X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Ćwiczenia w ciąży
Odpowiedz

Ćwiczenia w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Majetta Autorytet
    Postów: 929 523

    Wysłany: 15 maja 2017, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fiufiu wrote:
    Majetta a dużo przytyłas w ciąży? Zastanawiam się na ile te nasze aktywności mają wpływ na przybieranie wagi, bo u mnie niestety chyba kg przybyło zbyt dużo, pomimo wszelkich starań....


    Do tej pory 5,5 kg a nie trzymam jakieś diety, raczej zdrowy rozsądek :) Wszystkie kg poszły w brzuch i w piersi ale obecnie nabieram wody - mam opuchnięte dłonie i kostki więc w tych ostatnich tygodniach pewnie podgonię wagę :p

    Ale z racji tego, że wcześniej ćwiczyłam dużo siłowo a później przez 5 m-cy nie trenowałam to raczej przeczuwam, że spadła mi tkanka mięśniowa, która jak wiadomo jest cięższa więc pewnie gdy po porodzie wrócę do ćwiczeń (po jakimś tam czasie) to waga może ledwo drgnąć :)


    Ćwiczę bo bez tego czuję się źle to raz a dwa staram się rozciągać mięśnie m.in. miednicy żeby poród przebiegał choć ciutkę łagodniej :) A z doświadczenia wiem, że waga prawie nic nie odzwierciedla :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 maja 2017, 09:57

    07/2017 💕 Misia
    07/2021 💔7tc Aniołek
    04/2022💕Gaja 🌈
  • mimoza Autorytet
    Postów: 498 411

    Wysłany: 16 maja 2017, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ćwiczę z Fit Mom Ania Dziedzic. Ma pełno treningów na fb dla kobiet w ciąży i prowadzi też transmisje na żywo. Mi w ciąży ciężko się zmotywować do ćwiczeń, ale jak wiem, że o 19:15 trening, to jakoś się zmuszam, a jak już zacznę ćwiczyć, to nie chcę kończyć :)

    wnidrl68oe42jn4s.png

    1usawn1575ou2tgw.png
  • Fiufiu Przyjaciółka
    Postów: 63 38

    Wysłany: 17 maja 2017, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majetta wrote:
    Do tej pory 5,5 kg a nie trzymam jakieś diety, raczej zdrowy rozsądek :) Wszystkie kg poszły w brzuch i w piersi ale obecnie nabieram wody - mam opuchnięte dłonie i kostki więc w tych ostatnich tygodniach pewnie podgonię wagę :p

    Ale z racji tego, że wcześniej ćwiczyłam dużo siłowo a później przez 5 m-cy nie trenowałam to raczej przeczuwam, że spadła mi tkanka mięśniowa, która jak wiadomo jest cięższa więc pewnie gdy po porodzie wrócę do ćwiczeń (po jakimś tam czasie) to waga może ledwo drgnąć :)


    Ćwiczę bo bez tego czuję się źle to raz a dwa staram się rozciągać mięśnie m.in. miednicy żeby poród przebiegał choć ciutkę łagodniej :) A z doświadczenia wiem, że waga prawie nic nie odzwierciedla :)

    Majetta 5,5 kg na 31 tc to bardzo dobry wynik, też bym tak chciała! Biorę się za cwiczenia, chociaż nieraz ciężko się zmobilizować, to później czuję, że żyję - jest bosko.

    dev319pr___.png
  • Majetta Autorytet
    Postów: 929 523

    Wysłany: 18 maja 2017, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fiufiu wrote:
    Majetta 5,5 kg na 31 tc to bardzo dobry wynik, też bym tak chciała! Biorę się za cwiczenia, chociaż nieraz ciężko się zmobilizować, to później czuję, że żyję - jest bosko.

    Mnie też często się nie chce ale mąż mnie wyciąga :)

    Fiufiu lubi tę wiadomość

    07/2017 💕 Misia
    07/2021 💔7tc Aniołek
    04/2022💕Gaja 🌈
  • dkdk Koleżanka
    Postów: 90 1

    Wysłany: 14 lutego 2023, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A po ciązy kiedy wróciłyście do ćwiczeń? Polecicie jakieś dla poczatkujacych?

  • Annite Przyjaciółka
    Postów: 247 56

    Wysłany: 14 lutego 2023, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla początkujących jak dla początkujących, ale szukaj czegoś dla kobiet po porodzie. Jeśli wcześniej nie ćwiczyłaś to te pół roku to bardzo krótko.

    Dobrze jest też zadbać o zdrową niskokaloryczną dietę:
    https://loremvit.pl/ziola-na-odchudzanie/

    Na tej stronie poczytaj sobie o ćwiczeniach przydatnych w odchudzaniu się.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lutego 2023, 13:39

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ