X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr zbyt duży pęcherzyk zółtkowy
Odpowiedz

zbyt duży pęcherzyk zółtkowy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Wesołek Autorytet
    Postów: 668 168

    Wysłany: 22 grudnia 2015, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na NFZ przyjmują Rymkiewicz, Kochanowicz, Chętko, Żarski..
    Akurat wymieniłam te osoby, bo miałam z nimi do czynienia.
    Chętko i Żarski przyjmują na Limanowskiego w przychodni.
    Kochanowicz przyjmuje na Sybiraków, po stronie pchliego targu.

    img-200520160775.png
    mkl0rmi.png
  • Kero Koleżanka
    Postów: 34 11

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Normy jakie znalazłam dla pęcherzyka żółtkowego wynoszą:

    Mean yolk sac diameter during the first trimester

    Sonographic diameter (mm ±SD)

    5week: 3.01 ± 0.75

    6week: 2.99 ± 0.73

    7week: 3.99 ± 0.86

    8week: 4.72 ± 0.64

    9week: 5.22 ± 0.63

    10week: 5.89 ± 0.56

    11week: 5.35 ± 0.87

    12week: 4.34 ± 0.62

    Źródło: http://www.fetalultrasound.com/online/text/3-035.HTM

    dvokuop.png
    IV.2015 [*] Aniołek 8tc
    V.2016 [*] Majeczka 28tc
    XI.2017 Wreszcie się doczekaliśmy. Cudny Synuś :)
  • MartaIga Nowa
    Postów: 2 2

    Wysłany: 1 lipca 2017, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dziewczyny.
    Dwa dni temu byłam na rutynowej wizycie. CRL zgadza się idealnie z datą ost. miesiączki - 9tyg 3d. FHR - 179. Niestety, wielkość pęcherza płodowego (GS) opóźniona o 12 dni, co może zwiastować problemy, ale nie musi. To co mnie bardzo zaniepokoiło, kiedy już w domu analizowałam wyniki, a o czym lekarz wykonujący badanie nie wspomniał, to wielkość pęcherzyka żółtkowego (YS) - 6,8 mm. Jako, że pierwszy raz spotkałam się z tą wartością (mam trójkę zdrowych dzieci, przerzuciłam teczki z ich ciażowymi badaniami, nigdzie ani jednej wzmianki o wielkości YS) od razu to wygooglowałam. Informacji jest niewiele, a te które są mówią, że górna granica to max 6 mm. Większy YS podobno zwiastuje poronienie albo poważne wady genetyczne.
    Wczorajszy dzień spędziłam w poczuciu totalnej beznadziei.
    Dziś rano znalazłam stronę www.misdiagnosedmiscarrigemusings.blogspot.com , poczytałam, i na chwilę obecną naprawdę jestem spokojna i wierzę, że wszystko będzie ok. Tym z Was które się martwią powiększonym pęcherzykiem żółtkowym, zdecydowanie polecam poczytania sobie też tekstów po angielsku (enlarged yolk sac). Są bardziej optymistyczne niż te które można znaleźć po polsku.
    20 lipca mam USG i PAPPA (2msc temu skończyłam 35 lat), dam znać czy wszystko dobrze. Wierzę, że tak i że statystyki i normy mogą się mylić.
    Mam nadzieję, że ten post uspokoi trochę dziewczyny w podobnej sytuacji.
    Pozdrawiam i życzę nam wszystkim zdrowych, donoszonych, wspaniałych dzieci.

    Aktualizacja: :)))))))) Wygląda na to, że jesteśmy z mężem największymi szczęściarzami na świecie.
    Dziś miałam USG i wyniki PAPPA (krew pobrana trzy dni temu) i wszystko wygląda dobrze.
    NT 1,8, wolne b-hcg 47,78, PAPP-A 1,899. Ryzyko Tri 21 - 1:1752, Tri18 - 1:12740, Tri 13 - poniżej 1:20000.
    Dzidziuś rośnie, serduszko bije, a do tego jeszcze siusiak czyli mamy dwie córeczki i dwóch synków - ziścił się mój idealny scenariusz dzisiejszego dnia. Mam nadzieję, że pod koniec stycznia pochwalę się, że nasz zdrowy syneczek jest już na świecie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lipca 2017, 14:21

    Ellasi, Leira lubią tę wiadomość

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ