X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Ile przytyłyście w I trymestrze?
Odpowiedz

Ile przytyłyście w I trymestrze?

Oceń ten wątek:
  • Arsenka Ekspertka
    Postów: 214 158

    Wysłany: 13 września 2014, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie do dziewczyn które są w II Trymestrze ciąży? Ja jestem w 9 t.c. nie objadam się aczkolwiek zaczęłam jeść więcej białych bułek (których nigdy wcześniej nie jadłam tylko chleb razowy ) bo pomagały mi na mdłości i mam 3 kg na plusie a to dopiero 9 t.c. Dlatego chciałam Was zapytać ile przytyłyście w ciągu całego I trymestru

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 września 2014, 17:30

    1usae6ydjd52jq0r.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 września 2014, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w ciągu I trymestru schudłam 2-3kg mimo że nie miałam mdłości/wymiotów.
    Obecnie 23tydzień: waga początkowa 54kg, obecnie 57kg- czyli 3kg +

    Adna89 lubi tę wiadomość

  • Gosiak Autorytet
    Postów: 9054 8923

    Wysłany: 13 września 2014, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w pierwszym trymestrze nic nie przytyłam ani nie schudłam, w 20-tym tygodniu: +3,3kg

    Marzena782 lubi tę wiadomość

    3jgxe6hhizjw14o1.png

    relgh371sm3wo78r.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 13 września 2014, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oj cholera...to ja jednak tyje :D do 6,5 tygodnia od poczatku cyklu schudlam z 76 na 71/72...teraz jestem w 11 tygodniu i mam 75kg...czyli 3kg plus a to dopiero poczatek...ale to chyba wszystkow cyce poszlo :D

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 13 września 2014, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w sumie to jeszcze moge 1kg przytyc do wagi z poczatku cyklu hahha :D

    Femme, Angelina lubią tę wiadomość

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • Anutka Autorytet
    Postów: 7531 3723

    Wysłany: 14 września 2014, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arsenka wrote:
    Mam pytanie do dziewczyn które są w II Trymestrze ciąży? Ja jestem w 9 t.c. nie objadam się aczkolwiek zaczęłam jeść więcej białych bułek (których nigdy wcześniej nie jadłam tylko chleb razowy ) bo pomagały mi na mdłości i mam 3 kg na plusie a to dopiero 9 t.c. Dlatego chciałam Was zapytać ile przytyłyście w ciągu całego I trymestru
    Ja -3 kg w 1 trymestrze, w drugim juz + 1,3 kg do wagi sprzed ciazy :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 września 2014, 18:49

    1usavcqg3fbgb4ge.png
    3jgx3e3kec0agggp.png
    f2w3rjjgjb0z63zo.png
  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 22 września 2014, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To juz mój 24 tc i przytyłam dopiero 3 kg. Jak na ten etap to mało. Odbiegam od norm. Powinnam miec juz niby 8 kg na plusie. Z jednej strony mozna sie cieszyc bedzie mniej "tłuszczu" ciazowego po porodzie do zrzucenia ;-)

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
  • malinka1984 Autorytet
    Postów: 837 1943

    Wysłany: 22 września 2014, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My zaczynamy II trymestr w czwartek i jak do tej pory nawet nie dotarłam z wagą do normy gdyż w początkowych tyg schudłam 1.5 kg i 55.6 na wadze ale brzuszek rośnie i to bardzo cieszy.

    Czekamy na Kacperka
    TP 01.04 ale Kacperek ani myśli wychodzić.
  • Hachette Koleżanka
    Postów: 31 40

    Wysłany: 22 września 2014, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też w I trymestrze nic nie przytyłam (nie wymiotowałam, albe było mi od rana do nocy niedobrze), teraz jestem w 24 tygodniu i przybyło mi 1,5 kg.
    Jeden lekarz mówi, że to ok, że mogę w całej ciąży przytyć tylko z 7 kg, a druga pani doktor dała mi na wszelki wypadek skierowanie na badanie tarczycy pod kątem niedoczynności.
    To raczej nie tarczyca, a to, że po wszystkim mam zgagę, więc staram sie mało jeść, żeby się potem nie męczyć. Do tego chodzę dwa razy w tygodniu na fitness, dwa razy ćwiczę w domu i non stop się "krzątam", bo tak już mam, że ciężko mi usiedzieć na tyłku.
    Myślę, że to wszystko jest bardzo indywidualne, zależy od wielu czynników i od podejścia. I nie ma się co przejmować odchyleniami w żadną stronę :)

    Chica Mala, Pokahontaz, Ewuch lubią tę wiadomość

    0d1yvfxmcr72tspl.png
  • Klaudia90 Autorytet
    Postów: 716 1573

    Wysłany: 23 września 2014, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś kończę pierwszy trymestr, przytyłam 2,2 kg i wszystko poszło w brzuszek. Jem jak wcześniej, bez wymiotów, bez zachcianek :)

    atdcpx9igi18i82j.png
    l22n6iyebdj8geju.png
  • Mon123 Ekspertka
    Postów: 204 128

    Wysłany: 23 września 2014, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w pierwszym trymestrze schudłam 3-4 kg, zeszłam z wagi 74kg na 70kg (niestety miałam nadwagę przed ciążą). Obecnie jestem w II trymestrze i ważę 72kg.Martwiłam się, że nie przytyłam, ale położna powiedziała, żebym się nie martwiła bo przyjdzie moment gdy skoczy nawet 4kg. :)
    Mdłości i wymioty bardzo mnie męczyły, przynajmniej raz dziennie zatem pewnie waga spadła z tego powodu. Obecnie nieco ustąpiły i pojawiają się okazjonalnie.

    km5sgu1r6gm0luhc.png
  • Maracuja Autorytet
    Postów: 746 241

    Wysłany: 27 września 2014, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja przytyłam ponad 3 kg i też się martwiłam, ale rozmawiałam z położną i powiedziała, że ten przyrost jest jak najbardziej ok i że nie ma się czym martwić. Oczywiście każda chce być w ciąży super laską, ale trzeba sobie chyba dać trochę luzu. To jest jednak ciąża i widocznie tak musi być. Ważne żeby się nie przejadać, ale z tyciem w ciąży trzeba się pogodzić. Czytałam również, że często jest tak, że te które tyją na początku później stopniowo przybierają na wadze, a te które chudną mogą szybko nabrać wagi na przełomie II/III trymestru. Zdarza się też tak, że niektóre kobiety całą ciążę chodzą ślicznie i tylko z przodu widać im śliczny, okrągły brzuszek, a inne puchną i tyją. To niestety zależy nie tylko od odżywiania, ale predyspozycji danego organizmu. Nie ma na to żadnej reguły. Podobnie jest z resztą z rozstępami. Niektóre dziewczyny wydają krocie, wcierają cuda i mają rozstępy. Inne nie robią nic. Mają po prostu dobrą elastyczność i skóra pozostaje nienaruszona.

    Dla mnie bycie atrakcyjną kobietą w ciąży jest ważne i myślę, że to jak my się czujemy również wpływa na nasze dzieci, więc rozumiem wszystkie dziewczyny, które martwią się nadmiernymi kilogramami, ale musimy pamiętać, że najważniejsze jest żeby nasze dzieci były zdrowe :)

    Arsenka, weronika86, olka30, dorcia8919, marzenka, Kama_88, annna83 lubią tę wiadomość

    Maracuja
  • shimmer_lip Autorytet
    Postów: 3456 4962

    Wysłany: 9 października 2014, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Schudłam 2 kg ale to dlatego, że wymiotowałam i było mi ciągle niedobrze i trwa to nadal niestety a jestem w 14tc :(

    Ann_123 lubi tę wiadomość

    tb73roeqs1ggbdgp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 października 2014, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1 kg przytyłam :)

  • nejsi88 Koleżanka
    Postów: 81 5

    Wysłany: 10 października 2014, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    do 12 tygodnia schudłam o 1 kg(wymioty),teraz jestem w 15 tygodniu-waga początkowa 60.200 teraz 60.500,czyli 300 gram w góre.Ja z kolei martwię się,że nie tyje.W pierwszej ciąży przytyłam 19 kg 800 syn ważył 3.700.A teraz licho z tą wagą moją:/

    5 tydzień ciąży:)jeszcze nie poznałam,ale się zakochałam:)
  • Ewelka II Przyjaciółka
    Postów: 104 106

    Wysłany: 11 października 2014, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w pierwszym trymestrze przytyłam 8 kg, teraz, pod koniec drugiego mam łącznie +14. Myślę,że mogę nawet przytyć 25 kg w całości. Ale nie martwię się, bo wiem,że zrzucę:) W pierwszej ciąży przytyłam 21 kg. Karmienie piersią, brak snu i czasu na nudę(czyt. jedzenie), a potem bieganie za maluszkiem robi swoje:)

    weronika86, olka30, Marietta, guerretenshi lubią tę wiadomość

    p19ucsqvfdttwcoy.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 12 października 2014, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jestem juz w 15tyg, w sumie 3kg wiecej

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • szuszu Przyjaciółka
    Postów: 74 47

    Wysłany: 15 października 2014, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja obecnie schudłam 2 kg ale wymiotowałam i ciągle mi niedobrze. Mam w planach się pilnować i nie przytyć więcej jak 14 kg ;)

    w57vyx8dm3d47wvl.png
  • polinka Koleżanka
    Postów: 39 8

    Wysłany: 19 października 2014, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziś zaczęłam II trymestr:)))))_- i waże jeszcze minus 2 kg co przed ciążą:)a jem jak szalona, ogóki , jabłka i winogrona:)

  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 20 października 2014, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w I trymestrze przytyłam prawie 4 kg, teraz mam już kolejny kg na plusie i się zastanawiam jak to jest, że prawie wszystkie chudną, a ja jedna tyję.. Jem tyle samo co jadłam, jedyne co to dużo mniej się ruszam, bo mi lekarz dosłownie wszystkiego zabronił.. Brzuch sam sobie rośnie, w tamtym tyg. w ciągu 3 dni urosły mi cyce (choć myślałam, że skoro są całkiem spore i tyle czasu nie rosną to może zostaną jakie są). Ogólnie w sumie nie tyję ani po nogach ani po rękach, po twarzy też nie widzę, a co wskakuję na wagę to przekraczam kolejną masę krytyczną.. Załamać się idzie jak się czyta, że jedna schudła 4 kg druga 2 itd.. To ile ważyłyście przed ciążą? Może tu tkwi szczegół??

    sikorka@ lubi tę wiadomość

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ