X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Ciepłe kąpiele
Odpowiedz

Ciepłe kąpiele

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Stefa Znajoma
    Postów: 23 3

    Wysłany: 23 listopada 2016, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam kochane !
    Chciałam Was zapytać jak to u Was jest z tymi ciepłymi kąpielami ;) Od początku ciąży czytałam w internecie, że absolutnie nie wolno i tego ciągle się trzymałam więc nawet nie zawracałam tymi pytaniami głowy sobie ani mojemu lekarzowi. Zawsze szybki prysznic , szast-prast i po "kąpieli". Przed ciążą uwielbiałam kąpiele w gorącej wodzie, (takiej, że wchodzić trzeba było na kilka podejść) i włączył mi się ostatnio na widok wanny impuls, (taki jak alkoholikowi po terapii kiedy zobaczy flaszkę wódki). Nalałam wody w temp. 37 i jak szybko weszłam do wanny tak czar prysł. Woda była dla mnie zbyt zimna i zamiast relaksu odczuwałam dyskomfort. Powiedzcie mi kochane jak Wy sobie radzicie z utratą swoich największych "zachcianek" i zakazanych "przyjemności" podczas ciąży ;) Pozdrawiam Was GORĄCO ! ;)

    hchyugpj5rvbqbjc.png
  • Marsylia Autorytet
    Postów: 718 1623

    Wysłany: 24 listopada 2016, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uwielbiałam ciepłe kąpiele. Od 2 miesiąca ciąży biorę tylko prysznice, ale takie dłuższe ;) Leżenie w wannie jest dla mnie niewygodne. Co do temperatury to nie wiem ile wynosi, ustawiam tak żeby było mi ciepło, czyli przyjemnie ;) I nic złego się nie dzieje. Nie wyobrażam sobie wejść pod prysznic i trząść się z zimna żeby tylko nie przekroczyć tych 37 stopni...

    Eliza Barbara <3 wcześniak 35/36tc
    d69cj48ax1acv9cd.png

    Wiktoria Klara <3 wcześniak 27tc, ZD
    bhyw9vvjj54cn9n5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2016, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tak samo lubię stać pod prysznicem jak leci na mnie cieplutka woda i potrafię stać i stać :). Jestem zmarzluchem i nawet jak się namydlam, to woda cały czas na mnie leci. Wiem, że nie jest to oszczędne, ale mi szybko zimno się robi :). Co innego jak jestem u kogoś, to nie robię tego. I taka kąpiel pod prysznicem wydaje mi się, że nie szkodzi dziecku, bo woda spływa po ciele. Co innego gorące kąpiele w wannie, bo w niej się siedzi i nie jest to wskazane w ciąży.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 listopada 2016, 12:13

  • gonia13 Autorytet
    Postów: 440 446

    Wysłany: 26 listopada 2016, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmmm....moja lekarka powiedziala mi, ze to bzdury. w ciazy podobno mozna nawet isc do sauny (nie zebym sie wybierala...), ale ona twierdzi, ze dziecko ma "zabezpieczenie" i temperatura lozyska (??) wzrasta max. o 0,5 stopnia.

    dodam, ze to bardzo dobra lekarka, badajaca przeziernosc karkowa itp.

    sama nie wiem. ja jakos za goracem nie przepadam, ale w wannie polezec lubie.

    Sophie 10.05.2017
    Marie 20.12.2019
  • Kleopatra Autorytet
    Postów: 4163 5429

    Wysłany: 27 listopada 2016, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie to 3 ciąża i w każdej zdarza mi się brać ciepłe kąpiele. Ale nigdy nie miałam zagrożonej ciąży.

    l22nzbmhc97dgg3u.png
    Wiktor 2010, Maksymilian 2013, Mikołaj 2017
  • Vriola Przyjaciółka
    Postów: 103 51

    Wysłany: 28 listopada 2016, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też się kąpię w wannie, gdyby nie wanna nie wiem jak poradziłabym sobie to taki mój "czas relaksu" może nie w takiej parzącej wodzie wale w normalnej ciepłej.

  • m@rtynka Autorytet
    Postów: 676 494

    Wysłany: 28 listopada 2016, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę kąpiele, bo uwielbiam leżeć w wannie i trochę się odprężyć. W pierwszej ciąży kąpiele były ciepłe teraz też są i nic się nie dzieje i nie działo wcześniej. ;-)

    17u93e5ep5g57u5f.png
  • Goszu Znajoma
    Postów: 30 8

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też biorę ciepłe, nawet baaardzo ciepłe kąpiele. Jeśli ciąża przebiega ok, nie masz skłonności do mdlenia, nie krwawiłaś, to wszelkie farmazony o tym że ugotujesz dziecko itp wyrzuć do kosza. Ja nawet wchodzę na kilka minut do sauny i nic sie nie dzieje. Dla pewności pytałam lekarza. Zero zastrzeżeń. A te cieplutkie kąpiele, to przynajmniej raz w tygodniu, bo zimno i paskudnie za oknem.

  • All4love Autorytet
    Postów: 867 754

    Wysłany: 7 lutego 2017, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z czego czytałam - Ciepła woda rozszerza naczynia krwionośne i może dość do krwawienia, więc nie wskazane są gorące kąpiele w ciąży. A szkoda, bo zima i uwielbiałam wejść do wanny pełnej gorącej wody kiedy śnieg za oknem ...

    20.08.2017 <3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ