X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr ciaza ok.35 roku zycia-glupie komentarze
Odpowiedz

ciaza ok.35 roku zycia-glupie komentarze

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 sierpnia 2015, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja klientka po 15 latach starań zaszła w ciąże i urodziła w wieku 45lat!! Urodziła śliczne i zdrowe bliźniaki:) wiec ty małolata jedtes;)

  • rybkunia Przyjaciółka
    Postów: 75 34

    Wysłany: 28 sierpnia 2015, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o matko, młode kobiety jesteście, a wasze otoczenie ma poglądy jak 50 lat temu:P

    aszka lubi tę wiadomość

  • loki-koki Ekspertka
    Postów: 231 61

    Wysłany: 29 sierpnia 2015, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, ja tez urodziłam w wieku 35 lat, mój synek ma teraz 6 miesięcy. Komentarzy żadnych na ten temat nie słyszałam albo były za moimi plecami. W kazdym razie to bardzo dobry wiek na bycie mamą:)

    miolka, binka76 lubią tę wiadomość

    dqpranli4dnq2fwj.png
  • *Beacik* Przyjaciółka
    Postów: 119 202

    Wysłany: 31 sierpnia 2015, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma co się przejmować głupim gadaniem. Ja też skończyłam już 35. jednak to była moja świadoma decyzja. Uważam że to moja indywidualna sprawa i nikomu nic do tego. A ludzie są tacy że zawsze gadali i gadać będą.

    mhsv3e5ehjywnm6i.png
  • Mapciunia Przyjaciółka
    Postów: 65 30

    Wysłany: 18 września 2015, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam 35 lat jestem w pierwszej ciąży i jeszcze bym chciała drugie dziecko. I wcale nie uważam ze to za późno . W szpitalach czy szkołach rodzenia widzi sie bardzo wiele kobiet w podobnym wieku w ciąży . Może to być szokujące dla starszych babek które rodziły jak miały po 18 lat ale dla mnie jest bardziej dziwne rodzenie w tak młodym wieku. Czasy są takie ze generalizując 25 latka jeszcze ńie jest samodzielna musi polegać na innych a zatem nie jest w pełni dorosła do posiadania dzieci. Wg mnie dopiero pełna niezależność finansowa i emocjonalna od np. Rodziców daje ta samodzielność, odpowiedzialność i poczucie własnej wartości które są niezbędne aby wychowywać dziecko. Zazwyczaj osiąga sie to około 30 tki najwcześniej. Ważny jest tez odpowiedzialny i mądry tata ale tu akurat wiek ma dużo dalsze znaczenie. Podsumowując, komentarze w stylu " za stara na dziecko bo jest po 30 stce" mogą pochodzić tylko od nierozgarniętych ludzi którzy w życiu bardzo mało rozumieją. Dlatego należy to olewać i nie psuć sobie humoru .

    sikorka@, Aprilia, Baby Jaga lubią tę wiadomość

  • Panna_anna Nowa
    Postów: 3 5

    Wysłany: 23 września 2015, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam odwrotny problem, moja mama urodziła mnie, kiedy miała 34 lata i uważa, że to właśnie jest doskonały czas na dziecko, ze względu na dojrzałość i stabilną sytuację życiową. Dlatego ciężko jej zrozumieć, że ja, mając 24 lata, świadomie podjęłam z mężem decyzję o powiększeniu rodziny. Uważa, że to za wcześnie, pomimo tego, że jestem w pełni od niej niezależna, w związku małżeńskim, mam wyższe wykształcenie i mieszkanie. Tak więc widzicie, zawsze zdarzą się osoby, którym będzie coś nie bardzo pasować w naszych planach życiowych, nigdy nie zadowolimy wszystkich i chyba nawet nie warto próbować. Życie jest za krótkie na zamartwianie się "co powiedzą inni":)

    mama78 lubi tę wiadomość

  • Jakucja Ekspertka
    Postów: 150 65

    Wysłany: 26 września 2015, 06:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku, dziewczyny, nie wierzę, jak to czytam! Mam 34 lata, jestem w 1 ciąży i też chciałabym mieć jeszcze drugie. Nie usłyszałam żadnego negatywnego komentarza. Wręcz zdziwienie, że lekarz wysłał mnie na badania prenatalne. Wokół koleżanki albo mają dzieci, albo planują, albo wciąż nie mogą się zdecydować. Moja mama rodziła mnie w tym wieku, w którym teraz jestem. Nikt nie uważa, że jestem za stara! Nie sądziłam, że ktokolwiek ma takie poglądy! Nadmienię, że moja babcia późno wyszła za mąż i urodziła mojego tatę, gdy miała 41 lat. Był on jej pierwszym dzieckiem. Chciała mieć drugie, ale wybuchła wojna i mąż musiał iść na front...

    wrogi śluz
    2016 - synuś
    010i9n73j0e5nmga.png
  • Kensington Znajoma
    Postów: 22 6

    Wysłany: 29 września 2015, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze to wszystko słyszeć :) mam 33 lata i jestem w 1 ciąży i już zaczełąm myśleć, że jestem "stara". Niby nikt mi nic nie powiedział ale jakoś tak czułam w powietrzu ;)

    Falon lubi tę wiadomość

    c55fk0s34ghmjd60.png
  • elizkaaa Koleżanka
    Postów: 41 12

    Wysłany: 9 października 2015, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam 37 lat i jestem w ciązy.Mam dwójke dzieci 10 i 16 lat.Decyzje o trzecim dziecku podjęłam świadomie.Od dwóch lat sie staramy z męzem.Pierwsza dwa lata temu poroniona druga pol roku pożniej puste jajo płodowe.Teraz jestem w 10 tygodniu i mam nadzieje że dotrwam do konca

    basiurka lubi tę wiadomość

    elizka123
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 października 2015, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jezeli organizm pozwala to czemu nie? :) Wystarczy odpowiednia suplementacja z kwasem foliowym, odpowiednimi witaminami, przestrzeganie aby dobrze się odżywiać i nie ma dla mamy rzeczy niemożliwych! :) Teraz takie cuda produkują, które nawet mdłości we wczesnym etapie ciązy potrafią załagodzić. Nic tylko rodzić piękne, zrdowe maluchy! :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 października 2015, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam 21 lat jak urodziłam a wygladalam na 16 też się wszyscy krzywo patrzyli nie martw się ludziom nie dogodzisz więc myśl o sobie żeby Tobie było dobrze buziak :-*

  • Miuu Autorytet
    Postów: 707 117

    Wysłany: 19 października 2015, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam 40 i świadomie zaszłam w ciąże. Tu gdzie mieszkam w Norwegii duzo kobiet w moim wieku decyduje sie na kolejne dziecko. Wiec nie ma co sie martwić

    Falon lubi tę wiadomość

    f2w3rjjgy5us18nj.png ❤️
  • Falon Autorytet
    Postów: 642 1221

    Wysłany: 19 października 2015, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!a ja jestem w świadomej pierwszej ciąży i skończyłam 38lat. Staraliśmy się z mężem ładnych parę lat no i w końcu się udało! ;-) termin mam pod koniec marca 2016r. Przyjemnie tu czytać że jest nas więcej, bo faktycznie zdarzają się idiotyczne komentarze, mimo że moja rodzina i przyjaciele zareagowali fantastycznie! ;-) i to jest chyba najważniejsze ;-) pozdrawiam wszystkie 30+ ;-)

    Kensington, Miuu, ksanka, Bree, helutka, kamenkaa lubią tę wiadomość

    201604051765.png
  • Kamenka Ekspertka
    Postów: 276 92

    Wysłany: 29 października 2015, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka ;-) milo Was poznać ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 października 2015, 14:56

    Falon lubi tę wiadomość

  • Bree Autorytet
    Postów: 1888 4859

    Wysłany: 31 października 2015, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hello :) chyba jestem tu najstarsza, w listopadzie mam 42 urodziny, a Termin porodu na maj przyszlego roku, mam juz 2 dzieci - corke 22 lata I syna 16 lat. To jest moja 4 ciaza (poronilam w marcu tego roku). Ciaza jak najbardziej planowana, Nie slyszalam narazie zadnych glupich komentarzy pod swoim adresem, nie spodziewam sie takich bo mieszkam w UK a tu nikogo takie rzeczy nie dziwia :) a nawet jak ktos cos powie to nie dbam o to :)

    Falon, Miuu, ksanka, Martula78 lubią tę wiadomość

    Aniołek "M" 02.03.2015 (8 tc)

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 listopada 2015, 00:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, jestem nowa :) Mam 36lat i termin również na maja. Mam córę 11letnią i 2 poronienia za sobą. Ponieważ ciąża jest zagrożona, bezkarnie korzystam z przywileju staruszki w ciąży ;). Jak komuś się nie podoba np; że leżę w jego towarzystwie to bezczelnie mówię, że z powodu komplikacji muszę się oszczędzać. Sporo osób wokół mnie jest troszkę zszokowana, bo znają mnie jako osobę bardzo aktywną. Na szczęście w rodzinie mam wsparcie :)

    Falon, Bree, helutka, Baby Jaga, Miuu lubią tę wiadomość

  • basiurka Ekspertka
    Postów: 205 277

    Wysłany: 1 listopada 2015, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I dobrze w Belgii czy w innych krajach to normalne ze nawet pierwsze dziecko się rodzi i w wieku 35+ 40+. Nie każdego zaraz ciągnie do dzieci, niech każdy sam decyduje :)

    Bree, Falon, Miuu lubią tę wiadomość

  • Iwa81 Autorytet
    Postów: 1734 835

    Wysłany: 28 grudnia 2015, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę że wiem niema większego znaczenia, problemy w ciąży mogą mieć zarówno dziewczyny po 20, jak i po 30. Ja mam 35 lat , pierwsza ciąża, termin na maj. Wcześniej jakoś nie miałam potrzeby wewnętrznej żeby mieć dziecko, chociaż z mężem znamy się już 11 lat, a od 5 lat jesteśmy małżeństwem. Jedyna obawa była taka że jak już zdecydowaliśmy się na dziecko to martwiłam się ile będziemy się musieli o nie starać, a okazało się że tak naprawdę dosłownie był to miesiąc więc błyskawicznie, wyniki mam bardzo dobre, jedynie wyszła mi niedoczynność, ale tu akurat wiek niema wpływu.
    Poza badaniami prenatalnymi który są jakby dodatkowym badaniem, uzależnionym od wieku ( chociaż polecam wszystkim nawet jeśli nie maja wymaganego wieku, warto zapłacić żeby mieć wewnętrzny spokój, że wszystko oki) to nie widzę innych różnic. Myślę że macierzyństwo ma swoje uroki zarówno w wieku dwudziestu kilku lat ( teraz już moje przyjaciółki maja luzik i odchowane dzieciaki), jak i te po 30-tce , bardziej świadome i spokojniejsze przynajmniej u mnie - spokój finansowy, nic na wariata. :)

    Falon lubi tę wiadomość

    km5sdf9h3loowecn.png
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 00:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny teraz w cywilizowanym swiecie nikogo nie dziwi ciaza po 30stce. jest to calkowicie normalne. po 40 pierwsze dziecko moze tak, by wywolywalo komentarze ale nie po 30. a ze jakies babcie zyja czasami kiedy sie wychodzilo za maz w wieku 16 lat i rodzilo w wieku 18 to juz nic na to nie poradzimy ;)

    unbeldi, kamenkaa, Miuu lubią tę wiadomość

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • kamenkaa Autorytet
    Postów: 1300 1432

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    HEjka kobietki !
    Ciąża po 30 to piękna sprawa ;-) Jestem obecnie w 16tyg ciąży i jestem mega zadowolona czuje się świetnie i nie czuje by ktoś zw wzgledu na mój wiek robił komentarze wrecz przeciwnie :)

    Prenatalke miałam za darmo ze wzgledu na wiek i wczoraj sie dowiedziałam że krew jak i cAłe badanie wyszło celująco jestem Mega szczesliwa.

    nowatorka, Miuu, Falon lubią tę wiadomość

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ