X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Bakterie w moczu
Odpowiedz

Bakterie w moczu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 października 2016, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, miesiąc temu robiłam badanie moczu i wyszły mi nieliczne bakterie, lekarz nic nie przepisał. Dziś odebrałam wyniki i wyszło, że mam dość liczne. W piątek idę do lekarza, zobaczę co powie, ale czy są jakieś naturalne zioła na wypłukiwanie bakterii? Wiem, że żurawina dobrze działa i można (chyba) brać Urosept.

  • rybuuu Koleżanka
    Postów: 31 17

    Wysłany: 21 listopada 2016, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odkopuję stary temat, ale potwierdzam, że Urosept działa. Co prawda kolejne badanie moczu mam w piątek, ale już teraz widzę, że kolor się zmienił - z ciemno żółtego na bardzo jasny i przejrzysty, czyli taki, jaki powinien być.

    8p3o43r8j3d1m1km.png
    5 cykli starań, niedoczynność tarczycy - Mój pamiętnik
  • Stefa Znajoma
    Postów: 23 3

    Wysłany: 21 listopada 2016, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam taki przypadek, że miałam za każdym razem mocz w porządku. Jednego razu wyszły mi liczne bakterie i lekarz pytał czy coś piecze, swędzi albo czy mam wydzielinę o nieprzyjemnym zapachu no ale wszystko u mnie było ok. Lekarz podpowiedział mi jak pobrać mocz. Ja robiłam to standardowo na kabelku. Sik do WC i środkowy mocz do pojemniczka. Lekarz zalecił wejść pod prysznic, podmyc się, siknąć na bok i później do kubeczka. Mocz wyszedł idealnie a doktor śmiał się, że czasami musi właśnie leczyć bakterie z muszli zamiast z moczu

    Rudzik, Another lubią tę wiadomość

    hchyugpj5rvbqbjc.png
  • marta1987 Autorytet
    Postów: 499 210

    Wysłany: 29 listopada 2016, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, w pierwszej ciązy też miałam nawracające infekcje układu moczowego i nikt nie wiedział czym to jest spoowodowane,leki pomagaly...Teraz w drugiej ciąży historia sie powtarza...Nie chcę już się z tym męczyć i ginekolog zaproponował wykonanie badania URO-Genital 11. Czy ktoś robił może takie badanie?

  • ines. Autorytet
    Postów: 2747 1380

    Wysłany: 29 grudnia 2016, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie był problem z badaniem moczu, pierwsze wyszło niebardzo (liczne bakterie i inne rzeczy), było wykonywane w szpitalu. lekarz stwierdził, zeby sie wstrzymać z podawaniem czegoś i kolejne badanie: umyć się przed, pobrać próbkę z pierwszego porannego moczu, ze środkowego strumienia.

    tym razem wyszły idealne. więc może i u was taka przyczyna?

    Córcia <3 16mm->50mm->76 mm->400g->436g->1000g->1500g->2300g->3000g->3260g [39+6]
    3i49o7esn08ndlz3.png
    Synek <3 10mm->23 mm->50 mm->460 g ->820 g->1500 g -> 2180 g ->2800 g->3040 g [40+5]
    82do3e5e29ddmi8b.png
  • nikafika Przyjaciółka
    Postów: 77 44

    Wysłany: 1 stycznia 2017, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakby co to polecam pić kieliszek soku zurawinowego (100% żurawiny-do kupienia w aptece albo sklepie zielarskim) na czczo.

    28whskjouhaur8dt.png

    lprk8ribnnhp0hqi.png
  • mrówa Koleżanka
    Postów: 76 10

    Wysłany: 10 lutego 2017, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi lekarz polecil zurawinke i picie sporej ilosci wody.

    pierwsza ciąża w 2009 roku ... urodził się Franuś :*
    teraz czekamy na córeczkę :) :*
    31159dffca.png
  • anixx Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 10 lutego 2017, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również sobie napędziłam sama strachu, u mnie z kolei wyszły bardzo liczne leukocyty, poszłam do lekarza i dał mi skierowanie na posiew moczu, przy okazji zapytał czy aby na pewno mocz pobrałam tak jak trzeba, musiałam mu się przyznać, że nie koniecznie. Rano zapomniałam, że muszę oddać próbkę moczu, kiedy sobie o tym przypomniałam z porannego moczu zostały tylko resztki, które dosłownie musiałam z siebie "wyciskać") Lekarz poradził mi żeby oprócz dokładnego podmycia, założyć tampon i sikać przez ten tampon właśnie, zapobiega to dostaniu się wydzieliny z pochwy do próbki. Po takim pobraniu, posiew wyszedł jak należy i teraz za każdym razem używam tamponu i wyniki są ok.

    anixx
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2017, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od zawsze pobieram mocz w następujący sposób: wchodzę pod prysznic, dokładnie się podmywam wodą z mydłem (omijając mydłem okolice wejścia do pochwy), porządnie spłukuję wodą i bez osuszania się pobieram mocz ze środkowego strumienia. Tak mnie kiedyś poinstruowała lekarka i tego się trzymam.

    mrówa lubi tę wiadomość

  • mrówa Koleżanka
    Postów: 76 10

    Wysłany: 10 lutego 2017, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja podobnie :)

    pierwsza ciąża w 2009 roku ... urodził się Franuś :*
    teraz czekamy na córeczkę :) :*
    31159dffca.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lipca 2017, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi przy pierwszym badaniu moczu wyszły liczne bakterie, pobrałam mocz chyba prawidłowo, z podmyciem się przed i ze środkowego strumienia. Lekarz przepisał Urosept - powtórzę badanie we wtorek i zobaczymy. Ale też kolor trochę się zmienił - jest jaśniejszy.

  • Modrzewiowa Autorytet
    Postów: 340 197

    Wysłany: 24 lipca 2017, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sudari wrote:
    Mi przy pierwszym badaniu moczu wyszły liczne bakterie, pobrałam mocz chyba prawidłowo, z podmyciem się przed i ze środkowego strumienia. Lekarz przepisał Urosept - powtórzę badanie we wtorek i zobaczymy. Ale też kolor trochę się zmienił - jest jaśniejszy.


    Być może musisz więcej pić.
    Urosept, żurawina czy inne specyfiki same w sobie niewiele pomogą jeśli nie będziesz duuużo pić. Żeby pęcherz i cewkę przepłukiwać, często siusiać.

    Jak będziesz pobierała mocz do badania kontrolnego, postępuj tak, jak radza dziewczyny powyżej to bardzo, bardzo ważne.

    Powodzenia

    dev358pr___.png

    Franciszek :*
    10.05.2017 r. serduszko naszego Serduszka :)

    cbpregz2jivxh5d2.png

    Me­dicus cu­rat, na­tura sa­nat
  • Morthith Znajoma
    Postów: 22 1

    Wysłany: 24 lipca 2017, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miesiąc temu też miałam w badaniu liczne bakterie i dotego swędzenie i czeste oddawnie moczu. Pomogły hektolitry woy z cytryną, witamina C i urosept. Po tygodniu nie było żadnych bakterii

    f2w3dqk30lpbftp6.png
  • czekajacanacud1 Autorytet
    Postów: 1527 724

    Wysłany: 24 lipca 2017, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tam co drugie badanie mam bakterie i lekarz nic nie zalecil :P podejrzewam ze zle pobieram albo probka za dlugo stala :)

    6sutskjolve431gm.png
  • Modrzewiowa Autorytet
    Postów: 340 197

    Wysłany: 25 lipca 2017, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czekajacanacud1 wrote:
    ja tam co drugie badanie mam bakterie i lekarz nic nie zalecil :P podejrzewam ze zle pobieram albo probka za dlugo stala :)


    W takim razie na czas przygotowań do wyjścia schowaj próbkę w lodówce :) nie tam, gdzie jest najzimniej, tylko na tej chłodniejszej półce. To jest szczególnie ważne teraz, kiedy (jeszcze kilka dni temu) mieliśmy upały.

    Mocz jest bardzo dobrą pożywką dla bakterii, więc odpowiednie postępowanie z próbką w trakcie pobierania materiału ( czyli ostrożnie, żeby nie zanieczyścić) i po pobraniu ( transport ) ma istotny wpływ na wynik badania.

    dev358pr___.png

    Franciszek :*
    10.05.2017 r. serduszko naszego Serduszka :)

    cbpregz2jivxh5d2.png

    Me­dicus cu­rat, na­tura sa­nat
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lipca 2017, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Modrzewiowa wrote:
    Być może musisz więcej pić.
    Urosept, żurawina czy inne specyfiki same w sobie niewiele pomogą jeśli nie będziesz duuużo pić. Żeby pęcherz i cewkę przepłukiwać, często siusiać.

    Jak będziesz pobierała mocz do badania kontrolnego, postępuj tak, jak radza dziewczyny powyżej to bardzo, bardzo ważne.

    Powodzenia

    No i powtórene badanie, próbka pobrana wg instrukcji wyżej i wyszło mi "bardzo liczne bakterie"... :/ Starałam się pić dużo, ale nie potrafię też się zmusić jak mi się nie chce pić. Zobaczymy co tym razem powie lekarz...

  • werka.88 Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 21 sierpnia 2017, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi co badanie wychodzi 1000 - 4000, posiew ujemny :) Ginekolog przepisał mi nospę i urosept co 8h, ale najlepiej skonsultować się z lekarzem.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 sierpnia 2017, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie zaszkodzi zamiast wody pic wode z cytryna lub żurawine 100%
    chodzi o to zeby zakwaszac mocz

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 września 2017, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ostatecznie zostałam skierowana na posiew moczu i wczoraj dostałam telefon, że wynik jest nieprawidłowy (bakteria E.coli w liczbie 10^6...). Mam się dziś pilnie udać do lekarza, pewnie dostanę receptę na antybiotyk... Także wyniki niestety nie były spowodowane błędnym pobieraniem moczu tylko zakażeniem :/

    Czy ktoś stosował antybiotyk w takiej sytuacji i coś może powiedzieć na ten temat?

  • MikroLena Koleżanka
    Postów: 68 17

    Wysłany: 19 września 2017, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę od 2 msc Urinal ale wyniki są co raz gorsze. Jutro robię kolejne badania. Jak znowu wyjdą źle to zrobię posiew, bo lekarz chyba za mało się tym przejmuje -_-

    dqpranliwnrweqx3.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ