X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Ból spojenia łonowego
Odpowiedz

Ból spojenia łonowego

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Ulfenstein Autorytet
    Postów: 2055 1820

    Wysłany: 12 maja 2016, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w 22 tygodniu. Od kilku dni pobolewa mnie spojenie łonowe. Przy wstawaniu, chodzeniu i dotykaniu.
    Przestała kość ogonowa, zaczęło to.
    Czy moze mieć to związek z jazda samochodem w weekend? 4h z przerwami.
    Od weekendu leze i odpoczywam i było niezle, aż do dzis, gdy znow sie zaczęło.
    Wizytę mam dopiero w przyszły pt.

    Ogolnie czuje sie dobrze, młody kopie, serduszko bije.
    Ból jest do wytrzymania, tylko oczywiście sie martwię :(

    Czy któraś z Was miała takie pobolewanie? Co to jest?

    k0kd3e5emmavzxbk.png
    37+6 - 10/10, 2400g, 51cm.
    20+4 - 400g, 24+4 - 710g, 28+4 - 1050g, 32+5 - 1750g, 35+3 - 2220g, 37+3 - 2450g
  • ulola Autorytet
    Postów: 409 129

    Wysłany: 13 maja 2016, 02:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mnie to spotkało, dodatkowo u mnie występował bol kosci łonowej. Dolegliwości były dość silne i pojawiły się mniej więcej na tym etapie co u Ciebie. Wyczytalam w internecie, że mogą to być objawy rozchodzenia spojenia łonowego ale w przeciągu tygodnia ból osłabł więc na wizycie lekarka stwierdziła, że nie ma się czym przejmować.

    Córcia Zosieńka 09.08.2016 <3 <3 <3 2680 g
    bl9ce6ydm80fo1bi.png

    19.03.2015 - Tęsknię Adasiu [*]
  • Tami Ekspertka
    Postów: 326 58

    Wysłany: 13 maja 2016, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez tak miałam tylko ze na poczatku ciąży. Bolało tak z przodu dokładnie na spojenie łonowym. Teraz mam takie okresowe bóle jednodniowe ale troche poniżej. Ale w dalszym ciagu to ból spojenia łonowego- znam dobrze swoje ciało ;) a jestem w końcówce 15 tyg. :) ja jestem z osób o bardzo niskim progu bólu wiec wszystko naprawdę dobrze odczuwam. Może tez tak masz. Mnie boli wszystko nawet jak chce mi sie siku.

    atdcclb1ukdkpfkx.png
    PCOS- ciąża troche z zaskoczenia, juz w drugim cyklu po spontanicznym odstawieniu tabletek :D
  • Paolaaa Autorytet
    Postów: 747 188

    Wysłany: 15 maja 2016, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a gdzie dokładnie jest to spojenie łonowe?

    Ja od kilku dni mam silne bóle pod krzyżem, tak jakby tylna część miednicy. Promieniuje mi to na lewy pośladek. Nie mogę normalnie wstać gdy położę się na plecach tak mnie to mocno boli. Od tego samego czasu mam ból kości ogonowej- ale tylko gdy usiądę w jakimś głębszym siedzeniu.
    Ktoś coś pomoże?

    4c3t9n73nr884ilb.png
    01.03.2016- test HARMONY- zdrowa dziewucha :*
    15.08.2016- WITAJ KSIĘŻNICZKO :-)
  • Luliczek Przyjaciółka
    Postów: 116 37

    Wysłany: 16 maja 2016, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Ja mam pytanie odnośnie bolu ale raczej nie jest to bol spojenia lonowego chociaż nie umiem.dokladnie powiedziec . Boli ogólnie krocze. Bardziej na dole i jakos w głębi ale to bol od kości na pewno tylko nie wiem jakich. Boli przy wstawaniu, przy stawaniu na stopę czuje w kroczu taki przeszywający klojacy bol. Boli kiedy rano mam wstac z lozka , kiedy dluzej siedzę...
    Jest to normalne czy mam się martwic? Zmagam sie z tym juz grubo ponad tydzień i czasem jest do wytrzymania a czasem jak dzis np.ze lzy w oczach staja jak chodzę... Jutro ide do lekarza na kontrole w związku eze zlymi wynikami badania moczu -duzo bakterii i drozdzaki :(. Lecze to i na poczatku myślałam ze to może od tego mnie boli...ale wyraźnie czuje ze to kości i nie boli tak sobie caly czas ani przy okazji oddawania moczu a właśnie przy zmianie pozycji lub chodzeniu.

    [link=https://www.suwaczki.com/]w57v3a3fffvzxfwt.png[/link]
  • kasza Autorytet
    Postów: 670 127

    Wysłany: 16 maja 2016, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luliczek wrote:
    Ja mam pytanie odnośnie bolu ale raczej nie jest to bol spojenia lonowego chociaż nie umiem.dokladnie powiedziec . Boli ogólnie krocze. Bardziej na dole i jakos w głębi ale to bol od kości na pewno tylko nie wiem jakich. Boli przy wstawaniu, przy stawaniu na stopę czuje w kroczu taki przeszywający klojacy bol. Boli kiedy rano mam wstac z lozka , kiedy dluzej siedzę...
    Jest to normalne czy mam się martwic? Zmagam sie z tym juz grubo ponad tydzień i czasem jest do wytrzymania a czasem jak dzis np.ze lzy w oczach staja jak chodzę... Jutro ide do lekarza na kontrole w związku eze zlymi wynikami badania moczu -duzo bakterii i drozdzaki :(. Lecze to i na poczatku myślałam ze to może od tego mnie boli...ale wyraźnie czuje ze to kości i nie boli tak sobie caly czas ani przy okazji oddawania moczu a właśnie przy zmianie pozycji lub chodzeniu.

    Kochana mam dokładnie to samo, już od 1.5 miesiąca? Nie pytałam lekarza ale chyba zapytam.... daj znać co powie Twój :)
    Boli dokładnie tak, jak opisujesz. W kroku, tak jakby opuchnięcie? Ale boli tylko jak wstanę po dłuższym siedzeniu czy leżeniu. Jak rozchodzę to jest ok, ale dziwne to i nigdzie w necie nie mogę znaleźć info co to :)

    Kto nie boi się wierzyć, że się uda?
    Ja nie, ja wierzę, wiara czyni cuda.. <3
    klz9vcqgoe25tgnv.png

    klz9vcqggnhy4ejj.png
  • Luliczek Przyjaciółka
    Postów: 116 37

    Wysłany: 16 maja 2016, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok.dam znać jutro popołudniu. Mam nadzieje ze to nic takiego.

    [link=https://www.suwaczki.com/]w57v3a3fffvzxfwt.png[/link]
  • Ulfenstein Autorytet
    Postów: 2055 1820

    Wysłany: 17 maja 2016, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie zaczęło bolec po samochodowym weekendzie. Teraz jestem grzeczna i przeszło.
    Mało siedzę. Jak jestem w domu to raczej na leżąco. Dużo spaceruje.

    Lekarza mam w pt. I mimo ze mnie nie boli to bede z nim o tym rozmawiać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja 2016, 15:27

    k0kd3e5emmavzxbk.png
    37+6 - 10/10, 2400g, 51cm.
    20+4 - 400g, 24+4 - 710g, 28+4 - 1050g, 32+5 - 1750g, 35+3 - 2220g, 37+3 - 2450g
  • Luliczek Przyjaciółka
    Postów: 116 37

    Wysłany: 17 maja 2016, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie miałam jakiś większych takich "przygód" które mogłyby sie przyczynić do takiego bolu.
    Juz po wizycie. Polozna powiedziała, ze taki urok ciąży i ze ona tez tak miała. Niektóre kobiety tak maja a inne nie. I powiedziała ze to trzeba rozchodzić... Chyba miała co innego bo mojego bólu nie da sie rozchodzić... Boli przy chodzeniu. Po schodach zejść to juz jest nie lada wyczyn ...
    Lekarz natomiast na moja opowieść o bólu otworzył szeroko oczy i powiedzial, ze takie bole to najszybciej za 10 tygodni powinnam poczuć. I ze prawdopodobnie za szybko rozchodzi sie spojenie lonowe . Ale ze na to nic sie nie poradzi . W sensie na bol... Zalecił duzo leżenia i ograniczyć ruch oczywiście do minimum. Ale to tylko po to zeby oszczędzić sobie bólu.

    [link=https://www.suwaczki.com/]w57v3a3fffvzxfwt.png[/link]
  • kasza Autorytet
    Postów: 670 127

    Wysłany: 17 maja 2016, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hm... to nieciekawie...
    W takim razie wypoczywaj i mam nadzieję że wszystko będzie ok :)

    Kto nie boi się wierzyć, że się uda?
    Ja nie, ja wierzę, wiara czyni cuda.. <3
    klz9vcqgoe25tgnv.png

    klz9vcqggnhy4ejj.png
  • Luliczek Przyjaciółka
    Postów: 116 37

    Wysłany: 17 maja 2016, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od poczatku ciąży nastawilam sie na to ze to raczej nie będzie w moim przypadku blogoslawiony czas tylko droga przez mękę . Od pierwszych dni jakies perypetie ... Na bol tez się nastawilam i różne niewygody i w wielu sytuacjach myślałam ze to tak ma byc po prostu ...a sie okazywalo ze to wcale nie jest normalne. Warto mówi lekarzowi o wszystkim co sie z nami dzieje...

    [link=https://www.suwaczki.com/]w57v3a3fffvzxfwt.png[/link]
  • paulin Ekspertka
    Postów: 156 60

    Wysłany: 2 marca 2017, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w 24 tyg i od 2 dni na wieczór mam dziwne bóle raz bolała mnie lewa pachwina do tego stopnia że nie mogłam zrobić kroku a wczoraj malutka mnie kopła gdzieś w okolicy pępka i poczułam ból w okolicy krocza. Nie wiem czy to spojenie łonowe mnie bolało ale mam wrażenie że tak. Jestem przerażona to dopiero 6 mies mam 1,5 rocznego synka który wymaga opieki a czasem dźwigania i nie wyobrażam sobie leżenia i nie zajmowania się nim. Odpusciłam spacery i więcej odpoczywam ale boję się tymbardziej że w pierwszej ciąży nic mi się nie działo żadnych bóli a w 29 tyg skrócona szyjka macicy i s 38 tyg wywolywany poród bo rozwarcie 5 cm a ja nic nie czułam. Jeszcze mam wrażenie że malutka strasznie pcha się bo czuję ją u dołu ale to może tylko takie wrażenie. Jutro wizyta wszystkiego się dowiem ale martwię się okrutnie. Może któraś miała lub ma podobnie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2017, 09:10

    qdkkwn15fuytetup.png
    p19uflw11694twrv.png
    202301126746.png[/url
  • ines. Autorytet
    Postów: 2747 1380

    Wysłany: 2 marca 2017, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam już od jakiegoś czasu. raz boli tak, że ledwie chodze, czasem lekko a czasem wcale.


    pytałam lekarza to mówi, że takie uroki, wszystko się rozciąga, a czy to spojenie to za wcześnie żeby wyrokować...

    Córcia <3 16mm->50mm->76 mm->400g->436g->1000g->1500g->2300g->3000g->3260g [39+6]
    3i49o7esn08ndlz3.png
    Synek <3 10mm->23 mm->50 mm->460 g ->820 g->1500 g -> 2180 g ->2800 g->3040 g [40+5]
    82do3e5e29ddmi8b.png
  • mrówa Koleżanka
    Postów: 76 10

    Wysłany: 13 marca 2017, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nio mnie tak nolindzis

    pierwsza ciąża w 2009 roku ... urodził się Franuś :*
    teraz czekamy na córeczkę :) :*
    31159dffca.png
  • paulin Ekspertka
    Postów: 156 60

    Wysłany: 15 marca 2017, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mi przeszło trwało to 3 dni i na razie się nie powtórzyło natomiast kręgosłup mnie boli bardzo często

    qdkkwn15fuytetup.png
    p19uflw11694twrv.png
    202301126746.png[/url
  • Olka_91 Koleżanka
    Postów: 126 16

    Wysłany: 5 kwietnia 2017, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam owy ból 8 dni..... masakra nie do opisania i to już na przełomie 17/18 tygodnia :(

    Ciąża pozamaciczna 07.2015 [*]

    14.12.2016 fasolka <3
  • GOSIA12 Koleżanka
    Postów: 49 17

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny chciałam odświeżyć temat.
    Jest tu ktoś jeszcze z bólem spojenia łonowego? Jak sobie radzicie?

    Jestem dopiero na półmetku ciąży a tu już taka niespodzianka.
    Boli przy zmianie pozycji, jak próbuje wstać. Jedyne co zauważyłam to że od siedzenia na twardym mi się nasila, potem ciężko się podnieść.

    Jak macie jakieś sprawdzone sposoby to dajcie znać.

    4cee14c3a628492e5c2fece33b9ad1ab.png
  • evaness Ekspertka
    Postów: 149 258

    Wysłany: 8 grudnia 2017, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia12 możemy sobie podać rękę ;) mam to samo, u mnie zaczęło się już w 15tc.
    Ból nasila się przy wstawaniu z łóżka, przy zmianie pozycji w czasie spania, przenoszeniu ciężaru z jednej na drugą nogę itp.
    Strasznie to uciążliwe.
    Lekarz stwierdził właśnie ze to od spojenia lonowego, robi za każdym razem usg spojenia i sprawdza czy się nie rozchodzi. Na razie wszystko ok. Usg nie do końca daje pełny obraz, najlepiej zdjecie rtg by pokazalo no ale wiadomo że to wykluczone w ciąży.
    Konsultowalam to też z ortopeda bo akurat mam w rodzinie i mówi że to nic nadzwyczajnego i żeby kontrolować i uwazac ale nie martwić się na zapas.
    Jedyne co to gin już zapowiedział że jeżeli ból bedzue się utrzymywał (a mało prawdopodobne żeby to minelo) to czeka mnie cesarka bo nie ma co ryzykować rozejscia spojenia.

    35 lat, 1.08.2017 - IUI :) <3
    14.04.2018 SYN <3
  • Dzarusia Znajoma
    Postów: 25 2

    Wysłany: 13 sierpnia 2018, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w 20 tygodniu ciąży. Od wczoraj towarzyszy mi okropny ból w spojeniu łonowym :(
    Wczoraj jeszcze mogłam funkcjonować a dzisiaj chodzić nie mogę :(
    Już zaczynam panikować. Miałyście takie bóle tak wcześnie?

    IVF 14.04.2018r.
    Gabriel w drodze- termin 31.12.2018r
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ