X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr kiedy kupować rzeczy dla dziecka?
Odpowiedz

kiedy kupować rzeczy dla dziecka?

Oceń ten wątek:
  • Biedron Przyjaciółka
    Postów: 68 20

    Wysłany: 27 sierpnia 2015, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszecie dziewczyny, ze niektóre z Was zaczęły kupować ciuszki rzeczy dla Maluszka w 20 tyg lub nawet wcześniej. Ja teraz zaczynam 22 tydzień i jestem w totalnej rozsypce. Kupiłam łóżeczko i wózek i tyle...resztę po prostu nie wiem za co się zabrać. Za każdym razem jak idę do sklepu z postanowienie kupienia Małemu jakiegoś ciucha to wychodzę z niczym i jeszcze bardziej zdołowana. Od czego zacząć? Jakie rozmiary kupować?? Jaki tym ciuchów?
    Te rozmiary 56 to jakieś małe mi się wydają, a te 62, 68 to ogromne...nie wiem jakie kupić?! A jak Dzidzia będzie duża? Moja mama np wszystkie dzieci rodziła baaardzo duże. Ja sama przy urodzeniu miałam 4500, i niewiele mniej moja siorka i brat. A jak Maluszek też będzie taki duży to 56 nawet mu na jedną nogę nie naciągnę!
    HELP! Jakie wy rozmiary kupujecie??

    Coco55 lubi tę wiadomość

    "Trzeba sobie jakoś radzić w życiu" - powiedział Baca, zawiązując but dżdżownicą.

    c55fflw1qoryx2is.png
  • Basik122 Autorytet
    Postów: 2557 2013

    Wysłany: 28 sierpnia 2015, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biedron wrote:
    Piszecie dziewczyny, ze niektóre z Was zaczęły kupować ciuszki rzeczy dla Maluszka w 20 tyg lub nawet wcześniej. Ja teraz zaczynam 22 tydzień i jestem w totalnej rozsypce. Kupiłam łóżeczko i wózek i tyle...resztę po prostu nie wiem za co się zabrać. Za każdym razem jak idę do sklepu z postanowienie kupienia Małemu jakiegoś ciucha to wychodzę z niczym i jeszcze bardziej zdołowana. Od czego zacząć? Jakie rozmiary kupować?? Jaki tym ciuchów?
    Te rozmiary 56 to jakieś małe mi się wydają, a te 62, 68 to ogromne...nie wiem jakie kupić?! A jak Dzidzia będzie duża? Moja mama np wszystkie dzieci rodziła baaardzo duże. Ja sama przy urodzeniu miałam 4500, i niewiele mniej moja siorka i brat. A jak Maluszek też będzie taki duży to 56 nawet mu na jedną nogę nie naciągnę!
    HELP! Jakie wy rozmiary kupujecie??
    Mój pierwszy syn też urodził się duży ale ciuszki 56 były dobre. Zawsze lepiej mieć niż nie mieć więc kup parę sztuk z rozmiaru 56 i 62. Ją mam wszystkiego po trochu a zobaczywszy że w 56 mimo że będzie duży też się zmieści. Poza tym każda firma ma swoją rozmiarówkę więc trzeba też zwracać na to uwagę. Ją osobiście lubię firmę 5-10-15 mają sensowną rozmiarówkę.

    dqpr20mmcbujwt6y.png
    200906101770.png
  • grosz_ek Ekspertka
    Postów: 200 135

    Wysłany: 28 sierpnia 2015, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jestem w 18tc i jeszcze nie zaczęłam ogarniać tematu :) tzn. myślałam ostatnio o tym, że powoli moglibyśmy coś kupić, ale na tym poprzestałam ;) póki co, czeka nas niewielkie przemeblowanie i malowanie sypialni celem zorganizowania kącika dla maleństwa. zatem zaraz po malowaniu wybieram się na zakupy łóżeczka i komody, a potem powoli całej reszty. do stycznia powinniśmy zdążyć ;)

    Falon, Sheelie lubią tę wiadomość

    1usai09kkfvyzb21.png
  • bejka Znajoma
    Postów: 30 8

    Wysłany: 28 sierpnia 2015, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kupuje ciuszki na allegro lub w odzieży używanej jak znajdę za jakieś grosze, sporo kupilam za 1 zł w bdb stanie, rozmiary 56 i trochę 62.termin mam na 7.01.
    Znalazłam też tani wózek na allegro dla moich bliźniaków, pojade obejrzeć i kupie juz. Na razie szukam okazji za grosze a potem dokupię resztę. Polecam allegro, olx, gumtree można kupić za kilkadziesiąt zł całą wyprawke ciuszkową:)

    21 tydzień ciąży
  • loki-koki Ekspertka
    Postów: 231 61

    Wysłany: 29 sierpnia 2015, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    od 2 miesiąca pojedyńcze rzeczy, a wyprawkę w 5-6 miesiącu ciązy potem już nie ma się ochoty na latanie po sklepach:)

    dqpranli4dnq2fwj.png
  • naali13 Autorytet
    Postów: 938 648

    Wysłany: 30 sierpnia 2015, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy już zaklepany wózek, w najbliższym czasie go kupimy, w październiku jakieś pierdółki dla malucha, podgrzewacz do butelek itp., w listopadzie łóżeczko z wyposażeniem, też mamy już wybrane.
    Ubranek trochę kupiłam a sporo dostaliśmy.

    01.2016 🧒
    10cs -03.2021 ciąża pozamaciczna 💔
    1cs
    3.09 ⏸️ 6.09 HCG 68 -> 8.09 180 -> 10.09 - 431 -> 14.09 - 4200
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 sierpnia 2015, 23:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to nawet w rozmiar 50 się uzbroiłam :-)
    Wpisz sobie w necie rozmiary,które sa odpowiednie danym miesiącom -np.56 to 0 do 2/3miesiecy zobacz na który to wyjdzie miesiac-u mnie np.56 wypada na październik do grudnia i w tych rozmiarach nakupowalam z długim rękawkiem plus ciuszki cieple-napisz sobie na karteczce rozmiary i odpowiadające im miesiące dla Twojej dzidzi i heja na zakupki:-) polecam przeleciec sie po Secondhendach :-) Za grosze można naprawde fantastyczne ciuszki nakupowac,a potem dalej sprzedać -i sie zwróci :-) Nie ma sensu nowych-bo raz dwa dzieciaczki nam z tego wyrosną,nowe to w prezencie ewentualnie możemy dostać,a tak,to najlepiej kupic wyszukane używki :-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 sierpnia 2015, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    loki-koki wrote:
    od 2 miesiąca pojedyńcze rzeczy, a wyprawkę w 5-6 miesiącu ciązy potem już nie ma się ochoty na latanie po sklepach:)

    Dokladnie, jakbym teraz miała kompletować, chyba bym zwariowała.
    Na miesiąc przed zostały mi tylko kosmetyczne rzeczy z apteki, jakieś pampersy do dokupienia, wózek zamowiony do odbioru za tydzień (może wcześniej) i wszystko już jest.

  • Biedron Przyjaciółka
    Postów: 68 20

    Wysłany: 31 sierpnia 2015, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dddodiii wszystko się zgadza, ale generalnie spotkałam się z opinią, że 56 rozmiaru nie warto kupować bo dzieci i tak niektóre rodzą się już większe i się nie mieszczą w 56:(!

    "Trzeba sobie jakoś radzić w życiu" - powiedział Baca, zawiązując but dżdżownicą.

    c55fflw1qoryx2is.png
  • Karolina30 Koleżanka
    Postów: 126 17

    Wysłany: 1 września 2015, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja ostatnio kupilam body 62cm i mysle ze to rozsadny rozmiar jak na poczatek- pamietajmy ze z pampersem troche wydluzy nieznacznie ale jednak:-]

    74di4z17q2rryrdy.png
  • adulcova Autorytet
    Postów: 547 155

    Wysłany: 1 września 2015, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na początku noworodek i tak jest troszkę przykurczony więc warto kupić te kilka sztuk z rozmiaru 56. Dzidziuś na pewno będzie lepiej się czuł mając bardziej dopasowane ubranko (nie mówie o obcisłych ubraniach). Chyba nic przyjemnego pływać w pajacyku.. :) 3szt z 56 wystarczą (3 pajace, 3 body).

    I <3 German, Sewing and TSL!
    relgdf9hqgugqitx.png


  • Żania Znajoma
    Postów: 19 4

    Wysłany: 2 września 2015, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja będę korzystała z listy dla maluszka na belly... I tak jak adulcova napisała zrobię będzie troszkę rozmiaru 56 i troszkę rozmiaru 62

    Anielska cierpliwość wymaga diabelskiej siły...
    f2w33e3k4eitcb0h.png
  • rewelka Autorytet
    Postów: 1847 847

    Wysłany: 2 września 2015, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w rozmiar 56 zaopatruje się w szmateksach, nowe kupuje w rozmiarze 62, w razie czego nawet jak maluszek będzie mniejszy to nie kłopot dokupić, a jak będzie większy to szkoda nie użyć :)

    23-02-2013 [*] 8 tc
    211xj44j3k4hck0m.png
  • natalica06 Autorytet
    Postów: 1445 504

    Wysłany: 15 września 2015, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żania wrote:
    Ja będę korzystała z listy dla maluszka na belly... I tak jak adulcova napisała zrobię będzie troszkę rozmiaru 56 i troszkę rozmiaru 62
    a gdzie taką listę znajdę??

    201602111680.png
  • Astra Autorytet
    Postów: 273 448

    Wysłany: 17 września 2015, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja dziś kupiłam pierwsze 2 sztuki dla naszego synka. Jedne body 56 (bo 62 nie było) i drugie większe bo 68. a ogólnie trafiłam na super blog więc podrzucam

    http://wyprawkabobasa.blogspot.com/p/spis-tresci.html

    http://vitanonestperfecta.blogspot.com/
    11.02.2016 powitaliśmy nasz Cud 3290g 56cm
    ec8a5b5bf3.png
  • Doti10 Przyjaciółka
    Postów: 70 23

    Wysłany: 12 października 2015, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    naprawde nie warto kupować dozo ciuszkow 56 bo szybko dzidzius dorasta do 62 moja pierwsza córka w polskie 56 miescila sie przez pierwszy miesiąc ale jak wszystkie 56 mialam w praniu to w ruch szlo 62 w pierwszych dwoch tygodniach zakladajac rozm.62 mialam wrazenie ze tonie w ubrankach ale szybko podrosla do 62 (urodzila sie dosc drobniutka 3200g 54cm)

    lekarz pod koniec ciazy mowi jaka moze byc przyblizona urodzeniowa waga dzidziusia moim zdaniem przy dziecku 3500g-3800g mozna sobie darowac 56 a juz napewno rozmiary mniejsze dla wczesniakow tak samo pampersy 1

    tym razem 56 kupuje tylko komplet na odbiór ze szpitala i moze 3xbody i ze 3 spiochy tak na poczatek do domu jak bedą w praniu to w ruch pojdzie rozm 62 tych kupie wiecej bo posłużą mi dluzej jakies 2.5-3 mies a pampersy 1 tylko do szpitala bo wygodne male opakowanie córka byla drobniutka a od poczatku zawijalam ja w 2 i bylo ok

    💁‍♀️córka 26.07.2010r🥰

    Aniołek mój skarb 😥
    zasnął:13.10.2015 13tc
    Porzegnanie:29.10.2015 15tc

    💁‍♂️Syn 21.10.2016😍
  • gorgeous Autorytet
    Postów: 1145 839

    Wysłany: 28 października 2015, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wózek mam od... uwaga.... 7 tygodnia ciąży! ;-) Do 20tc miałam już wszystkie ubranka (mnóstwo ubranek). Aktualnie mam wszystko oprócz łóżeczka, które niebawem będziemy kupować z mężem.

    dxom9vvj2dzo2yyb.png
  • Caroline Ekspertka
    Postów: 132 50

    Wysłany: 28 października 2015, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja jestem w 16 tc i jeszcze nie mam nic. Póki co przejrzałam chyba całe allegro i kusi mnie żeby coś kupić ale jakoś tak boję się zapeszać (takie moje durne myślenie). Ok 17 listopada poznam płeć to może wtedy odważę się kupić jakiegoś ciuszka

    34bw6vgct4x5p7xj.png

    f2wlanli70ba512s.png

    05.2013 [*]
  • Falon Autorytet
    Postów: 642 1221

    Wysłany: 28 października 2015, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Caroline wrote:
    ja jestem w 16 tc i jeszcze nie mam nic. Póki co przejrzałam chyba całe allegro i kusi mnie żeby coś kupić ale jakoś tak boję się zapeszać (takie moje durne myślenie). Ok 17 listopada poznam płeć to może wtedy odważę się kupić jakiegoś ciuszka

    Croline mam prawie tak samo jak Ty;-) 17tc i również jeszcze nie mam niczego. Płeć poznam prawdopodobnie za 3tygodnie więc może wtedy rozpocznę coś pomału ogarniać.
    Spokojnie, myślę że nie mamy na razie co zanadto panikować, zapewne wszystko będzie w porządku i z wszystkim 100 razy zdążymy ;-)

    Caroline lubi tę wiadomość

    201604051765.png
  • Caroline Ekspertka
    Postów: 132 50

    Wysłany: 28 października 2015, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Falon napewno z wszystkim zdążymy, w końcu teraz w sklepach jest wszystkiego pełno i w 2 dni można całą wyprawkę zrobić :)

    Falon lubi tę wiadomość

    34bw6vgct4x5p7xj.png

    f2wlanli70ba512s.png

    05.2013 [*]
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ