X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Imiona dla dzieci
Odpowiedz

Imiona dla dzieci

Oceń ten wątek:
  • Mona24 Koleżanka
    Postów: 32 26

    Wysłany: 20 lutego 2017, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulin czemu z Julkiem masz zle skojarzenia? Ja znam jednego i byl strasznym pijakiem i dlatego tak mnie odpycha od tego imienia.. Pozatym jest strasznie miekkie w wymowie jakby mi sie cos mielilo w buzi :P . Sama nie wiem.. Sa rozne reakcje na to imie a nie chce zeby w przyszlosci ludzie wysmiewali sie z imienia mojego syna :( mąż uparty i koniecznie chce Julka.. Moze kiedys sie przyzwyczaje...

    f2w3rjjgpwotqiho.png
  • paulin Ekspertka
    Postów: 156 60

    Wysłany: 20 lutego 2017, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julek to był dyrektor mojej podstawówki sąsiad nie miły człowiek zawsze musi mieć rację. Wszyscy inni to debile on najmadrzejszy zero dystansu do siebie już nawet nie jako nauczyciel ale człowiek strasznie ciężki w życiu. Ale imię mi się podoba co prawda miałam nadzieję na Ignasia a tu jednak córka ale imię jedno z moich ulubionych.

    qdkkwn15fuytetup.png
    p19uflw11694twrv.png
    202301126746.png[/url
  • zokeia Autorytet
    Postów: 2223 1467

    Wysłany: 20 lutego 2017, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż też chce Tadzika. Ni nie wiem. U kogoś podoba mi się to imię ale nie czuję tego dla Własnego dziecka. Zwłaszcza że mamy trudne nazwiska. A mąż chce to imię z sentymentu, bo każde z nas miało ukochanego dziadka o tym imieniu.

    tb73epoky7bge1zc.png
    atdc4z173dng7siu.png
    43kt3e5e37vlpped.png
  • Safrin Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 10 marca 2017, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dziewczynka miała być Jaśmina. Syn będzie Błażej :)

  • alijas1 Koleżanka
    Postów: 38 15

    Wysłany: 10 marca 2017, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U Nas jeśli się potwierdzi na kolejnym usg, że syn to będzie miał na imię Nikodem Józef po Naszych działkach. Jeżeli jednak okaże się dziewczynka (choć raczej nie ;)) to miała być Natalia ;)

    ckaiyx8dhj0c2lym.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2017, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dla synka miało być Mikołaj, ale będzie córeczka - Zosia :)

    farmaceutka77 lubi tę wiadomość

  • Kimmy Autorytet
    Postów: 831 1148

    Wysłany: 10 marca 2017, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tak wstępnie to dla dziewczynek Oktawia, Oliwia, Alicja, Pola

    Dla chłopców Patryk, Mikołaj, Filip, Olek

    f5b59272af.png
  • natalka1988 Autorytet
    Postów: 765 477

    Wysłany: 14 marca 2017, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na usg wyszedł chłopiec- będzie Oskar. A jeśli będzie dziewczynka to Kornelia;]

    c55f9n73kpn1w4lp.png
    iv09gu1r1ihk0beb.png
  • Goszka Debiutantka
    Postów: 9 14

    Wysłany: 17 marca 2017, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Ja myślę by nadać córce imię Jagna. Bardzo mi się podobają staropolskie imiona. Zastanawiam się tylko czy dziecko nie będzie skrzywdzone.. I nie będzie miało mi za złe jak pójdzie do szkoły.

    Wpinka lubi tę wiadomość

  • Młoda przyszła mama Koleżanka
    Postów: 57 48

    Wysłany: 17 marca 2017, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natalka1988 wrote:
    Na usg wyszedł chłopiec- będzie Oskar. A jeśli będzie dziewczynka to Kornelia;]

    Wow u nas tak samo! Synek miał być Oskar a córeczka Kornelia no i będzie córcia :)

    Kornelia 13. 08.2017 <3
    hchypc0zgnaf1syx.png
  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 19 marca 2017, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas albo Marysia albo Staś:)

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • Hellena Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 28 marca 2017, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie to dopiero 14 tydzień,więc dokładnie nie wiadomo jeszcze,czy na świat przyjdzie chłopiec,czy dziewczynka, ale wstępnie imiona już wybrałam. Dla dziewczynki: Liliana albo Basia, a dla chłopca: Miłosz. Myślałam też o Oliwierze, ale nie do końca "czuję" to imię.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 marca 2017, 11:49

  • Holibka Autorytet
    Postów: 1154 874

    Wysłany: 30 marca 2017, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przejrzałam kilka ostatnich stron wątku i widzę, że królują imiona miękkie, bez literki R, szczególnie wśród imion żeńskich.

    Ja lubię imiona z r właśnie, bo uważam je za silne, nie wiem skąd mi się to wzięło, po prostu tak je kojarzę.

    Lubię imiona, które są krótkie, dość poważne, są łatwe w zdrobnieniu, nie powodują dziwnych i śmiesznych skojarzeń i brzmią dobrze w wielu językach, uniwersalne, pasujące i do dziecka i do dorosłego człowieka.

    Nie wiem czemu, ale np. Kacper zawsze wydawał mi się imieniem infantylnym, może dlatego że oglądałam przyjaznego duszka.


    Kasie, Anie, Gosie, Magdy są w mojej grupie wiekowej niesamowicie pospolite i - wybaczcie dziewczyny - nigdy bym tak dziecka nie nazwała, ale to tylko moje zdanie. Dodam, że sama noszę dwa z tych ww imion ;)


    Teraz widzę wszędzie malutkie Lenki, Pole, Julki, Zosie, Zuzie, Hanie. To piękne imiona, ale myślę że dziewczynki o tych imionach podzielą los dzisiejszych około 30-letnich Kaś, Ań, Goś i Magd, a i jeszcze Agnieszki.


    Jestem za nadawaniem imion nieczęstych w danym czasie, ale nie dziwacznych i skomplikowanych, trudnych do zdrobnienia. Oczywiście co rzadkie a co dziwaczne to dość płynna granica, ale większość ludzi ją instynktownie wyczuwa ;)


    Chętnie przeglądam rankingi imion i na pierwsze 30-40 pozycji po prostu nie patrzę ;) nie chcę, żeby moje dziecko było czwartą osobą w klasie o tym samym imieniu, co m.in. mnie spotkało. Najgorzej przy odpytywaniu oczywiście.


    Ważnym kryterium przy wyborze imienia jest brzmienie wraz z nazwiskiem. Mam znajomego, którego imię zestawione z nazwiskiem brzmi po prostu tragicznie śmiesznie i bardzo trudno się to zestawienie wymawia.


    Kolejna kwestia – długość imienia kontra długość nazwiska. Mam koleżankę, której pełny podpis nigdy nie mieści się w żadnych rubryczkach, niby nic, ale wkurza.


    A swoich typów nie zdradzę ;)

    wichrowe_wzgórza lubi tę wiadomość

    tb733e5eif1wqjv8.png
    7u22gox1v9tgg7rg.png
    13.03.2019 7t0d jest serduszko :)
  • marina9985 Debiutantka
    Postów: 14 28

    Wysłany: 30 marca 2017, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas wstępnie dziewczynka-Kalina lub Kaja.

    Laurka lubi tę wiadomość

    marina9985
  • Wiol Debiutantka
    Postów: 14 2

    Wysłany: 30 marca 2017, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My z mężem nie umiemy się dogadać zupełnie- ja chce Tymoteusza a mąż Bruno lub Krzysztof. A mi jakoś nie leżą te imiona :(

  • Olka_91 Koleżanka
    Postów: 126 16

    Wysłany: 5 kwietnia 2017, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdalena i Michał <3

    Ciąża pozamaciczna 07.2015 [*]

    14.12.2016 fasolka <3
  • Siemka Przyjaciółka
    Postów: 109 40

    Wysłany: 8 kwietnia 2017, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emilka i Dominik <3 już od lat w marzeniach, które niedługo staną się rzeczywistością :):)

    W oczekiwaniu na naszą małą księżniczkę
    uwo9tqywggs22bor.png
    Emilka <3
  • Wpinka Przyjaciółka
    Postów: 63 49

    Wysłany: 18 kwietnia 2017, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Goszka wrote:
    Hej dziewczyny. Ja myślę by nadać córce imię Jagna. Bardzo mi się podobają staropolskie imiona. Zastanawiam się tylko czy dziecko nie będzie skrzywdzone.. I nie będzie miało mi za złe jak pójdzie do szkoły.

    Mi się też ogromnie podoba to imię i ma piękne zdrobnienia zarówno w stronę Jagody jak i Jadzi, ale na 90% będzie u nas synek - Tymek :)

    a88e25d763.png
  • Ankas Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 18 kwietnia 2017, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie znam jeszcze plci a jetem w 18 tyg. Imie mamy wybrane dla chlopaka Remigiusz a dziewczynka hmmm sami nie wiemy jak na razie to Blanka badz Bianka:-)

  • Pati_ii Koleżanka
    Postów: 46 36

    Wysłany: 18 kwietnia 2017, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny :) u nas wstępnie na być dziewczynka i zobaczymy czy na następnej wizycie się potwierdzi :)
    Imiona już wybrane :)
    Dla dziewczynki Weronika, bo zawsze mi się to imię podobało a poza tym to po mojej prababci
    Dla chłopaka Wiktor, bo uważam że to mocne fajne imię i nie należy do tych często nadawanych :)

    Czekamy na naszą Niunie :) <3
‹‹ 19 20 21 22 23 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ