X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Bóle podbrzusza i kości łonowej
Odpowiedz

Bóle podbrzusza i kości łonowej

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Motylica25 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 13 września 2017, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, jestem w 16tc i 3 dniu. Odczuwam bóle podbrzusza, które są uciążliwe, gdyż np. Nie mogę założyć spodni bez bólu - każde podniesienie nogi nieco wyżej go powoduje. Podobnie jak uczucie ciągnięcia w okolicy łona. Nie mam żadnych oznak krwawienia. Lekarz dopiero we wt. Martwię się (moja I ciąża). Doradzcie coś!

  • d.orota Koleżanka
    Postów: 39 0

    Wysłany: 13 września 2017, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam podobne dolegliwości od około 12tyg do teraz (25tydz). Szczególnie podczas dłuższych spacerów, sprzątania itp. Lekarz podczas badań nie zaobserował nic niepokojącego, poza tym nie mam innych dolegliwości.

    Jeśli bardzo się niepokoisz postaraj się przyspieszyć wizytę albo jedź do szpitala. Każda ciąża jest inna i warto wszystko zawsze sprawdzać. Tym bardziej, że jeśli się stresujesz to nie służy ani Tobie ani dziecku.

    p19uqqmz9qpwb8k1.png
  • panama Ekspertka
    Postów: 225 229

    Wysłany: 13 września 2017, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bóle w okolicach łona i pachwin spowodowane są poluzowaniem więzadeł łonowych. Mniej więcej pod koniec Itrymestru lub na początku IItrym uwalnia się hormon relaksyna, odpowiedzialny za te objawy. Jest to normalne. Też żyłam w strachu, że coś się dzieje niedobrego, bo ból pachwin i ciągnięcie było tak silne, że miałam problemy ze wstanie z łóżka albo chodziłam jak kaczka.
    Lekarz przepisał magnez i kazał chodzić mniej intensywnie :) Gdy więcej odpoczywam, boli mniej. Dzisiaj przeszłam połowę miasta i ból jest większy.
    Najlepiej wszystkie niepokojące dla ciebie objawy konsultuj z lekarzem, po to jest, żeby dokładnie wszystko wytłumaczyć :)

    Leniu lubi tę wiadomość

    3jvzk6nlakaftugh.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ