X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Imiona dla dzieci
Odpowiedz

Imiona dla dzieci

Oceń ten wątek:
  • nitta32 Ekspertka
    Postów: 268 67

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 07:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Podziwiam osoby ktore decyduja sie dac swojemu maluszkowi rzadkie imie, ktore czesto robi zamieszanie i budzi zdziwienie w otoczeniu. Mnie samej podobaja sie takie wyszukane, rzadsze imiona. Jenak z natury jestem osoba ktora woli sie nie wyhylac dlatego tez imie staram sie wybrac tez takie ktorego za bardzo nie bedzie "slychac". Jednak powtarzam rzadkie imiona sa super i popieram te mamusie ktore wahaja sie nad wyborem takiego.

    a co myslicie o imionach Oskar, Błażej, Filip, Ada, Nadia, Iga? Chyba jestem najbardziej za imieniem Oskar i Nadia. A Wy jakie imiona wybralyscie dla swoich maluszkow?

    zem3x1hpkw9psn8g.png
    18cs
    r904m5w.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nitta, mi te imiona, ktore przytoczylas podobaja sie. Ale to nie powinno miec znaczenia, bo maja podobac sie Tobie i tacie dziecka. Swiat przywyknie.

    A jesli mowa o nietypowych imionach to wczoraj zetknelam sie (posrednio, bo przez dokument) z kobieta, Polka o imieniu Sumi.

    Nasza córka to Michalina, a teraz czekamy na Tadeusza. Lubimy tradycyjne imiona i nie chcielismy by w klasie sie powtarzaly, ja byłam czwartą Anią w klasie, nic miłego, jak pani mówi wtedy po nazwisku. A ja pracując z dziećmi słyszałam już setki imion i jak wybierałam dla naszych dzieci, to często nie mogłam pozbyć się skojarzeń z dziećmi, które znam. Poza tym te, na które się zdecydowalismy daja duzo mozliwosci zdrabniania. Córka to Michalinka, Michasia, Misia, Miśka, Musiulka, Musiula, Misianda (żartobliwie). A Tadeusz też ma sporo opcji (Tadeuszek, Tadek, Tadzio, Tadzik, Tadziuś, Tadzinek... pewnie jeszcze coś spontanicznie wymyślimy).

    nitta32 lubi tę wiadomość

  • Leticia Autorytet
    Postów: 1973 1864

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elaria, a my mamy właśnie Anię :) Moda tak się zmieniła, że pani w urzędzie powiedziała, że bardzo oryginalne imię nadajemy, bo już nie pamięta, kiedy jakąś Anię rejestrowała ;)

    km5se6yd8tj60462.png
    km5stv73q64rb58y.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leticia, to prawda, ja jestem z rocznika '79, wtedy była moda na Anny być może po aktorce Annie Dymnej i piosenkarce Annie Jantar. Na studiach na roku było chyba 8 Ań (na 50 dziewczyn, bo kierunek babski, nauczycielski).

    Obecnie mam na 450 uczniów w szkole 3 Anie, a w przedszkolu na 75 jedną, więc nie jest źle. Bardzo popularne są Julki, Wiktorie, Hanie, a z chłopców Kuba, Kacper, Mateusz.

    Larysa lubi tę wiadomość

  • tere85 Koleżanka
    Postów: 44 13

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a u nas Szymuś albo Rozalka albo Róża :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2017, 20:14

    tere85[link=https://www.suwaczki.com/]c55f9n73ok608apy.png[/link]
  • mrówa Koleżanka
    Postów: 76 10

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozalia? bardzo ładnie :) u nas Lilka lub Zuzia :) (mąż sie nie poddaje z Zuzią :)

    pierwsza ciąża w 2009 roku ... urodził się Franuś :*
    teraz czekamy na córeczkę :) :*
    31159dffca.png
  • Mona24 Koleżanka
    Postów: 32 26

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co dziewczyny myslicie o imieniu Julian ? Mąż uparł sie na to imię..

    f2w3rjjgpwotqiho.png
  • mrówa Koleżanka
    Postów: 76 10

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julek ... bardzo fajnie :)

    pierwsza ciąża w 2009 roku ... urodził się Franuś :*
    teraz czekamy na córeczkę :) :*
    31159dffca.png
  • Karo_lina. Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 26 stycznia 2017, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas będzie Leon :)

    też chciałam Juliana ale kuzynka mnie uprzedziła :)

    Karo.
  • Liliaczerwcowa Autorytet
    Postów: 379 132

    Wysłany: 26 stycznia 2017, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też się Leon bardzo podoba ale maż jest przeciw, ladne jest też Ignacy , Antoni, Miłosz. A dla dziewczynki podoba mi się Gaja, Lenka, Julianna i Nadia. W domu mam Blanke i Maje :)
    Julian tez ładne tylko w najbliższym otoczeniu juz zajęte.


    klz99vvjpbtggrf6.png
    3jvzclb14qr40z6d.png
    3jvzzbmhucm4qdvi.png
    p19uyx8d68ddm54u.png
  • Lea88 Nowa
    Postów: 4 2

    Wysłany: 31 stycznia 2017, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosia13,

    Dlaczego nie chcecie mówić na córeczkę Sophie? Przecież to bardzo ładne imię.

    U mnie w rodzinie są dzieciaki, które mieszkają za granicą i imiona również mają "zagraniczne", ale nie "spolszczamy" ich. Po prostu zwracamy się do nich tak jak mają na imię. A i dziecku nie robi się wody z mózgu.

    A jeśli chcecie mieć Zosię to dajcie na imię Zosia, dla obcokrajowca to nie jest trudne do wymówienia.

    Nie mniej jednak oba imiona są ładne:)

  • tere85 Koleżanka
    Postów: 44 13

    Wysłany: 15 lutego 2017, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale Julian bije na głowę wszystkie męskie, niestety z Julianów znam tylko króla Juliana samozwańca :D Ale mam sąsiada Lucjana ;P

    tere85[link=https://www.suwaczki.com/]c55f9n73ok608apy.png[/link]
  • All4love Autorytet
    Postów: 867 754

    Wysłany: 16 lutego 2017, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie będzie Wiktoria albo Jakub :)

    20.08.2017 <3
  • Nissiia Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 17 lutego 2017, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seweryn, Gniewko, Marcel na które byście stawiały ??
    Jak radzicie sobie z opiniami najbliższych jak mówicie im o swoim typie? Moja teściowa to uważa że ma najwiecej do gadania i za każdym razem komentuje "Seweryn- to mi się kojarzy z takim dostojnym, uniosłym mezczyzna, gdzie tam mu dacie tak na imię, to dziecko. Dajcie mu Gniewko piękne imie." Tylko że ten mały seweryn bedzie tylko małym tylko przez ok 5 lat a potem bedzie coraz starszy...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2017, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znam jednego Seweryna, teraz już dorosły, ale znam go od wieku nastu lat. Seweryn, Sewek, Sewuś, Sewi - można zdrabniać.

  • Monika K Znajoma
    Postów: 29 1

    Wysłany: 18 lutego 2017, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam mam córkę i imieniu Noemi :-) w Drodze kolejną córką i myślę nad Hanią albo Olivią :)

    qsky35f7cldvsfw7.png
  • zokeia Autorytet
    Postów: 2223 1467

    Wysłany: 19 lutego 2017, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nissiia - Gniewko! :)

    Dla dziewczynki podobają mi się Kalina, Ania (!), Olga, Ola. My chcieliśmy dać córce na imię Ola, ale znów będzie syn :)

    Elaria - odnośnie "Nitta, mi te imiona, ktore przytoczylas podobaja sie. Ale to nie powinno miec znaczenia, bo maja podobac sie Tobie i tacie dziecka. Swiat przywyknie." - myślę, że forum może pełnić rolę kontrolną, na zasadzie: Żyraf? Jesteś pewna? Może to przemyśl? ;) Nikt nie powinien tu oceniać co jest ładne i co do kogo pasuje. Ale czasami takie ogłoszeniu światu jaki ma się pomysł, potrafi głupi pomysł wybić z głowy.

    Odnośnie imienia Ania, to jestem nim zauroczona. Zaskakuje mnie, że dziś jest to niepopularne imię. Dla mnie niepopularne są Nadie, Lenki, Emilki, Amelki, Jessiki i Victorie. W czasach mojego dzieciństwa, to byłby obciach mieć tak na imię. A teraz te imiona są w modzie, a Ania, Magda, Kasia i Basia są uznawane oryginalne. Czuję się staro ;)

    tb73epoky7bge1zc.png
    atdc4z173dng7siu.png
    43kt3e5e37vlpped.png
  • Selja Autorytet
    Postów: 542 495

    Wysłany: 19 lutego 2017, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, my wybraliśmy imię- Małgorzata- w pracy usłyszałam "ojej takie stare imie" ;) więc ja też czuje się staro ;)

    zokeia lubi tę wiadomość

    p19u3e3kwjkqlfv6.png
  • paulin Ekspertka
    Postów: 156 60

    Wysłany: 20 lutego 2017, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chce Różyczkę a mąż Rozalkę synka mam Jasia i nie wyobrażam sobie żeby moja córeczka nie miała staropolskiego imienia. Te zapomniane imiona przecież są takie piękne a Tadzik super Julek też chociaż złe skojarzenia a Ignaś to już cudo :-)

    qdkkwn15fuytetup.png
    p19uflw11694twrv.png
    202301126746.png[/url
  • mrówa Koleżanka
    Postów: 76 10

    Wysłany: 20 lutego 2017, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi ostatnio jeszcze Bianka chodzi po głowie :)

    pierwsza ciąża w 2009 roku ... urodził się Franuś :*
    teraz czekamy na córeczkę :) :*
    31159dffca.png
‹‹ 18 19 20 21 22 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ