X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr endokrynolog
Odpowiedz

endokrynolog

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • malami1 Znajoma
    Postów: 29 1

    Wysłany: 30 marca 2017, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak wygląda wizyta u endokrynologa? czy u którejś z Was utrzymywał się wysoki poziom TSH i FT4?

  • Olka_91 Koleżanka
    Postów: 126 16

    Wysłany: 5 kwietnia 2017, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wysoki poziom TSH jest niedobry dla ciąży i należy go zbić!
    A ile wynosie Twoje TSH?
    Jak wygląda wizyta? Hmmm moja trwa jakieś 8 minut :D
    USG gilgoczące po szyji i recepta na leki, ot cała filozofia, a mam Hashimoto

    Ciąża pozamaciczna 07.2015 [*]

    14.12.2016 fasolka <3
  • Hellena Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 6 kwietnia 2017, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli masz wysoki poziom TSH,to od razu do lekarza po leki,żeby je zbić. Ja też mam hashimoto i już przed ciąża brałam euthyrox, żeby obniżyć TSH, mimo tego,że było w górnej granicy normy. Dla kobiet starających się lub kobiet w ciąży TSH powinno być w granicach 1-2. To bardzo ważne, ponieważ może mieć wpływ na rozwój Twojego dziecka. Wiem od lekarza,że TSH w pewnym momencie ciąży wzrasta, mimo początkowego spadku, dlatego przez całą ciążę przyjmuje się leki. U mnie niedługo dawka będzie podnoszona. Co do samej wizyty- lekarz przeprowadzi z Tobą wywiad i na podstawie wyników, podejmie decyzję o leczeniu. Może też zlecić wykonanie usg tarczycy. Dobrze jest mieć ze sobą aktualne wyniki TSH,ft3 i ft4.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 kwietnia 2017, 11:48

  • malami1 Znajoma
    Postów: 29 1

    Wysłany: 10 kwietnia 2017, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    TSH mialam 2,704 teraz 2,599 FT4 0,98 teraz 1,04 biorę caly czas euthyrox

  • NIKA1982 Przyjaciółka
    Postów: 89 28

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    powinnaś mieć podwyższoną dawkę euthyroxu ... Tsh mimo tego że wynosi 2,59 jest za wysokie dla kobiety w ciąży, jakie masz normy FT4 w swoim labo? czy robiłaś FT3? powinnaś mieć cały komplet badań w czasie ciąży, tylko wtedy lekarz może określić czy dawkowanie leku jest skuteczne... im bliżej FT4 jest dolnej granicy tym większa niedoczynność .. najlepiej jeśli przy względnie prawidłowym TSH FT4 i FT3 znajdują się pośrodku norm wskazanych przez labo...

    moja wizyta u endo trwa zazwyczaj jakieś 15-20 min - lekarz pyta o samopoczucie, przyjmowane leki (jesli lekarz gin coś zaleci), pyta zawsze o ciśnienie, samopoczucie, przyrost wagi, odczucia subiektywne wynikające z choroby niedoczynności (objawy niedoczynności), bada ciśnienie, słucha serca , dokonuje oględzin szyi i takie tam....
    moje aktualne TSH wynosi 1,5 przy dawce 125 mg 2x w tyg i 100mg 5x w tyg .. dawki wysokie ale ja już przed ciążą brałam 100mg ... tak więc zdaniem lekarki jestem jedną z nielicznych jej pacjentek w ciąży które w zasadzie mają od początku ciąży tylko raz podniesioną dawkę i to o tak niewiele

    16udyx8ds2v62v88.png

    niedoczynność tarczycy - euthyrox 100mg 3x w tyg i 125 mg 4 x w tyg :/


    moje pierwsze szczęście ma już ponad 4 latka i jest wesołym łobuziakiem :)
  • Mania_Leo Znajoma
    Postów: 27 10

    Wysłany: 13 kwietnia 2017, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja przed ciążą brałam euthyrox 25mg a miałam TSH na poziomie 2,59 (czyli już za dużo - mimo, że w normie dla kobiet nieciężarnych)

    obecnie biorę 25/37,5mg na zmianę co drugi dzień bo na początku 2. trym. TSH wzrosło z 1,94 do 2,50 i taka tendencja wzrostowa już została uznana za podejrzaną.

    TSH badam przek każdą wizytą.

    hchy9jcglcvgymij.png
  • HaBi Debiutantka
    Postów: 9 5

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też jestem pod stałą opieką endokrynologa. Od ładnych nastu lat walczę z wolem tarczycy. Wyniki unormowane, leki odstawione. Zaszłam w ciąże i znowu się zaczęło ale trafiłam na dobrego lekarza. Niskie TSH, FT3 i FT4 raz w normie raz nie. Teraz tylko TSH jest za niskie ale to pikuś bo wyszły mi podwyższone markery. Wy też oprócz podstawowych hormonów robicie rozszerzone badania?

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ