X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Chiński kalendarz płci
Odpowiedz

Chiński kalendarz płci

Oceń ten wątek:
  • kotsi Nowa
    Postów: 2 1

    Wysłany: 2 stycznia 2017, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny!

    Słyszałyście o chińskim kalendarzu planowania płci dziecka? :) Jestem ciekawa statystyk sprawdzalności. Nie za bardzo wierzę w tego typu rzeczy, jednak u moich znajomych sprawdziło się jakoś w 95% przypadków :D a jak to było u Was?

    0f74d683f78565f0med.jpg

    Pamiętajcie tylko, żeby dokładnie to sprawdzić :)

    http://m.dzidziusiowo.pl/planujemy-ciaze/starania-o-dziecko/1880-chinski-kalendarz-plci-jak-zaplanowac-plec-dziecka

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 stycznia 2017, 21:17

    French_Lover lubi tę wiadomość

    hchy90bv7r1h165e.png
  • Agaa89 Znajoma
    Postów: 19 16

    Wysłany: 2 stycznia 2017, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy córce 7 lat temu się sprawdziło. Teraz wg kalendarza będę mieć chłopca. Usg połowkowe mam 16.01 więc może się dowiem :) nie wierzę w to za bardzo, sprawdzałam dla zabawy, wiadomo zawsze jest 50%, że dobrze pokaże :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 stycznia 2017, 21:27

    c55f3e3kykkmnp65.png
  • gonia13 Autorytet
    Postów: 440 446

    Wysłany: 3 stycznia 2017, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    jest kilka tych kalendarzy w necie i nie pokrywaja sie te tabelki. mi wychodzi wedlug tego chlopiec- wedlug polowkowych bede miala dziewczynke, ale wczesniej gin stawiala na chlopca, wiec zobaczymy.

    BTW pytalam sie Chinki, nauczycielki chinskiego co na ten temat sadzi i ona tego nie zna/ nie slyszala o tym nigdy...ale to nie musi o niczym swiadczyc.

    Sophie 10.05.2017
    Marie 20.12.2019
  • Agaa89 Znajoma
    Postów: 19 16

    Wysłany: 3 stycznia 2017, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W kalendarzu chińskim z tego co pamiętam miesiące mają po 28 dni, dlatego on nie pokrywa się z naszymi miesiącami. Chcąc sprawdzić najlepiej znaleźć na necie takie które przeliczaja datę nasza, na tą którą byłaby u nich.

    c55f3e3kykkmnp65.png
  • Asiek005 Znajoma
    Postów: 19 3

    Wysłany: 3 stycznia 2017, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie w pierwszej ciąży się sprawdziło, dziewczynka, teraz niby też ma być dziewczynka i wg kalendarza płeć żeńska ;-) chyba przy 3 spr z kalendarzem na syna ;-) może faktycznie coś w tym jest .

    026c7e11e53a84550ef0754be93581fb.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Alikar Znajoma
    Postów: 25 1

    Wysłany: 3 stycznia 2017, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi w kalendarzu wychodzi chłopak, a na USG wygląda na dziewczynkę ;-)

  • kasza Autorytet
    Postów: 670 127

    Wysłany: 3 stycznia 2017, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas się sprawdziło (26 i listopad), moja mama ma wersję "analogową" od jakiś 30 lat i sprawdza wszystkie ciąże w rodzinie i nie zgadzał się jeden przypadek. Szok :D

    W internecie są dwie wersje, w tej drugiej mi się nie zgadzało (nie tylko mi), więc to jakas lewa wersja. Ty wstawilas prawidłową :)

    Może to śmieszne ale synka chyba będziemy strzelać wg kalendarza :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 stycznia 2017, 19:10

    French_Lover lubi tę wiadomość

    Kto nie boi się wierzyć, że się uda?
    Ja nie, ja wierzę, wiara czyni cuda.. <3
    klz9vcqgoe25tgnv.png

    klz9vcqggnhy4ejj.png
  • MikanKulta Przyjaciółka
    Postów: 101 32

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie "strzelałam" z mężem na córcię. Wg tego chińskiego powyżej, a wg innego chińskiego tez miała wychodzić dziewczynka. Jeśli opierać się na teorii czasu współżycia przed owulacją, tez robota była na dziewczynkę :) Zachcianki ciążowe, w teorii przypisywane dziewczynce, pogorszenie cery, wszelkie zabobony i wróżby (dla zabawy rzecz jasna), wskazywały na dziewczynkę. Nastawiłam się dość mocno na córkę. Jakież było moje zdziwienie, kiedy na połówkowym usg między nóżkami dyndał wielki dzwon :)
    Ja i moj Lokator, jesteśmy tym znikomy procentem, któremu żaden z chińskich kalendarzy nie pomógł :) Wspolzycie na dwa dni przed owu, tez nie ;)

    Natomiast pierwsza ciąża, jak babcie kocham, chiński wskazuje chłopca, jest i chłopiec :) Sprawdzałam kobiety w rodzinie i kolezanki- tez wszystko się zgadza, wg "chińczyka" :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 stycznia 2017, 10:40

    French_Lover lubi tę wiadomość

    3jgx3e3k5csktsth.png
  • Kleopatra Autorytet
    Postów: 4163 5429

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja 3 ciąża i dwie z trzech nie pasują :) Tylko raz mi się zgadza :)

    l22nzbmhc97dgg3u.png
    Wiktor 2010, Maksymilian 2013, Mikołaj 2017
  • mrówa Koleżanka
    Postów: 76 10

    Wysłany: 4 stycznia 2017, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    najbardziej wiarygodny jest tutaj : http://www.redtreesoft.com/chinesebabygender/predictgender.htm oraz na dzidziusiowo.

    Mi w pierwszej ciazy mimo ze nie znalam chinczyka sprawdzil sie i wyszedl chlopczyk. teraz celowalismy w dziewczynke... ide 9 na badanie wiec moze sie dowiem ile ten chinol wart :D

    szatynka lubi tę wiadomość

    pierwsza ciąża w 2009 roku ... urodził się Franuś :*
    teraz czekamy na córeczkę :) :*
    31159dffca.png
  • ag194 Autorytet
    Postów: 822 1882

    Wysłany: 9 stycznia 2017, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się nie sprawdziło

    3i49df9hp36s3hdx.png
    20170812050113.png
  • mrówa Koleżanka
    Postów: 76 10

    Wysłany: 10 stycznia 2017, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja już wiem ze sprawdziło mi się dwa razy :) pierwszy chłopiec a teraz dziewczynka :) ja korzystałam z tego do którego wrzuciłam linka

    pierwsza ciąża w 2009 roku ... urodził się Franuś :*
    teraz czekamy na córeczkę :) :*
    31159dffca.png
  • French_Lover Znajoma
    Postów: 28 2

    Wysłany: 15 stycznia 2017, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hah, mi się jak na razie sprawdziło - najpierw był syn, a teraz wg wstępnej oceny lekarza na usg prenatalnym na 70% dziewczynka. Z kalendarza wychodzi mi, że ma być dziewczynka. Ciekawe, czy to się sprawdzi rzeczywiście :) jestem nastawiona na córeczkę od samego początku, nie wiem czy słusznie... Większości znajomych mam się sprawdzało/ sprawdza :D Nie wiem, jak to działa, ale niezłe :>

    w57vgov3sg8z8thq.png
  • mrówa Koleżanka
    Postów: 76 10

    Wysłany: 16 stycznia 2017, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no ja tez sprawdzam u znajomych i sie sprawdza :) tylko trzeba korzystac z tego wlasciwego dobrze liczacego kalendarza :)

    pierwsza ciąża w 2009 roku ... urodził się Franuś :*
    teraz czekamy na córeczkę :) :*
    31159dffca.png
  • Klaudia0727 Autorytet
    Postów: 624 1097

    Wysłany: 16 stycznia 2017, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie się nie sprawdziło :D kalendarz pokazuje chłopca :p a będzie dziewczynka :p

    gann9jcg7ze17rcq.png
    Czekamy na Aurelie <3
    20 lat . Łódź/Jelenia Góra
  • Nissiia Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sprawdza się, poczęty we wrześniu i bedzie chłopak

  • BUBINIA Koleżanka
    Postów: 54 13

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie będzie córa a wg kalendarza syn, wiec się nie sprawdziło. Ogolnie ja słyszałąm ze to jednak ściema :)

    Szczęśliwa mamusia Hani <3
  • avera27 Przyjaciółka
    Postów: 145 32

    Wysłany: 28 stycznia 2017, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wg chińskiego - syn, seks w owulacje .... i mamy córkę :)

    avera27


    Będzie córeczka - 1.06.2017 r. - Liwia
  • Mona24 Koleżanka
    Postów: 32 26

    Wysłany: 29 stycznia 2017, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie się nie sprawdziło, bedzie syn a według chińskiego kalendarza córka:)

    f2w3rjjgpwotqiho.png
  • Emka1234 Przyjaciółka
    Postów: 72 59

    Wysłany: 29 stycznia 2017, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie również się nie sprawdziło. Według kalendarza syn, a będzie córcia

    1b7pp2.png
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ