X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Ile przytyłyście w I trymestrze?
Odpowiedz

Ile przytyłyście w I trymestrze?

Oceń ten wątek:
  • Arsenka Ekspertka
    Postów: 214 158

    Wysłany: 13 września 2014, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie do dziewczyn które są w II Trymestrze ciąży? Ja jestem w 9 t.c. nie objadam się aczkolwiek zaczęłam jeść więcej białych bułek (których nigdy wcześniej nie jadłam tylko chleb razowy ) bo pomagały mi na mdłości i mam 3 kg na plusie a to dopiero 9 t.c. Dlatego chciałam Was zapytać ile przytyłyście w ciągu całego I trymestru

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 września 2014, 17:30

    1usae6ydjd52jq0r.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 września 2014, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w ciągu I trymestru schudłam 2-3kg mimo że nie miałam mdłości/wymiotów.
    Obecnie 23tydzień: waga początkowa 54kg, obecnie 57kg- czyli 3kg +

    Adna89 lubi tę wiadomość

  • Gosiak Autorytet
    Postów: 9054 8923

    Wysłany: 13 września 2014, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w pierwszym trymestrze nic nie przytyłam ani nie schudłam, w 20-tym tygodniu: +3,3kg

    Marzena782 lubi tę wiadomość

    3jgxe6hhizjw14o1.png

    relgh371sm3wo78r.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 13 września 2014, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oj cholera...to ja jednak tyje :D do 6,5 tygodnia od poczatku cyklu schudlam z 76 na 71/72...teraz jestem w 11 tygodniu i mam 75kg...czyli 3kg plus a to dopiero poczatek...ale to chyba wszystkow cyce poszlo :D

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 13 września 2014, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w sumie to jeszcze moge 1kg przytyc do wagi z poczatku cyklu hahha :D

    Femme, Angelina lubią tę wiadomość

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • Anutka Autorytet
    Postów: 7531 3723

    Wysłany: 14 września 2014, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arsenka wrote:
    Mam pytanie do dziewczyn które są w II Trymestrze ciąży? Ja jestem w 9 t.c. nie objadam się aczkolwiek zaczęłam jeść więcej białych bułek (których nigdy wcześniej nie jadłam tylko chleb razowy ) bo pomagały mi na mdłości i mam 3 kg na plusie a to dopiero 9 t.c. Dlatego chciałam Was zapytać ile przytyłyście w ciągu całego I trymestru
    Ja -3 kg w 1 trymestrze, w drugim juz + 1,3 kg do wagi sprzed ciazy :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 września 2014, 18:49

    1usavcqg3fbgb4ge.png
    3jgx3e3kec0agggp.png
    f2w3rjjgjb0z63zo.png
  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 22 września 2014, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To juz mój 24 tc i przytyłam dopiero 3 kg. Jak na ten etap to mało. Odbiegam od norm. Powinnam miec juz niby 8 kg na plusie. Z jednej strony mozna sie cieszyc bedzie mniej "tłuszczu" ciazowego po porodzie do zrzucenia ;-)

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
  • malinka1984 Autorytet
    Postów: 837 1943

    Wysłany: 22 września 2014, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My zaczynamy II trymestr w czwartek i jak do tej pory nawet nie dotarłam z wagą do normy gdyż w początkowych tyg schudłam 1.5 kg i 55.6 na wadze ale brzuszek rośnie i to bardzo cieszy.

    Czekamy na Kacperka
    TP 01.04 ale Kacperek ani myśli wychodzić.
  • Hachette Koleżanka
    Postów: 31 40

    Wysłany: 22 września 2014, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też w I trymestrze nic nie przytyłam (nie wymiotowałam, albe było mi od rana do nocy niedobrze), teraz jestem w 24 tygodniu i przybyło mi 1,5 kg.
    Jeden lekarz mówi, że to ok, że mogę w całej ciąży przytyć tylko z 7 kg, a druga pani doktor dała mi na wszelki wypadek skierowanie na badanie tarczycy pod kątem niedoczynności.
    To raczej nie tarczyca, a to, że po wszystkim mam zgagę, więc staram sie mało jeść, żeby się potem nie męczyć. Do tego chodzę dwa razy w tygodniu na fitness, dwa razy ćwiczę w domu i non stop się "krzątam", bo tak już mam, że ciężko mi usiedzieć na tyłku.
    Myślę, że to wszystko jest bardzo indywidualne, zależy od wielu czynników i od podejścia. I nie ma się co przejmować odchyleniami w żadną stronę :)

    Chica Mala, Pokahontaz, Ewuch lubią tę wiadomość

    0d1yvfxmcr72tspl.png
  • Klaudia90 Autorytet
    Postów: 716 1573

    Wysłany: 23 września 2014, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś kończę pierwszy trymestr, przytyłam 2,2 kg i wszystko poszło w brzuszek. Jem jak wcześniej, bez wymiotów, bez zachcianek :)

    atdcpx9igi18i82j.png
    l22n6iyebdj8geju.png
  • Mon123 Ekspertka
    Postów: 204 128

    Wysłany: 23 września 2014, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w pierwszym trymestrze schudłam 3-4 kg, zeszłam z wagi 74kg na 70kg (niestety miałam nadwagę przed ciążą). Obecnie jestem w II trymestrze i ważę 72kg.Martwiłam się, że nie przytyłam, ale położna powiedziała, żebym się nie martwiła bo przyjdzie moment gdy skoczy nawet 4kg. :)
    Mdłości i wymioty bardzo mnie męczyły, przynajmniej raz dziennie zatem pewnie waga spadła z tego powodu. Obecnie nieco ustąpiły i pojawiają się okazjonalnie.

    km5sgu1r6gm0luhc.png
  • Maracuja Autorytet
    Postów: 746 241

    Wysłany: 27 września 2014, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja przytyłam ponad 3 kg i też się martwiłam, ale rozmawiałam z położną i powiedziała, że ten przyrost jest jak najbardziej ok i że nie ma się czym martwić. Oczywiście każda chce być w ciąży super laską, ale trzeba sobie chyba dać trochę luzu. To jest jednak ciąża i widocznie tak musi być. Ważne żeby się nie przejadać, ale z tyciem w ciąży trzeba się pogodzić. Czytałam również, że często jest tak, że te które tyją na początku później stopniowo przybierają na wadze, a te które chudną mogą szybko nabrać wagi na przełomie II/III trymestru. Zdarza się też tak, że niektóre kobiety całą ciążę chodzą ślicznie i tylko z przodu widać im śliczny, okrągły brzuszek, a inne puchną i tyją. To niestety zależy nie tylko od odżywiania, ale predyspozycji danego organizmu. Nie ma na to żadnej reguły. Podobnie jest z resztą z rozstępami. Niektóre dziewczyny wydają krocie, wcierają cuda i mają rozstępy. Inne nie robią nic. Mają po prostu dobrą elastyczność i skóra pozostaje nienaruszona.

    Dla mnie bycie atrakcyjną kobietą w ciąży jest ważne i myślę, że to jak my się czujemy również wpływa na nasze dzieci, więc rozumiem wszystkie dziewczyny, które martwią się nadmiernymi kilogramami, ale musimy pamiętać, że najważniejsze jest żeby nasze dzieci były zdrowe :)

    Arsenka, weronika86, olka30, dorcia8919, marzenka, Kama_88, annna83 lubią tę wiadomość

    Maracuja
  • shimmer_lip Autorytet
    Postów: 3456 4962

    Wysłany: 9 października 2014, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Schudłam 2 kg ale to dlatego, że wymiotowałam i było mi ciągle niedobrze i trwa to nadal niestety a jestem w 14tc :(

    Ann_123 lubi tę wiadomość

    tb73roeqs1ggbdgp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 października 2014, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1 kg przytyłam :)

  • nejsi88 Koleżanka
    Postów: 81 5

    Wysłany: 10 października 2014, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    do 12 tygodnia schudłam o 1 kg(wymioty),teraz jestem w 15 tygodniu-waga początkowa 60.200 teraz 60.500,czyli 300 gram w góre.Ja z kolei martwię się,że nie tyje.W pierwszej ciąży przytyłam 19 kg 800 syn ważył 3.700.A teraz licho z tą wagą moją:/

    5 tydzień ciąży:)jeszcze nie poznałam,ale się zakochałam:)
  • Ewelka II Przyjaciółka
    Postów: 104 106

    Wysłany: 11 października 2014, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w pierwszym trymestrze przytyłam 8 kg, teraz, pod koniec drugiego mam łącznie +14. Myślę,że mogę nawet przytyć 25 kg w całości. Ale nie martwię się, bo wiem,że zrzucę:) W pierwszej ciąży przytyłam 21 kg. Karmienie piersią, brak snu i czasu na nudę(czyt. jedzenie), a potem bieganie za maluszkiem robi swoje:)

    weronika86, olka30, Marietta, guerretenshi lubią tę wiadomość

    p19ucsqvfdttwcoy.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 12 października 2014, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jestem juz w 15tyg, w sumie 3kg wiecej

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • szuszu Przyjaciółka
    Postów: 74 47

    Wysłany: 15 października 2014, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja obecnie schudłam 2 kg ale wymiotowałam i ciągle mi niedobrze. Mam w planach się pilnować i nie przytyć więcej jak 14 kg ;)

    w57vyx8dm3d47wvl.png
  • polinka Koleżanka
    Postów: 39 8

    Wysłany: 19 października 2014, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziś zaczęłam II trymestr:)))))_- i waże jeszcze minus 2 kg co przed ciążą:)a jem jak szalona, ogóki , jabłka i winogrona:)

  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 20 października 2014, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w I trymestrze przytyłam prawie 4 kg, teraz mam już kolejny kg na plusie i się zastanawiam jak to jest, że prawie wszystkie chudną, a ja jedna tyję.. Jem tyle samo co jadłam, jedyne co to dużo mniej się ruszam, bo mi lekarz dosłownie wszystkiego zabronił.. Brzuch sam sobie rośnie, w tamtym tyg. w ciągu 3 dni urosły mi cyce (choć myślałam, że skoro są całkiem spore i tyle czasu nie rosną to może zostaną jakie są). Ogólnie w sumie nie tyję ani po nogach ani po rękach, po twarzy też nie widzę, a co wskakuję na wagę to przekraczam kolejną masę krytyczną.. Załamać się idzie jak się czyta, że jedna schudła 4 kg druga 2 itd.. To ile ważyłyście przed ciążą? Może tu tkwi szczegół??

    sikorka@ lubi tę wiadomość

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ