X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr grzybica
Odpowiedz

grzybica

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Iwona35 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 28 lipca 2017, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w 9 tygodniu ciąży. Jeden ginekolog na swędzenie, pieczenie po oddaniu moczu w pochwie, wydzieline (takie biale kawalki po luteinie? czy to grzybica?) przepisał mi clotrimazolum dopochwowe (z podejrzeniem, ze moze waginoza bakteryjna?). Dodatkowo, ponieważ badanie moczu wskazuje na jakiś stan zapalny zostałam skierowana na posiew moczu. Czekam na wynik. Może jestem przewrażliwiona, ale na ulotce jest napisane, że nie można brać clotrimazolum w 1 trymestrze ciąży. Postanowiłam więc nie brać tego i skonsultować to z innym lekarzem.

    Inny lekarz nie zalecił stosować tego leku. Po badaniu stwierdził - wygląda na grzybice co się zdarza po stosowaniu luteiny. Ja i tak nie mam pewności czy ta diagnoza jest prawidłowa. Zostało mi przepisane Pimafucium.

    Na razie nie wzielam, boje sie. Chcialam jeszcze skonsultowac to Pimafucium z moim lekarzem prowadzacym, ktory zalecil mi Clotrimazolum.

    Co o tym myslicie? Co byscie zrobily na moim miejscu?


    p.s. przepraszam, ze pisze to w kategorii 2 trymestr, ale w odpowiedniej - nie dostalam zadnej odpowiedzi

  • czekajacanacud1 Autorytet
    Postów: 1527 724

    Wysłany: 28 lipca 2017, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja po luteinie dopochwowej mialan jakas infekcje dostalam chyba jakis gynofemidazol mozesz sprawdzic czy mozna stosowac w ciazy ja stosowalan w 2 trym i bylo okej. lekarz zmienil mi tez luteine na doustna :)

    6sutskjolve431gm.png
  • kasza Autorytet
    Postów: 670 127

    Wysłany: 29 lipca 2017, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam Pimafucin w 1 trym, z tego co pamiętam jest bezpieczny :) całą ciążę borykałam się z infekcjami i non stop dostawałam leki :(

    Kto nie boi się wierzyć, że się uda?
    Ja nie, ja wierzę, wiara czyni cuda.. <3
    klz9vcqgoe25tgnv.png

    klz9vcqggnhy4ejj.png
  • kasza Autorytet
    Postów: 670 127

    Wysłany: 29 lipca 2017, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ah no i lepiej leczyć, bo jak to grzybica to ona jest bardziej niebezpieczna niż nystatyna która nie przenika przez błonę :)

    Kto nie boi się wierzyć, że się uda?
    Ja nie, ja wierzę, wiara czyni cuda.. <3
    klz9vcqgoe25tgnv.png

    klz9vcqggnhy4ejj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 sierpnia 2017, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja od poczatku też na lekach przeciwgrzybiczych :-/
    w pierwszym trym 2x nystatyna a teraz w drugin macmirror który został zamieniony na gynoifemidazol. W pierwszej ciąży gynofemidazzol mi pomógł raz na zawsze :-) ale w pierwszym trym nie wolno.

    grzyba lepiej leczyc. A jak nie wiesz czy bakteria to zrób posiew zanim weźmiesz globulki

  • werka.88 Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 21 sierpnia 2017, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I do mnie się przypałetało... normalnie infekcje intymne to była norma. W ciąży ciesze się, że dopiero w 18 tygodniu coš mi się przytrafiło. Moja ginekolog powiedziala, że na swędzenie zewnatrz mogę spokojnie stosować krem clotrimazolum. Niestety chyba to coś poważniejszego więc wybieram się do niej 23.

    P.s. Dlaczego stosujecie luteinę? Mi lekarz przepisał tylko żelazo i kazał łykać pregnę plus

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ