X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Kiedy pierwsze ruchy dziecka czuć
Odpowiedz

Kiedy pierwsze ruchy dziecka czuć

Oceń ten wątek:
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 8 lutego 2016, 00:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No juz teraz jestem pewna ze czuje ruchy. Praktycznie caly czas z przerwami na jakies 15 min. Sa to takie pykniecia albo czasami czuje jakby dzidzia sie cala wypiela i tak mi wypycha z 1 strony. Na pewno to nie jelita caly dzien i noc ;)

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lutego 2016, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NatiB wrote:
    Dziecko jest jeszcze za malutkie w tym tyg zeby miec sile na odepchniecie glowy, ale ogolnie ruchy czuc juz mozna. Na takie delikatne odepchnięcia, mysle ze w 30tyg? Ale... Mnie ordynator oddzialu ginekologii ostatnio bardzo mocno zjechał, gdy powiedzialam ze ruchy czuje od 17tyg. Powiedzial ze pierworodka czuje od 20tyg i koniec. Pewnie z wlasnego doswiadczenia Pan Doktor to wie, takze nie chcialam sie juz klocic. Jest problem z weryfikacją czy to co sie czuje to ruchy dziecka czy ruchy jelit i jesli ktos mocno potrafi wsluchać się w swoj organizm to wyczuje wczesnie (jesli łozysko jest na scianie tylnej a nie przedniej)

    Sorry za stwierdzenie, ale głupi lekarz! Ja w 17t4d już poczułam wyraźne kopnięcie/cios, nawet nie bąbelki! Potem nawet mój partner poczuł kopniaka ręką, którą trzymał na brzuchu, więc te bajki, że od 20tyg są śmieszne. To moja pierwsza tak zaawansowana ciąża, więc nie mam z czym porównać. Natomiast bąbelki itp. może i bym czuła nawet wcześniej, ale męczyły mnie gazy dość często :-/

  • NatiB Autorytet
    Postów: 797 548

    Wysłany: 9 lutego 2016, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No dokładnie :p Widziałam te ruchy i czułam więc mnie lekarz tylko wnerwił bo poczułam się jak idiotka gdy mi zaczął tłumaczyć jak czuć ruchy i od kiedy... Facet ginekolog mi cięzarnej tłumaczył jak czuć ruchy - porażka

    Chica Mala lubi tę wiadomość

    Bartuś❤️
    09.05.2016 - 3640g, teraz już 4 lata i 21kg, strach podnosić
  • marl202 Przyjaciółka
    Postów: 119 101

    Wysłany: 9 lutego 2016, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej,
    ja jestem w 19+4 tyg i nic jeszcze nie czuje, już się zaczynam martwić bo wizytę mam dopiero za ponad tydzień. Obecnie ważę 62-63 kg a przed ciążą ważyłam ok. 58 kg.

  • NatiB Autorytet
    Postów: 797 548

    Wysłany: 9 lutego 2016, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marl202 wrote:
    hej,
    ja jestem w 19+4 tyg i nic jeszcze nie czuje, już się zaczynam martwić bo wizytę mam dopiero za ponad tydzień. Obecnie ważę 62-63 kg a przed ciążą ważyłam ok. 58 kg.

    Jesli masz łożysko na przedniej ścianie to jeszcze przez 2tyg mozesz nie poczuć :)

    Bartuś❤️
    09.05.2016 - 3640g, teraz już 4 lata i 21kg, strach podnosić
  • Agness27 Autorytet
    Postów: 1781 2595

    Wysłany: 9 lutego 2016, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez od 3 dni czuje ruchy dziecka takie delikatne ale z drugiej strony niesamowite uczucie:)

    1usaanliuyw98z71.png
    km5sio4p65jd6igh.png
  • Ania_1986 Autorytet
    Postów: 2422 1139

    Wysłany: 10 lutego 2016, 00:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam wrażenie że juz coś czuję tzn takie gilgotki od środka. Nie wiem czy to realne bo to 14 tydzień +2dni.

    km5sdf9hwdeswesi.png
    0d1y3e3ku8kf4yv2.png
  • marl202 Przyjaciółka
    Postów: 119 101

    Wysłany: 10 lutego 2016, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no i poczułam... w końcu ! wczoraj podczas leżakowania popołudniowego i wieczornego czułam kopnięcia, wypychanie nóżkami takie bulgotki. super wrażenie , śmiałam się i płakałam na zmianę:))))) chyba mnie wysłuchała bo już ją prosiłam żeby mi trochę pobałaganiła w brzuchu. Nawet mąż czuł jak rękę przykładał do podbrzusza.

    Sanna lubi tę wiadomość

  • Sanna Autorytet
    Postów: 815 1233

    Wysłany: 10 lutego 2016, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez jeszcze czekam z upragnieniem :)

    74di4z174lr410ce.png
  • Andzia SM Autorytet
    Postów: 703 646

    Wysłany: 14 lutego 2016, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja poczułam pierwszy raz ostatnio w środę:) Czyli 19 tydz. i 6 dzień :)

    marl202 lubi tę wiadomość

    l22nzbmhf5ftteff.png
  • Mammija Znajoma
    Postów: 30 12

    Wysłany: 15 lutego 2016, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja jestem w drugiej ciązy, jestem szczupłą osobą a jednoznacznie nie powiem ze juz czuje ruchy, bo nie są one wstarczająco mocne zeby nie pomylic ich z ruchami jelit itp. a jak juz czytam ze ktos poczuł w 14tc ruchu....to na prawdę....smiać sie chce ;)


    dev198pr___.png
  • Ania_1986 Autorytet
    Postów: 2422 1139

    Wysłany: 15 lutego 2016, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mammija wrote:
    a ja jestem w drugiej ciązy, jestem szczupłą osobą a jednoznacznie nie powiem ze juz czuje ruchy, bo nie są one wstarczająco mocne zeby nie pomylic ich z ruchami jelit itp. a jak juz czytam ze ktos poczuł w 14tc ruchu....to na prawdę....smiać sie chce ;)

    Ja nie twierdzę że to są na 100% ruchy, na nawet ruchami bym tego nie nazwała, raczej obecnością dzidziusia.
    Śmiać to się można jak laska jeszcze nie dotrwała do dnia spodziewanej miesiączki a juz twierdzi że widzi linea nagra.
    A skoro Ci tak do śmiechu to się pośmiej - śmiech to zdrowie!

    sisi lubi tę wiadomość

    km5sdf9hwdeswesi.png
    0d1y3e3ku8kf4yv2.png
  • marl202 Przyjaciółka
    Postów: 119 101

    Wysłany: 15 lutego 2016, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzia SM wrote:
    Ja poczułam pierwszy raz ostatnio w środę:) Czyli 19 tydz. i 6 dzień :)

    to podobnie jak ja, rewelacyjne uczucie, moja tak się wierci że ją wielokrotnie w ciągu dnia czuję a najbardziej uwielbiam jak się napręża i wypina, genialne uczucie

    Andzia SM lubi tę wiadomość

  • okti89 Autorytet
    Postów: 348 507

    Wysłany: 16 lutego 2016, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mammija wrote:
    a ja jestem w drugiej ciązy, jestem szczupłą osobą a jednoznacznie nie powiem ze juz czuje ruchy, bo nie są one wstarczająco mocne zeby nie pomylic ich z ruchami jelit itp. a jak juz czytam ze ktos poczuł w 14tc ruchu....to na prawdę....smiać sie chce ;)
    Dokładnie ja też jestem.w drugiej ciąży jestwm szczupła a ruchy dopiero czuje od niecalego tygodnia i to też muszę na spokojnie się wsłuchać i skupić czy to nie ruch jelit i już tydzień zajmuje mi odróżnienienie myślę że to też kwestia usposobienia dzidziusia w pierwszej ciąży mimo łożyska na przedniej scianie poczułam wcześniej a teraz łożysko na tylnej dodam iż w poprzedniej ciąży córka w brzuchu od początku robiła takie akrobacje i do dziś jest poprostu istnym wulkanem energii a w tej ciąży synek dekikatnie ns usg rusza sobie rączką lub nóżka może będzie spokojniejszym typem ;)

    razem z Lilianką czekamy na Miłoszka <3
    f2w3s65g4x4ggahf.png
    km5sio4ppvqv6byq.png
    Aniołek [*] 7tc 22.01.2014 r.
  • NatiB Autorytet
    Postów: 797 548

    Wysłany: 16 lutego 2016, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobne to jest do ruchow jelit ale mozna to odroznic chocby tym, ze ruch jelit to przesuwanie tresci lub powietrza przez cale swiatlo jelita, czyli czuc po bokach, wyzej, nizej a ruch dziecka w 16-17 tygodniu to strasznie delikatne pulsowanie w podbrzuszu. Przez pare dni kojarzylam to z drganiem malutkiego mięsnia gdzies w podbrzuszu, po około tygodniu nabieralo to siły i wtedy niektore ruchy były o innym charakterze i natęzeniu. Ogolnie, jesli ktos kiedys mial jakies problemy trawienne (np ja mialam pol zycia problem z wnerwiającymi wzdęciami) to poczuje roznice. Małą, ale poczuje. W 16 tyg mozna poczuc (glownie w 2ciazy) i to jest napisane w podręcznikach, w necie, nawet na belly. To jest sprawa dosc indywidualna i porownywanie do innych osob i ciąż jest dosc zabawne :)

    Bartuś❤️
    09.05.2016 - 3640g, teraz już 4 lata i 21kg, strach podnosić
  • kamenkaa Autorytet
    Postów: 1300 1432

    Wysłany: 16 lutego 2016, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No u mnie ruchy są mega słabe ponieważ łozysko mam na przedniej scianie i bardzo nisko . W pierwszej ciąży było ok a teraz tak.
    Lekarz mówi że może sie jeszcze podnieś zobaczymy..

    Ollaala lubi tę wiadomość

  • Muchaolucha Koleżanka
    Postów: 49 33

    Wysłany: 27 lutego 2016, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, powiedzcie mi jak to jest z częstotliwością ruchów.... Od kilku dni (a jestem w 17 tyg+ 2 dni) ewidentnie czułam ruchy mojego dziecka, najpierw jako delikatne bulgotanie, łaskotanie i w końcu wyraźnie stukanie od środka :) Zastanawiam się jednak jak często te ruchy powinny występować? Raz Młody szalał późnym wieczorem, wczoraj czułam go w porze obiadowej a później już nie i dzisiaj od rana nic, cisza... Wmawiam sobie, że to normalne na tym etapie, ale czy rzeczywiście? Nie chciałabym panikować...
    Aha, łożysko mam na tylnej ścianie :)

    km5sdf9hzr5f5abr.png
    Feluś <3
    atdc3e5e1sotoeov.png

    31.12.2019 - Aniołek 💔 (12 tc)
  • Elvi Ekspertka
    Postów: 394 85

    Wysłany: 27 lutego 2016, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spokojnie, na tym etapie tak może być. Ruchy dziecka liczy się dopiero od 28 tygodnia i to wygląga tak, że kładziesz się najlepiej wtedy kiedy dziecko jest najbardziej aktywne i liczysz 10 ruchów. Jeżeli szybko je policzysz masz spokój. Po prostu czuwasz i liczysz do pierwszych dziesięciu ruchów. Jeżeli ich nie ma w ciągu dnia to wtedy jest powód do niepokoju. Ale to dopiero od 28 tygodnia, teraz nie robi się tego. Dziecko zapewne rusza się częściej w twoim brzuszku, tylko ty tego jeszcze nie wyczuwasz...

  • Muchaolucha Koleżanka
    Postów: 49 33

    Wysłany: 27 lutego 2016, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję, zdecydowanie mnie uspokoiłaś :*

    km5sdf9hzr5f5abr.png
    Feluś <3
    atdc3e5e1sotoeov.png

    31.12.2019 - Aniołek 💔 (12 tc)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2016, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy w drugiej i kolejnej ciąży ruchy zaczyna się odczuwać szybciej niż w pierwszej?

‹‹ 20 21 22 23 24 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ