X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Ćwiczenia w ciąży
Odpowiedz

Ćwiczenia w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Hellena Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 24 kwietnia 2017, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, jak jest u Was z aktywnością ruchową? Chodźcie na jakieś zajęcia, siłownię? Jeżeli tak, to jak czujecie się po takich ćwiczeniach? Jestem teraz w 18 tygodniu i dzisiaj zaczęłam chodzić na zajęcia ruchowe- zdrowy kręgosłup. Planuję też chodzić na siłownię (rowerek,bieżnia, ćwiczenia otwierające klatkę piersiową) i pilates. Dzisiaj było naprawdę ok, ćwiczenia z piłkami, wzmacniające kręgosłup i mięśnie miednicy, dlatego myślę,że z 3 razy w tygodniu można by było chodzić na takie zajęcia.

  • guska91 Nowa
    Postów: 2 7

    Wysłany: 25 kwietnia 2017, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlugo sie zabieralam za cwiczenia, ale wczoraj wreszcie zaczelam. Nic mocno obciazajacego, na yt jest mnostwo filmikow z cwiczeniami, wiec bede z nich korzystac przynajmniej 4-5x w tygodniu, a najchetniej codziennie. Do tego codziennie mam prawie 6km spacer do pracy i z pracy, wiec poki co udaje mi sie jako tako utrzymac forme :) U mnie 22tc.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 kwietnia 2017, 13:28

  • Wiol Debiutantka
    Postów: 14 2

    Wysłany: 25 kwietnia 2017, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sobie uskuteczniam Aqua aerobik a w domu z yt ćwiczenia na piłce.
    Do tego oczywiście spacery. 25 tc

  • theagnes87 Autorytet
    Postów: 749 453

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja cwicze od poczatku ale w domu z yt...z tym ze w pierwszym trym. Malo bo zle sie czulam a teraz tak ze 4 razy w tyg. Sobie cwicze

    iv09hdgejbmeoi5c.png

    w57vskjoejp0xr0f.png


  • jenni Przyjaciółka
    Postów: 78 38

    Wysłany: 28 kwietnia 2017, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja cwicze z plytami Chodakowskiej (dla kobiet w ciazy) i Lewandowskiej (tez dla kobiet w ciazy). Polecam zwlaszcza Lewandowska, na jej plycie znajduje sie az 6 treningow! Cwicze okolo 4 razy w tyg.

    Invictia lubi tę wiadomość

    w4sqdqk3mfw34azb.png


    "Daj każde­mu dniu szansę sta­nia się naj­piękniej­szym w całym twoim życiu. "

    Mark Twain
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4995 1715

    Wysłany: 2 maja 2017, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W pierwszej ciąży ćwiczyłam normalnie na siłowni, tylko nieco lżej. Niestety poroniłam.
    Teraz z powodu plamień o nieznanym pochodzeniu musiałam się oszczędzać w I trymestrze. W II mam zgodę na rower, bieżnię, marsze, spacery, basen, jogę itp. Ogólnie wszystkie niesiłowe sporty.

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • Anulka87 Autorytet
    Postów: 808 381

    Wysłany: 4 maja 2017, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi gin pozwoliła jedynie spacerować. Na moje zapytanie, czy mogę jakąś jogę, zdrowy kręgosłup, rzekła - pani mi ciążę zagrozoną (jestem po poronieniu zatrzymanym) i żadne zumbry srumby i skakania nie są dobre na ciążę :) (ogólnie lekarz ok, żeby nie było :) ) także pozostają mi spacerki :) a przed ciążą duuuuużo ćwiczyłam - z racji niedoczynności tarczycy kilka razy w tygodniu siłownia/fitnessy i zumby ;)

    💒Love💒. 10 08 2013
    👼. 07 2016
    ❤️Synek ❤️ 17 10 2017
    Czekamy na Rodzeństwo...🥰
    preg.png
  • Fiufiu Przyjaciółka
    Postów: 63 38

    Wysłany: 4 maja 2017, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też ćwiczę regularnie, głównie treningi z Chodakowska, raczej te spokojne, które zbytnio nie podnoszą tętna. Jestem w 12 tc i czuję się świetnie! Mam zamiar ćwiczyć tak długo, na ile będę miała siłę i brzuch nie będzie przeszkadzał.

    dev319pr___.png
  • labamba Autorytet
    Postów: 279 283

    Wysłany: 4 maja 2017, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ćwicze z Lewandowską, bardzo przypadły mi jej treningi, no i przez to,ze sama w ciazy byla mam pewnosc,ze cwiczenia sa bezpieczne :) Treningi dla kobiet w ciazy Chodakowskiej jakos mnie nie przkonuja,bo widzialam podskoki itp a wg mnie nie sa to wskazane cwiczenia....

    zem343r825mztggd.png
    eikt43r83o0w939j.png

  • jenni Przyjaciółka
    Postów: 78 38

    Wysłany: 5 maja 2017, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    labamba wrote:
    Ja ćwicze z Lewandowską, bardzo przypadły mi jej treningi, no i przez to,ze sama w ciazy byla mam pewnosc,ze cwiczenia sa bezpieczne :) Treningi dla kobiet w ciazy Chodakowskiej jakos mnie nie przkonuja,bo widzialam podskoki itp a wg mnie nie sa to wskazane cwiczenia....

    Nie wiem, gdzie widzialas podskoki w treningu dla kobiet w ciazy chodakowskiej? mam ten trening i podskokow w nim nie ma :) Mam tez plyte Lewandowskiej i zgadzam sie, jest rewelacyjna :)

    w4sqdqk3mfw34azb.png


    "Daj każde­mu dniu szansę sta­nia się naj­piękniej­szym w całym twoim życiu. "

    Mark Twain
  • Fiufiu Przyjaciółka
    Postów: 63 38

    Wysłany: 5 maja 2017, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Można się zmęczyć tymi ćwiczeniami z Lewandowska? Mięśnie dostają popalić?

    dev319pr___.png
  • Wiol Debiutantka
    Postów: 14 2

    Wysłany: 7 maja 2017, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podbijam, jak to jest dziewczyny z tymi ćwiczeniami od Lewandowskiej? Męczące?

  • jenni Przyjaciółka
    Postów: 78 38

    Wysłany: 8 maja 2017, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fiufiu wrote:
    Można się zmęczyć tymi ćwiczeniami z Lewandowska? Mięśnie dostają popalić?

    Wg mnie mozna sie zmeczyc :) Najlepsze na tej plycie jest to, ze jest tam, az 6 treingow! Wiec jesli chcecie sie zmeczyc po prostu wlaczacie wszystkie, jeden po drugim i na drugi dzien czlowiek ledwo chodzi :) Uwazam, ze ta plyta jest rewelacyjna, cwicze z nia 4 razy w tygodniu. Treningi sa krotkie, okolo 20 min kazdy, wiec w sam raz dla osob ktore maja malo czasu i dla tych, co chca zaczac na spokojnie. Ja polecam :)

    Wiol lubi tę wiadomość

    w4sqdqk3mfw34azb.png


    "Daj każde­mu dniu szansę sta­nia się naj­piękniej­szym w całym twoim życiu. "

    Mark Twain
  • Fiufiu Przyjaciółka
    Postów: 63 38

    Wysłany: 8 maja 2017, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To super. Muszę w końcu wypróbować.

    dev319pr___.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2017, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie te wszystkie ćwiczenia z yt są tak nudne,że wyłączałam po 3 minutach i siadam na kanapie :P

    Kiedyś ćwiczyłam z chodakowską , głównie killer i turbo wyzwanie (oczywiście nie w ciąży ) i czułam że to jest to :)

    Te treningi Ani Lewandowskiej można znaleźć gdzieś na necie ,czy trzeba kupić płytkę? Może bym spróbowała :)

  • Fiufiu Przyjaciółka
    Postów: 63 38

    Wysłany: 8 maja 2017, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Turbo wyzwanie to mój ulubiony program - po porodzie będzie walka!

    dev319pr___.png
  • jenni Przyjaciółka
    Postów: 78 38

    Wysłany: 9 maja 2017, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bridget wrote:
    Dla mnie te wszystkie ćwiczenia z yt są tak nudne,że wyłączałam po 3 minutach i siadam na kanapie :P

    Kiedyś ćwiczyłam z chodakowską , głównie killer i turbo wyzwanie (oczywiście nie w ciąży ) i czułam że to jest to :)

    Te treningi Ani Lewandowskiej można znaleźć gdzieś na necie ,czy trzeba kupić płytkę? Może bym spróbowała :)

    Niestety trzeba kupic plytke. Cena ok 30 zl ale na niej jest az 6 treningow, wiec sie naprawde oplaca :)

    w4sqdqk3mfw34azb.png


    "Daj każde­mu dniu szansę sta­nia się naj­piękniej­szym w całym twoim życiu. "

    Mark Twain
  • Lavender Debiutantka
    Postów: 6 11

    Wysłany: 10 maja 2017, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie basen, ćwiczenia z Lewandowską i spacery, dbam o to, żeby nie podnosić za bardzo tętna. Nie myślałam, że tak polubię basen w ciąży- czuję się po nim rewelacyjnie, polecam z całego serca :)

    Lavender
  • Majetta Autorytet
    Postów: 929 523

    Wysłany: 12 maja 2017, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zanim zaszłam w ciążę bardzo aktywnie ćwiczyłam na siłowni (wolne ciężary), 3-4 razy w tygodniu. Przez pierwsze 4-mce ciąży umierałam z powodu mdłości, później przez 1,5 miesiąca przeprowadziłam się z mężem do teściów (remont mieszkania) i wtedy grane były tylko spacery.

    Od ok 26tc jestem 2 razy w tygodniu na siłowni, jeżdzę na rowerku bądź chodzę na orbitreku (ok 25min), następnie małe ćwiczenia z hantelkami (do 2kg), wzmacniam górne partie ciała, następnie relaks na wielkiej piłce i rozciąganie na macie - czuje się jak nowonarodzona <3

    Oczywiście jestem pod kontrolą lekarza, który nie widzi żadnych przeciwskazań co do ćwiczeń a że mam kilkuletnie doświadczenie na siłowni i bardzo dobrze znam swoje ciało to wiem na co mogę sobie pozwolić :)

    07/2017 💕 Misia
    07/2021 💔7tc Aniołek
    04/2022💕Gaja 🌈
  • Fiufiu Przyjaciółka
    Postów: 63 38

    Wysłany: 15 maja 2017, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majetta a dużo przytyłas w ciąży? Zastanawiam się na ile te nasze aktywności mają wpływ na przybieranie wagi, bo u mnie niestety chyba kg przybyło zbyt dużo, pomimo wszelkich starań....

    dev319pr___.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ