X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Imiona dla dzieci
Odpowiedz

Imiona dla dzieci

Oceń ten wątek:
  • agnieszka1290 Ekspertka
    Postów: 238 74

    Wysłany: 19 kwietnia 2017, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej u nas lekarz potwierdził na połówkowym chłopca :-) mąż się upiera przy imieniu Jan ale do dziecka chce mówić Jasiek ( jego kolega ma Jan a mówią Jasiek do niego ) tylko tłumaczyłam mu , że Jan to Janek a Jaś to Jasiek :-) mi się podobają całkiem inne imiona ale chyba będę musiała odpuścić i zgodzić się na Jana ♥ dodam , że męża Tata ma Jan na imię ..

  • Ela90 Przyjaciółka
    Postów: 99 62

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My zastanawiamy się między Amelią, Nikolą lub Julią. Najbardziej chyba Julia.

    A dla chłopca to naprawdę ciężko coś wybrać! Żadnych pomysłów. Mama podsunęła mi imię Kamilek. Na pewno nie chcę Antoniego, Stasia, Franka, Filipa i tych innych podobno popularnych imion... Nie wiem - jeśli to będzie chłopiec to będzie Anonimem :D

    Termin na 14 października :)
  • Larysa Ekspertka
    Postów: 208 170

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My nie możemy dojść do porozumienia z imieniem dla synka. Mi od zawsze podoba się imię Rafał i tak chciałabym nazwać maluszka. Jednak mąż wczoraj zaproponował Krystiana (też mi się podoba ale nie tak bardzo jak Rafał, którego sobie wymarzyłam już dawno przed ciążą). Mąż obstawia przy swoim, ja przy swoim, więc będzie ciężko. Inne które jeszcze wchodzą w grę (ale nie podobają nam się aż tak jak Rafał i Krystian) to: Sebastian, Bastian, Bernard. I to chyba na tyle:( Żadnych starodawnych albo zbyt nowoczesnych nie chcemy. Podobnie jak oklepanych Olków, Igorków, Leosiów, Ignasiów, Wiktorków, Oliwierków których teraz pełno wszędzie. Coś poradzicie? Jak narazie nie zamierzam ustępować:).

    zrz6i09kmg998aky.png
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1715

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Holibka wrote:
    Przejrzałam kilka ostatnich stron wątku i widzę, że królują imiona miękkie, bez literki R, szczególnie wśród imion żeńskich.

    Ja lubię imiona z r właśnie, bo uważam je za silne, nie wiem skąd mi się to wzięło, po prostu tak je kojarzę.

    Lubię imiona, które są krótkie, dość poważne, są łatwe w zdrobnieniu, nie powodują dziwnych i śmiesznych skojarzeń i brzmią dobrze w wielu językach, uniwersalne, pasujące i do dziecka i do dorosłego człowieka.

    Nie wiem czemu, ale np. Kacper zawsze wydawał mi się imieniem infantylnym, może dlatego że oglądałam przyjaznego duszka.


    Kasie, Anie, Gosie, Magdy są w mojej grupie wiekowej niesamowicie pospolite i - wybaczcie dziewczyny - nigdy bym tak dziecka nie nazwała, ale to tylko moje zdanie. Dodam, że sama noszę dwa z tych ww imion ;)


    Teraz widzę wszędzie malutkie Lenki, Pole, Julki, Zosie, Zuzie, Hanie. To piękne imiona, ale myślę że dziewczynki o tych imionach podzielą los dzisiejszych około 30-letnich Kaś, Ań, Goś i Magd, a i jeszcze Agnieszki.


    Jestem za nadawaniem imion nieczęstych w danym czasie, ale nie dziwacznych i skomplikowanych, trudnych do zdrobnienia. Oczywiście co rzadkie a co dziwaczne to dość płynna granica, ale większość ludzi ją instynktownie wyczuwa ;)


    Chętnie przeglądam rankingi imion i na pierwsze 30-40 pozycji po prostu nie patrzę ;) nie chcę, żeby moje dziecko było czwartą osobą w klasie o tym samym imieniu, co m.in. mnie spotkało. Najgorzej przy odpytywaniu oczywiście.


    Ważnym kryterium przy wyborze imienia jest brzmienie wraz z nazwiskiem. Mam znajomego, którego imię zestawione z nazwiskiem brzmi po prostu tragicznie śmiesznie i bardzo trudno się to zestawienie wymawia.


    Kolejna kwestia – długość imienia kontra długość nazwiska. Mam koleżankę, której pełny podpis nigdy nie mieści się w żadnych rubryczkach, niby nic, ale wkurza.


    A swoich typów nie zdradzę ;)

    Podpisuję prawie w 100%, bo tylko to "R" nie jest dla mnie konieczne :)
    Nam się marzyła Liliana, ale sporo ich teraz więc odpadło :( Tak samo jak odpadła Laura. Miała być Jaśmina, ale się znudziło.
    Męskie mamy od daaaawna wybrane, żeńskie wpadło jakiś czas temu i chyba zostanie w razie czego. Nietypowe, bo właśnie lubię imiona typu "Liliana" - piękne w wersji podstawowej, łatwe, jednocześnie proste do zdrabniania. A taki np. Marek to już od razu "Mareczek"... Tymczasem żeńskie przyszło nam krótkie, treściwe, bez większej możliwości zdrabniania :D

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • Magda_lenka Autorytet
    Postów: 394 389

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a moja teściowa mówi,ze absolutnie imię bez R... a my rozważamy Rozalkę albo Gabrysie.
    Mi się jeszcze podoba Janeczka, Janka ale mężowi już nie za bardzo.
    Chłopiec miał być Wojtek.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 kwietnia 2017, 22:21

    5qptx9z.png
    fybd8x1.png
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1154 874

    Wysłany: 28 kwietnia 2017, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda_lenka wrote:
    a moja teściowa mówi,ze absolutnie imię bez R... a my rozważamy Rozalkę albo Gabrysie.
    Mi się jeszcze podoba Janeczka, Janka ale mężowi już nie za bardzo.
    Chłopiec miał być Wojtek.

    Ja się sugestiami mojej mamy czy teściowej czy kogokolwiek z rodziny oprócz męża nie przejmuję, bo to będzie dziecko moje i mojego męża, teściowe już miały czas na wybieranie imion, podobnie reszta rodziny ;)

    Moja teściowa ma na imię Lidia i uważam, że to piękne imię i ładnie się zdrabnia - Lidka, Lidzia, Lila. A raz palnęłam z głupa, że wolę imiona z R... no ale się nie obraziła na szczęście ;) Mój mąż i jego rodzeństwo mają imiona bez R, ja mam z R ;) każdy w swoją stronę ciągnie :P

    tb733e5eif1wqjv8.png
    7u22gox1v9tgg7rg.png
    13.03.2019 7t0d jest serduszko :)
  • MavisDracula Ekspertka
    Postów: 225 98

    Wysłany: 28 kwietnia 2017, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam syna Piotra, od zawsze chciałam Piotra. Obecnie Piotrusiów jest mało (choć to najpopularniejsze imię męskie w Polsce biorąc pod uwagę wszystkie grupy wiekowe) więc są szanse że nie zginie w tłumie Jakubów, Szymonów i Antków:-)
    Teraz oczekujemy Dominiki. Rodzina narzeka, że jak zdrobnić, że imię ciężkie ale mam to gdzieś. Mamy krótkie i nietypowe nazwisko i to imię idealnie pasuje. Pod uwagę była brana Laura i Liliana ale teraz tyle ich jest że zrezygnowaliśmy.

    Piotr 29.08.2015r.
    Dominika 31.08.2017r.

    Mam Was- mam wszystko.

  • Magda_lenka Autorytet
    Postów: 394 389

    Wysłany: 28 kwietnia 2017, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Holibka wrote:
    Ja się sugestiami mojej mamy czy teściowej czy kogokolwiek z rodziny oprócz męża nie przejmuję, bo to będzie dziecko moje i mojego męża, teściowe już miały czas na wybieranie imion, podobnie reszta rodziny ;)

    Moja teściowa ma na imię Lidia i uważam, że to piękne imię i ładnie się zdrabnia - Lidka, Lidzia, Lila. A raz palnęłam z głupa, że wolę imiona z R... no ale się nie obraziła na szczęście ;) Mój mąż i jego rodzeństwo mają imiona bez R, ja mam z R ;) każdy w swoją stronę ciągnie :P
    My tez, nei kierujemy sie tym co mówią, najpier miał być chłopiec wiec wybraliśmy Wojtusia- co ani mojej mamie ani teściowej nie pasowało ale Wojtus zmienił się w dziewczynkę i będzie imię wybrane przez nas ;) kiedyś powiedziałam do teściowej,ze miała czas na wybieranie imienia dla syna to mało się nie obraziła ale chyba zrozumiała,ze to my wybierzemy imie, bo teraz po kazdej propozycji mówi" ale wybierzecie jak bedziecie chcieli". A z tym R to myślę,ze chodzi jej o to,że ma problem z wymową "R" bo jak jej powiedziałam,ze moze bedzie Rozalka to powiedziała,ze Ona tak nie zawoła :P

    5qptx9z.png
    fybd8x1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 maja 2017, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) My mamy mieć Amelkę ! Już się jej doczekać nie mogę:) A syn miałbyć Krzysiu No ale mężowi się nie udało :p Ja bardzo cieszę się z córki! Moja malutka gwiazdeczka, niech rośnie zdrowo:*

  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1715

    Wysłany: 2 maja 2017, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mavis, Domi jest najprościej :)
    U nas Laura i Lilka odpadły z tego samego powodu - za dużo ich :(

    Holibka, mnie to na tyle znają, że wiedzą, że na wszelkie sugestie mogę co najwyżej furii dostać, bo nie znoszę jak ktoś mi coś próbuje narzucić :D

    Holibka lubi tę wiadomość

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • buka03 Autorytet
    Postów: 734 596

    Wysłany: 3 maja 2017, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My planujemy imię Liliana, przeraziło mnie jak zobaczylam na którym jest miejscu w rankingu imion :-O bylam pewna że to mało popularne imie... ale przez ostatnie tygodnie już tak przyzwyczailam sie do imienia Lili że jakoś nie potrafie juz go zmienic i zaryzykuje... mieszkamy w malej miejscowosci i chociaz o tyle dobrze że u nas raczej trwa bum na Nadie... teraz juz licze aby że Liliana straci na popularnosci :-/
    U nas imie wszyscy poznają dopiero po porodzie :-) z imieniem synka też tak zrobilismy, rodzinka nie miala już nic do powiedzenia :-P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 maja 2017, 22:11

    w5wq9vvjr1d812zs.png
  • Anulka87 Autorytet
    Postów: 808 381

    Wysłany: 4 maja 2017, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć :) lekarz sugerował nam dziewuszkę, więc póki co mamy dwa wybory: Hanna i Stella <3 oba imiona nam się podobają, no ale.... sporo osób odradza nam Stellę - że niby znają już jaką Stellę i jest gruba/niemiła itp. Mhm, ja ostatnio wyszłam z założenia, ze jak urodzę i zobaczę Maleństwo, to od razu będę wiedziała, jakie imię pasuje :)

    Laurka lubi tę wiadomość

    💒Love💒. 10 08 2013
    👼. 07 2016
    ❤️Synek ❤️ 17 10 2017
    Czekamy na Rodzeństwo...🥰
    preg.png
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1715

    Wysłany: 4 maja 2017, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie się Stella baaardzo podoba :)

    Anulka87, Laurka lubią tę wiadomość

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • labamba Autorytet
    Postów: 279 283

    Wysłany: 4 maja 2017, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My będziemy mieć Kacpra :) i dobrze,ze lekarze potwierdzaja chlopc,a bo dziewczynka zostałaby bezimienna :p nie było zadnego takiego imienia,ktore dla dziewczynki podobaloby mi sie zarowo mnie jak i mojemu M ;-)

    zem343r825mztggd.png
    eikt43r83o0w939j.png

  • Magda_lenka Autorytet
    Postów: 394 389

    Wysłany: 5 maja 2017, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    buka03 wrote:
    My planujemy imię Liliana, przeraziło mnie jak zobaczylam na którym jest miejscu w rankingu imion :-O bylam pewna że to mało popularne imie... ale przez ostatnie tygodnie już tak przyzwyczailam sie do imienia Lili że jakoś nie potrafie juz go zmienic i zaryzykuje... mieszkamy w malej miejscowosci i chociaz o tyle dobrze że u nas raczej trwa bum na Nadie... teraz juz licze aby że Liliana straci na popularnosci :-/
    U nas imie wszyscy poznają dopiero po porodzie :-) z imieniem synka też tak zrobilismy, rodzinka nie miala już nic do powiedzenia :-P
    My przy pierwszej ciazy powiedzielismy imie bo bylismy pewni ze takie bedzie na 100% . a teraz nie mozemy sie zdecydowac, mamy kilka typow ale zdecydujemy na 100% prwnie po porodzie☺

    5qptx9z.png
    fybd8x1.png
  • Mama2kituszek Autorytet
    Postów: 278 171

    Wysłany: 6 maja 2017, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak mnie to denerwuje, że każdy z rodzinie ma w kwestii wyboru imienia coś do powiedzenia! "Bo znałam taką i była wredną małpą itd..". Noż ludzie potrafią obrzydzić każde imię. Kiedy mi ktoś mowi, że myśli o takich, a nie innych imionach dla swojego dziecka, a mi się nie podoba, to po prostu uśmiecham się i zamykam dziób!:) Każdy ma szanse na wlasny wybór, nigdy się wszystkim wokół nie dogodzi. Ale z własnego doświadczenia stwierdzam też, że nawet jak mi sie czyjegoś dziecka imię nie podobało, to jak już malec się urodzi, to się przyzwyczajam i w pełni akceptuje, czasem nawet zmieniam zdanie.
    Moja Córka ma imię wszystkim znane, niby zwyczajne, ale w sumie mało popularne. Co dla mnie ważne, nie da się go brzydko przekręcić. Pasuje dla dziecka i dorosłej kobiety. Te obecnie popularne imiona wydają mi się często infantylne, tak jak napisała Holibka

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2017, 16:11

    Snow White lubi tę wiadomość

    3jgx3e3kk4xchmg3.png
    Córcia ur. w 2011r. i dwa Aniołki [*]
  • Anulka87 Autorytet
    Postów: 808 381

    Wysłany: 7 maja 2017, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama2kituszek wrote:
    Jak mnie to denerwuje, że każdy z rodzinie ma w kwestii wyboru imienia coś do powiedzenia! "Bo znałam taką i była wredną małpą itd..". Noż ludzie potrafią obrzydzić każde imię. Kiedy mi ktoś mowi, że myśli o takich, a nie innych imionach dla swojego dziecka, a mi się nie podoba, to po prostu uśmiecham się i zamykam dziób!:) Każdy ma szanse na wlasny wybór, nigdy się wszystkim wokół nie dogodzi. Ale z własnego doświadczenia stwierdzam też, że nawet jak mi sie czyjegoś dziecka imię nie podobało, to jak już malec się urodzi, to się przyzwyczajam i w pełni akceptuje, czasem nawet zmieniam zdanie.
    Moja Córka ma imię wszystkim znane, niby zwyczajne, ale w sumie mało popularne. Co dla mnie ważne, nie da się go brzydko przekręcić. Pasuje dla dziecka i dorosłej kobiety. Te obecnie popularne imiona wydają mi się często infantylne, tak jak napisała Holibka


    dokładnie! a można poznać imię córci?:)

    💒Love💒. 10 08 2013
    👼. 07 2016
    ❤️Synek ❤️ 17 10 2017
    Czekamy na Rodzeństwo...🥰
    preg.png
  • shelby* Autorytet
    Postów: 583 616

    Wysłany: 8 maja 2017, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dla chłopca nie ma problemu- mąż mówi po cichu o Erneście a mi imię się podoba. Dla dziewczynki nie mamy pomysłu !
    PS w domu mamy Karolinę i Wiktorie.

    74709jcgjiz14w6b.png
  • Wiol Debiutantka
    Postów: 14 2

    Wysłany: 8 maja 2017, 23:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shelby* wrote:
    U nas dla chłopca nie ma problemu- mąż mówi po cichu o Erneście a mi imię się podoba. Dla dziewczynki nie mamy pomysłu !
    PS w domu mamy Karolinę i Wiktorie.
    U nas jest odwrotnie. Dla dziewczynki odrazu padlo imie Alicja, ale my juz wiemy ze mamy chlopaka i tutaj nie umiemy dojsc do porozumienia ja Tymoteusz a maz Krzysiu badz Bruno. Skonczy sie na tym chyba ze jak urodzimy i spojrzymy na maluszka to wtedy zdecydujemy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2017, 23:40

  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 9 maja 2017, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas wstepne imie dla dziewczynki Nadia . Od samego poczatku wiedzielismy ze dziewuszka musi byc Nadia ,chociaz teraz tez zaczelo mi sie podobac imie Julia,ale wydaje mi sie ze za duzo dziewczynek jest juz o tym imieniu. Jesli bedzie chlopiec no tu juz gorzej,wstepnie Olivier ,ale jesli sie trafi jakies lepsze imie to.kto wie,moze zrezygnujemy z Oliviera. Mi sie podoba jeszcze Krodian i mezowi tez ,ale za bardzo nie spotykane chyba .

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
‹‹ 20 21 22 23 24 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ