X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Duszności
Odpowiedz

Duszności

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • monaaa Autorytet
    Postów: 486 741

    Wysłany: 3 lutego 2014, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie znalazłam takiego tematu, więc chciałam zapytać, czy któraś z Was już w drugim trymestrze borykała się z dusznościami?
    Mnie to dopadło w nocy i teraz znowu.. oddech mam płytszy i muszę brać głębsze wdechy. Okropne to, wiem, że w III trym. może się to zdarzyć przez powiększającą się macicę, ale teraz..?

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    81clk9i.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lutego 2014, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam coś takiego właśnie w nocy: budzę się, odkrywam i muszę się napić czegoś, strasznie mi gorąco, dopiero rano mi przechodzi...

  • Julkaa Koleżanka
    Postów: 69 12

    Wysłany: 3 lutego 2014, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi też jest stale gorąco i trudniej mi się oddycha. czytałam w książce że to normalne

    Limerikowo lubi tę wiadomość

  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 3 lutego 2014, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi czesto zasycha w ustach i musze pic duzo malymi lyczkami
    co do dusznosci to owszem meczyly mnie jak chorowalam na przeziebienie i uporczywy wyrywajacy kaszel 4 tyg, w tym 3 na antybiotyku, ale amoxycylina okazala sie za slaba, teraz erytromecin 500mg poradzil sobie z kaszlaca zaraza ;--))))))))))))) wreszcie ufff
    za to temp musze miec ciut wieszka to fakt i wplyw progesteronu, jak kiedys byloby mi zimno tak teraz ok , a mezowi zimno :=))
    f2w3pc0zzgl2xzuk.png

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • monaaa Autorytet
    Postów: 486 741

    Wysłany: 3 lutego 2014, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też jest częściej gorąco, a mamy zimę!co będzie później?
    Teraz mi przeszły duszności, ale było to straszne, to już nawet nie to że się robi ciepło, ale ciężko się oddycha. muszę zapytać lekarza jeszcze.

    81clk9i.png
  • seneka Autorytet
    Postów: 304 374

    Wysłany: 3 lutego 2014, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taki jest urok 2go trymestru przechodzą mdłości i zaczynają się duszności , jest wiecej krwi w organizmie i serce jest obciążone to normalne

    qq873e5erivgw16d.png
  • Camilia Autorytet
    Postów: 1963 2620

    Wysłany: 5 lutego 2014, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dołączam do Was, też niestety męczą mnie duszności. Zdarzają się o różnych porach dnia ale też czytałam, że to normalne. A co to dopiero będzie w III trymestrze i to w lato?!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia 2014, 09:58

    ex2bi09kagxa44s8.png
    ex2bdf9hh28r1eq2.png
  • monaaa Autorytet
    Postów: 486 741

    Wysłany: 5 lutego 2014, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie, ja zauważyłam, że tak się dzieje, gdy jest mi za gorąco. wczoraj byłam w zusie i mieli temp nastawioną na 24st, a ja w płaszczu itp. i się zaczęło.

    81clk9i.png
  • Julkaa Koleżanka
    Postów: 69 12

    Wysłany: 7 lutego 2014, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potwierdzam co pisze Monaaa. Najgorzej w centrach handlowych. Pozdrawiam

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lutego 2014, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi też najgorzej jest w sklepach i autobusach, słabo mi, gorąco, muszę pić dużo wody i odpoczywać co jakiś czas...

  • Kajaoli Autorytet
    Postów: 1324 1843

    Wysłany: 13 kwietnia 2014, 05:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie meczyly dusznosci juz w pierwszym trymestrze. Od dwoch dni biore kompleks witamin prenatalnych i jak reka odjal. Bede jeszcze siebie obserwowac ale mysle, ze to nie przypadek i ze dzieki uzupelnieniu witamin dolegliwosc mi przeszla. Co za ulga :)
    Wiem, ze moze powrocic w trzecim trymestrze ale to normalne :)

    Nasz kochany Charlie
    2yeelwj.png
    Moje dwa male Aniolki 8.07.2013 (22tc)
    ajwwu6bdp5zi82q8.png
  • gliwicz_anka Nowa
    Postów: 2 10

    Wysłany: 17 kwietnia 2014, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam tak samo. Dla mnie to nic nowego - to moja 3 ciąża :)

  • marta1992 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 6 maja 2014, 02:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tutaj masz wyjaśnienie, jak sobie z problemem dusznosci radzić: http://problemy-z-oddychaniem.blogspot.com/2014/05/jak-leczyc-problemy-z-oddychaniem-kilka.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2014, 02:45

    marta1992
  • bajaderka Przyjaciółka
    Postów: 71 46

    Wysłany: 7 maja 2014, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja mam duszności- ale pojawiają się one przede wszystkim wtedy, kiedy mój puls szaleje. Ciśnienie mam niskie, puls ponad 100 no i do tego duszności.

    52yfp1.png
  • Butterfly Debiutantka
    Postów: 14 10

    Wysłany: 13 maja 2014, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tez często mam duszności a jestem w 24 tyg. najgorzej jest jak stoję w sklepie w kolejce.

    3jgxe6hhamw3z7uv.png
  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 13 lutego 2015, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ufff myślałam,że jestem sama z tym problemem :P
    Mnie duszności męczą od jakiś 2 tygodni. Najczęściej w nocy,przed snem. Zawsze otwieram okno i przykrywamy się po uszy ;) Brakuje mi powietrza,mam płytki oddech i często nie mogę wziąć takiego głębokiego oddechu.
    Ciekawe co będzie później :P

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • Arsenka Ekspertka
    Postów: 214 158

    Wysłany: 15 lutego 2015, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od początku ciąży miałam duszności... nie mogłam zasnąć bez otwartego okna.. teraz jestem w III trymestrze i się trochę uspokoiło bo prowadzę bardzo oszczędny tryb życia.. może mieć to związek z ciśnieniem i pulsem... ja mam puls w graniach 100 norma jest do 70 .. i z tąd duszności... im bardziej się oszczędzam tym lepiej się czuję.. bo z tego otwierania okna nabawiłam się okropnego zapalenia zatok.
    No i przestałam chodzić po sklepach.. bo tam było najgorzej.. gdzie brak dostępu do powietrza.. odrazu słabo i niedobrze mi się robiło

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2015, 11:16

    1usae6ydjd52jq0r.png
  • lys Autorytet
    Postów: 5066 9158

    Wysłany: 16 lutego 2015, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam duszności, i to nawet wtedy jak siedzę i nic nie robię. Dziś strasznie ciężko mi się oddycha.

    9f7jtv73juycdhvl.png
  • ZofiaSzymula Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 24 kwietnia 2017, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To normalka w zaawansowanej ciąży

    Moje sposoby to
    uspokojenie sie
    lezenie na boku (instrukcja http://dumnamama.pl/dusznosci/ )
    i oddechy torem przeponowym (instukcja http://babyonline.pl/oddychanie-w-ciazy-rady-na-plytki-oddech-i-zadyszke-w-ciazy,uroda-i-moda-w-ciazy-artykul,7249,r1p1.html )

  • sylani Koleżanka
    Postów: 69 4

    Wysłany: 28 kwietnia 2017, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie duszności łapią z rana... kiedy wstaję to kręci mi się w głowie, mimo, że staram się to robić powoli :) witaminy z dha biorę, więc nie wiem skąd to. Ale takie są uroki ciąży :)

    m3sx9jcgj726xfjv.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ