle plamienia. Powiedział żeby nie martwić się na zapas bo ma duże szanse na podniesienie się i ze kluczowy jest czas do 20 tygodnia. Jednocześnie ostrzegł jakie powikłania mogą być jesli się nie podniesie. W poniedziałek idę do prywatnego gina i zobaczymy co powie.


    Patu, jeśli plamisz, powinnaś dostać całą masę zaleceń (a raczej nakazów ;)) Nie wolno Ci nic nosić, chodzić powinnaś tylko na siusiu i mycie (i dwójeczkę oczywiście :P), całkowity zakaz seksu i najlepiej w ogóle leżeć i pachnieć. Przynajmniej dopóki się nie podniesie. Ach, i żadnych ciepłych kąpieli. Szybki prysznic i tyle. Uważaj na siebie!!!!

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • Patu Autorytet
    Postów: 1359 975

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FeliceGatto wrote:
    Patu, jeśli plamisz, powinnaś dostać całą masę zaleceń (a raczej nakazów ;)) Nie wolno Ci nic nosić, chodzić powinnaś tylko na siusiu i mycie (i dwójeczkę oczywiście :P), całkowity zakaz seksu i najlepiej w ogóle leżeć i pachnieć. Przynajmniej dopóki się nie podniesie. Ach, i żadnych ciepłych kąpieli. Szybki prysznic i tyle. Uważaj na siebie!!!!

    Leze jak najwięcej się da tylko szybkie obiadki i z powrotem do łóżka. Juz nie mogę patrzeć na łóżko ale jak trzeba to trudno.

    w4sqskjoaxouo4v6.png
    km5szbmh19kb0szw.png
    tb73e6ydp1wtlvbc.png
  • Gosiaczek Autorytet
    Postów: 714 597

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja mam ponoć łożysko przodujące (nie plamie ale mam się oszczędzać itd), ciekawe co się okaże podczas najbliższej wizyty 15 kwietnia...

    agatia lubi tę wiadomość

    Franuś 19.08.2014 👦🏻
    Edytka 29.08.2017👧🏼
    Przemuś 27.10.2021 👶
    Aniołki: 15/16.10.2013💔, 14.09.2016 💔👼
  • FeliceGatto Autorytet
    Postów: 1209 2202

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, tak czytałam o przyczynach łożyska przodujacego. To m.in. in-vitro, wcześniejsza cesarka i lyzeczkowanie macicy. Domyślacie się, co u Was jest powodem? U mnie najprawdopodobniej lyzeczkowanie. Po porodzie pierworodnego wyczyścili mi macice. Tak bez sensu, właściwie proforma, bo łożysko wyszło całe. Doktorek powiedział, że to spowodowało zrosty i blizny i łożysko zagniezdzilo się tam, gdzie śluzówka była najmniej uszkodzona, czyli przy szyjce.
    A jak było z Wami?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 kwietnia 2014, 08:15

    http://szogunowmatka.blogspot.com/
  • Patu Autorytet
    Postów: 1359 975

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie nie było nic. to moja pierwsza ciąża. bez in-vitro. nic zwiększającego ryzyko. ponoć u pierworódek bez sztucznego zapłodnienia szansa na przodujące łożysko wynosi ok 1 do 1000 a nawet mniej

    Martyna155 lubi tę wiadomość

    w4sqskjoaxouo4v6.png
    km5szbmh19kb0szw.png
    tb73e6ydp1wtlvbc.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ