X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Antybiotyk który nie jest bezpieczny w ciąży
Odpowiedz

Antybiotyk który nie jest bezpieczny w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Invictia Przyjaciółka
    Postów: 62 71

    Wysłany: 15 czerwca 2017, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć drogie mamy, mam bardzo duży problem.
    Mieszkam w UK, i GP przepisał mi na infekcje moczu trimethropin, powiedział że jest bezpieczny po 3 miesiącach.
    Na ulotce pisze, aby nie brać tego antybiotyku jeżeli jest się w ciąży oraz się gdy karmi się piersią. W internecie wyczytałam, że ten antybiotyk przepisuje się tylko wtedy kiedy nie ma innej alternatywy, albo korzyści są lepsze niż ryzyko dla płodu, ponieważ przechodzi przez łożysko.
    Zadzwoniłam z pretensjami i prośba o zmianę antybiotyku, ale on upiera się że recepta jest bezpieczna.
    Nie wiem co mam robić.


    Ps. Jestem w 15 tyg ciąży, oraz lekarz stwierdził, że na większości antybiotykach pisze że nie można brać, kiedy można od drugiego trymestru.... a ja "głupia" myślałam, że da mi Amoxicillin, ba gdzie w ulotce pisze jak byk " bezpieczny w ciąży ". Nie wiem czemu nie chce mi go przepisać, stwierdził że infekcja jest bardzo słaba...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 czerwca 2017, 19:25

    Catherine❤️
    010i3e3kpqm93z17.png
    Data porodu - 9 Grudnia ❤️
  • Invictia Przyjaciółka
    Postów: 62 71

    Wysłany: 16 czerwca 2017, 02:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spoko, dostałam zamiennik na A&E - nitrofurantoin.

    k878 lubi tę wiadomość

    Catherine❤️
    010i3e3kpqm93z17.png
    Data porodu - 9 Grudnia ❤️
  • Modrzewiowa Autorytet
    Postów: 340 197

    Wysłany: 22 czerwca 2017, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nitrofurantoina to raczej chemioterapeutyk a nie stricte antybiotyk

    Podobnie z resztą trimetoprim ...

    dev358pr___.png

    Franciszek :*
    10.05.2017 r. serduszko naszego Serduszka :)

    cbpregz2jivxh5d2.png

    Me­dicus cu­rat, na­tura sa­nat
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ