X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr kiedy kupować rzeczy dla dziecka?
Odpowiedz

kiedy kupować rzeczy dla dziecka?

Oceń ten wątek:
  • mary84 Przyjaciółka
    Postów: 89 31

    Wysłany: 29 czerwca 2015, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiedy zaczęłyście kupować ubranka dla dziecka, mebelki, akcesoria?

    łóżeczko, wózek i wanienkę dostanę od brata i siostry męża, o pieluchach obcążkach i wyprawce do szpitala pomyślę później ale korci mnie by kupić pakę ciuchów, koleżanka się chce pozbyć.. wprawdzie ona rodziła w marcu ja będę w listopadzie, myślicie, że warto? jestem w 20 tygodniu.

    marzec 2015 - okropna angina w początku ciąży - oby było dobrze
    grudzień 2014 - laparoskopia kamicy żółciowej
    czerwiec 2014 - laparoskopia torbieli jajnika
    grudzień 2013 - (*) Kazik 12 tc

  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 29 czerwca 2015, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwsze ubranka zaczęłam kupować w 5-6 miesiącu.
    Wózek,łóżeczko,pościel,komody kupiliśmy pod koniec 7-go miesiąca. Kosmetyki do pielęgnacji,pampersy w połowie 8-go miesiąca.
    Na początku 9-go miesiąca spakowałam się do szpitala ;) Wszystko na spokojnie.

    mary84, Nataszka2200 lubią tę wiadomość

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 czerwca 2015, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na razie nic nie kupuje zamierzam kupić cała wyprawkę koniec sierpnia później co trzeba będzie dokupić dokupie, większość rzeczy mam upatrzone więc mniej więcej wiem czego chcę ;-)

    Nataszka2200 lubi tę wiadomość

  • Pokahontaz Koleżanka
    Postów: 48 25

    Wysłany: 30 czerwca 2015, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w 20 tygodniu. I wspolnie z mezem postanowilismy pomalu organizowac rzeczy dla dziecka tak by nie kupowac wszystkiego "na raz". Jezeli trafiam na jakas fajna promocje pieluszek czy innych kosmetyków to kupuje :)Tak samo z ciuszkami. Takim sposobem mam juz kilka fajnych rzeczy a nawet nie odczulam tego finansowo. Jeżeli masz możliwość kupienia czegoś fajnego po kosztach - myślę ze warto :)Czas leci bardzoo szybko i lada moment nasze maleństwa będą z nami :D

    mary84, Ewela87, hannula lubią tę wiadomość

  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 30 czerwca 2015, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie najlepiej kupować wszystko stopniowo bo tego aż tak się nie odczuwa ;)
    Teraz dużo wyprzedaży to jest w czym przebierać :P

    mary84, dddodiii lubią tę wiadomość

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • karmar Autorytet
    Postów: 262 181

    Wysłany: 2 lipca 2015, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym kupiła na Twoim miejscu...Jeśli koleżanka chce się pozbyć,a Tobie się przydadzą to spoko. Ja mam już wszystkie ciuszki,wiele dostałam,część kupiłam (i to duuuużo wcześniej). Dostałam też butelki, kocyk, pościel i poszewki, ręczniki. Sama z siebie kupiłam pieluchy tetrowe i flanelowe, chustę (bo trafiłam taniej), śpiworek do spania i podgrzewacz (też był okazyjnie). Też myślę,że warto to rozłożyć w czasie,żeby potem nie latać za wszystkim na hurra. Większe rzeczy, typu wózek, łóżeczko czy wanienkę,to wiadomo - później. Ale te małe rzeczy, pierdółki tak zwane, potrafią być upierdliwe i te chcę kupić wcześniej. Gdyby Młody się pospieszył,to Mąż duże zakupy ogarnie,a przy tych małych nie ma szans ;)

    qXNVp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lipca 2015, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do lipca drobiazgi i ubranka
    w sierpniu wózek i skompletować łóżeczko
    we wrześniu(początek) to co jeszcze nie kupione :)
    7.10 mam termin i na 2- 3tyg przed nie chce myśleć o wyprawca

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lipca 2015, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak chodzi o mnie,to...
    Wózek-jak tylko jest okazja,to warto kupic,my kupiliśmy jakos na poczatku piątego msc.
    Szafki do pokoiku-tez jak tylko jest okazja,kupiliśmy jakoś w podobnym terminie co wózek...
    Ciuszki-dostałam od koleżanki w piatym msc,a potem juz sama zaczęłam chodzić po lumpeksach i trafiam ciągle na śliczne ciuszki za grosze :-)
    Łóżeczko kupimy w sierpniu i cala reszte tez sierpien/wrzesien.
    Termin mam na polowe października :-)

    Martika87 lubi tę wiadomość

  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 3 lipca 2015, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tak naprawdę zaczęłam kupować jeszcze zanim zaszłam w obecną ciążę (wcześniej dwa razy poroniłam) i w zabobony nie wierzę :P Ubranka kupuję, jak tylko trafi się promocja. Kosmetyki, wyprawkę, jakieś drobiazgi - tak od 3-4 miesiąca, a teraz jestem na fali poszukiwań wózka i mebli. Myślę, że do końca 7 miesiąca już będę miała wszystko. Uczulona też jestem na przedwczesny poród, bo w mojej rodzinie to częsty przypadek i nie chciałabym nagle w ósmym miesiącu urodzić i być bez niczego.

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • Pokahontaz Koleżanka
    Postów: 48 25

    Wysłany: 6 lipca 2015, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie to jest tez to, ze wcześniaki zdarzają się często wiec trzeba być przygotowanym również na taka opcje. Ja tez nie wierze w zabobony.

  • Ciri Debiutantka
    Postów: 14 8

    Wysłany: 8 lipca 2015, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyznam, że mnie poniosło troszke z ciuszkami. Mam już prawe całą wyprawkę. Bałam się, że nie wyrobię się w czasie- będę miałą bliźniaki i stąd tez ten pośpiech. A jestem dopiero w 23 tyg. Szafę już kupiłam i przewijak do pokoiku. łóżeczka w sierpniu, wózek dostanę a kosmetyki we wrześniu/początek października. Bliźniaki wyskakują zazwyczaj wczesniej, więc tez chcę być przygotowana:)

    karmar, Ewela87, aneczka1983, Nataszka2200 lubią tę wiadomość

  • mary84 Przyjaciółka
    Postów: 89 31

    Wysłany: 8 lipca 2015, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też się nie powstrzymałam i kupiłam od znajomej zestaw ciuszków :)

    marzec 2015 - okropna angina w początku ciąży - oby było dobrze
    grudzień 2014 - laparoskopia kamicy żółciowej
    czerwiec 2014 - laparoskopia torbieli jajnika
    grudzień 2013 - (*) Kazik 12 tc

  • Gumisia Autorytet
    Postów: 2036 816

    Wysłany: 31 lipca 2015, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od 3 miesiąca. :)

  • Ewela87 Ekspertka
    Postów: 180 70

    Wysłany: 3 sierpnia 2015, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zamierzam od września ruszyć z kopyta z wyprawką, ale kilka rzeczy takich jak przewijak czy podgrzewacz już mam. Ciuszki w większości będę mieć od kuzynek i koleżanek, do kupienia pozostanie mi ewentualnie sama drobiazgarnia, ale też nie zamierzam czekać na ostatnią chwilę. Nie dajmy się zwariować ;)

    f2w3rjjgkoi890wn.png
  • Hikaru Autorytet
    Postów: 271 184

    Wysłany: 3 sierpnia 2015, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam jużprawie wszystkie ubranka, dzisiaj kupiłam w komisie ko,łyskę, ale trzeba ją odmalować, łóżeczko otrzymaliśmy w spadku- też czeka do malowania, wózek wybrany, reszta rzeczy- chodzę, szukam promocji i kupuję powoli :)

    5d5226c818.png

    <3 Leon <3 05.02.2016 4730g/62cm <3
  • Ducha Przyjaciółka
    Postów: 100 34

    Wysłany: 4 sierpnia 2015, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też chyba koło 7 a 8 miesiącem zaczniemy rozglądać się za łóżeczkiem i wózkiem ;D a to dlatego że jak kupujemy coś wcześniej to później znajdujemy ładniejsze a czasami nawet tańsze rzeczy ;D

    f2w3yx8dfionc3t0.png
  • Karolina30 Koleżanka
    Postów: 126 17

    Wysłany: 4 sierpnia 2015, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja już sobie upatrzylam wózek ale kupie kolo 7 ms, ale korci mnie juz za ciuszkami:-D

    74di4z17q2rryrdy.png
  • Biedron Przyjaciółka
    Postów: 68 20

    Wysłany: 5 sierpnia 2015, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My już mamy z kolei wózek, który kupiliśmy używany ale bardzo okazyjnie i w super stanie także już sobie stoi i narazie się kurzy ;)! Ale już jest. Łóżeczko dostałam w spadku od brata więc też już mamy. Chciałabym już zacząć kupować ciuszki...ale jakoś sama nie wiem jak się do tego zabrać!? Jakie duże kupić? Co pierwsze, co się przyda, a co nie bardzo narazie...

    "Trzeba sobie jakoś radzić w życiu" - powiedział Baca, zawiązując but dżdżownicą.

    c55fflw1qoryx2is.png
  • justa1234 Autorytet
    Postów: 2280 2565

    Wysłany: 5 sierpnia 2015, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się przyznam że tak od 13 tyg coś tam zaczęłam kupować :-P na tą chwilę mam już wszystkie ciuszki,rożki,kocyki,reczniczki,trochę kosmetyków i pampersy :-D a łóżeczko jadę po 10sierpnia kupić natomiast z wózkiem jest problem bo podoba mi się 50roznych i niewiem który wybrać hihi:-D

    Lila84 lubi tę wiadomość

  • Arpenia Koleżanka
    Postów: 43 11

    Wysłany: 11 sierpnia 2015, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a my mamy już wszystko :) jako że to moje drugie dziecko :) wózek zamówiłam tydzień temu odbiorę w listopadzie, bo termin na początek grudnia :) ale była okazja, rzeczy tez trochę już kupuje bo mamy synka 4 letniego a teraz będzie dziewczynka i fajnie by było parę rzeczy mieć. ale generalnie wszystko zostało dla naszej malej po starszym bracie :)

1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ