X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr badanie TSH i FT4 jakie mialyscie wyniki?
Odpowiedz

badanie TSH i FT4 jakie mialyscie wyniki?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • malami1 Znajoma
    Postów: 29 1

    Wysłany: 7 marca 2017, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    badanie TSH i FT4 jakie miałyście wyniki tych badań? TSH wyszło mi troszkę duże ale niby w normie. Są powody aby się obawiać??

  • ket555 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 9 marca 2017, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w I trymestrze miałam 1,80 w drugim juz 3,18 zrobiłam T3,4 i oba tez były minimalnie nie w normie. Poszłam do endokrynologa i pani dr powiedziała ze w ciąży wszystko co jest nawet minimalnie nie w normie należy leczyć . Dostałam Letrox 50 i za 5 tyg powtórka badan.

    ket555
  • NIKA1982 Przyjaciółka
    Postów: 89 28

    Wysłany: 12 marca 2017, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej ja lecze sie na niedoczynnosc tarczycy od 3 lat. teraz jestem w 22 tyg ciazy. tsh dla ciezarnej nie powinno wynosic wiecej niz 2.5 przy zalozeniu ze ft3 i ft4 mieszcza sie w granicach normy. dla ciezarnej norma jest nizsza niz normalnie. jesli wiec masz w okolicach 2.5 to moim zdaniem juz powinnas isc do endokrynologa. wizyta nie zaszkodzi a lepiej slonsultowac sie z lekarzem nic zostawic sprawe bo. ieleczona niedoczybbosc - ktora moze objawic sie w ciazy - moze zaszkodzic maluszkowi. kazde odstepstwo lub podwyzszone tsh wymaga leczenia nawet najmniejsza dawka leku. ja swoje tsh utrzymuje w granicach 1 a ft3 i ft4 musi miescic sie w normie..ja a tej chwili biore juz dosc duze dawki euthyroxu ale to dlatego ze juz przed ciaza mialam wysoka dawke.

    16udyx8ds2v62v88.png

    niedoczynność tarczycy - euthyrox 100mg 3x w tyg i 125 mg 4 x w tyg :/


    moje pierwsze szczęście ma już ponad 4 latka i jest wesołym łobuziakiem :)
  • HaBi Debiutantka
    Postów: 9 5

    Wysłany: 15 marca 2017, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z tarczycą walcze już około 13 lat. Raz była nadczynność, potem niedoczynność. Lekami wyniki unormowałam ale zostało wole guzkowate. Tabletki odstawili i wszystkie wyniki były w normie. Ciąża mi je znowu rozchwiała. Pojawiła się nadczynność. Dostałam tabletki znowu - thyrosan - i wyniki się unormowały. Kontroluje się raz na tydzień robiąc FT3 i FT4, co jakiś czas TSH i dodatkowo robiłam przeciwciała na wykluczenie choroby tarczycy. Myślę, że dobra i stała opieka endokrynologa pozwala odetchnąć trochę z ulgą ;)

  • malami1 Znajoma
    Postów: 29 1

    Wysłany: 15 marca 2017, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja TSH mam 2.704 a FT4 0.98 biorę euthyrox już nawet podwyższona dawkę ale jakoś nie spada za bardzo :/

  • moniadi Ekspertka
    Postów: 222 202

    Wysłany: 15 marca 2017, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli w ciągu miesiąca od zwiększonej dawki TSH nie spadnie, to ja bym jeszcze zwiększyła dawkę. Moja endokrynolog zaleca TSH w ciąży utrzymywać w granicach 1-1,5.

    zrz6p07wwctuqa9g.png
  • HaBi Debiutantka
    Postów: 9 5

    Wysłany: 28 marca 2017, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najważniejsze żeby wartości FT3 i FT4 były w normach no i oczywiście wykluczyć wszelkie choroby tarczycy robiąc badania przeciwciał :)

  • malami1 Znajoma
    Postów: 29 1

    Wysłany: 29 marca 2017, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi nadal po podwyższonej dawce euthyroxu nie spadło za wiele :/ muszę umówić się na wizytę u endokrynologa.

  • Wiol Debiutantka
    Postów: 14 2

    Wysłany: 30 marca 2017, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przed wizytą u endo zrób tak jak wspominały dziewczyny wyżej badania przeciwciał.

  • Evitka Nowa
    Postów: 2 1

    Wysłany: 31 marca 2017, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie ja nigdy nie miałam problemów z tarczycą okazało się, że 7 tyg ciązy TSH miałam 5,5 więc wizyta u endokrynologa dostałam LetroX 75mg, spadło po miesiącu ale i tak było za wysokie, poza tym robiłam wszystkie badania cały pakiet tarczycowy były ok. Teraz mam też LetroX 125mg i jest na dobrym poziomie Trzeba prawie co miesiąc robić badania TSH i być pod kontrolą endokrynologa, a mam nadzieję,że będzie dobrze. Pozdrawiam

    Evitka
  • Mania_Leo Znajoma
    Postów: 27 10

    Wysłany: 31 marca 2017, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja biorę Euthyrox 25/37,5mg.
    TSH badam przed każdą wizytą co 3-4 tygodnie. Przed ciążą miałam 2,59 (i dostałam w/w lek w dawce 25mg) potem mi tak się wahał poziom TSH 1,68-2,11-1,94-2,5

    na wizycie w tym tygodniu (wynik 2,5 - przy normie do 3,00 w 2. trym) została mi zwiększona dawka. 1 dzień mam brać 25mg, 1 dzień 37,5 mg tak na zmianę.

    hchy9jcglcvgymij.png
  • massa Przyjaciółka
    Postów: 99 87

    Wysłany: 8 kwietnia 2017, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam 1,7 i biorę od 2 dni 1 tabletkę euthyrox i jodid dziennie

    w4sqskjorh0yfkun.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ