X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Zaświadczenie o ciąży do pracy
Odpowiedz

Zaświadczenie o ciąży do pracy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2016, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny.
    W ktorym tygodniu ciąży dostalyscie zaswiadczecie o ciąży od lekarza?
    Jestem dopiero w 4t2d, jutro wybieram się do lekarza i zastanawiam się czy jest sens pytac o to czy mi wypisze skoro nie bedzie jeszcze nic widac?
    Czy jest szansa, ze wypisze mi na podstawie badan beta hcg? Mam dosyc ciezka wielozmianowa prace nawet po 12h.. :-/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2016, 12:21

  • Marlenka111 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 12 grudnia 2016, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaświadczenie dostałam po zrobieniu usg w 5t5d, lekarz na podstawie wyniku usg wystawił mi zaświadczenie. Na wynik beta hcg nawet nie spojrzał :-/

  • Jackie89 Znajoma
    Postów: 20 3

    Wysłany: 12 grudnia 2016, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też się właśnie zastanawiałam kiedy najlepiej poinformować pracodawcę, chciałabym jeszcze pochodzić do pracy jak tylko będzie wszystko dobrze ;) nie mam ciężkiej pracy, siedzę za biurkiem, ale pracodawce wypadało by poinformować:P

    Jackie89
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2016, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myslicie, ze jest szansa ze mi da? Teraz w pracy przed świętami mamy straszny sajgon i boje sie ze nie podolam :-(

  • Jackie89 Znajoma
    Postów: 20 3

    Wysłany: 12 grudnia 2016, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że tak, pomarudź trochę o tej pracy lekarzowi ;)

    Jackie89
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2016, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak zrobie :-)

  • jenni Przyjaciółka
    Postów: 78 38

    Wysłany: 12 grudnia 2016, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez sie zastanawiam kiedy sie przyznac... mysle czy nie poczekac do 12 tygodnia, kiedy juz bedzie bezpiecznie. Na szczescie mam prace biurowa wiec pospiechu nie ma, ale rozumiem te z Was ktore maja prace zmianowa. Zdrowie powinno byc zawsze priorytetem.

    w4sqdqk3mfw34azb.png


    "Daj każde­mu dniu szansę sta­nia się naj­piękniej­szym w całym twoim życiu. "

    Mark Twain
  • sylani Koleżanka
    Postów: 69 4

    Wysłany: 4 marca 2017, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja powiedziałam wczoraj, a jestem w 5t. Przyznam szczerze, że byłam zaskoczona radością i gratulacjami kierowniczki. Nie musiałam pokazywać żadnych zaświadczeń.
    Na wszelki wypadek poszłam wcześniej do Radcy Prawnego, gdzie upewniłam się, że nie mają prawa zwolnić mnie do dnia porodu. Także teraz pracuję spokojnie i nie muszę się martwić o nic :)

    m3sx9jcgj726xfjv.png
  • czekajacanacud1 Autorytet
    Postów: 1527 724

    Wysłany: 4 marca 2017, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja dalam zaswiadczenie dopiero jak zobaczylam serduszko w 8tc :)

    6sutskjolve431gm.png
  • Invis Autorytet
    Postów: 1586 867

    Wysłany: 4 marca 2017, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czekajacanacud1 wrote:
    ja dalam zaswiadczenie dopiero jak zobaczylam serduszko w 8tc :)

    Też mam taki zamiar, jak już będzie serduszko.

    7u229jcgjnezkwya.png
    tb739vvjaxst5oik.png
    14gmqh4s3wl30kr1.png
  • Nookie Znajoma
    Postów: 19 2

    Wysłany: 16 marca 2017, 00:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, wsparcia potrzebuję. Tak się zdenerwowałam, że spać nie mogę. Byłam dzisiaj u ginekologa w celu potwierdzenia ciaży. Pani doktor to mruk. Nie powiedziała mi nic w trakcie badania usg, dopiero po moim pytaniu czy jest dzidzia odpowiedziała, że jest. A później to już mnie w ogóle zbiła z tropu: zwolnienia nie da dopoki nie będzie wyników moczu i morfologii i zaświadczenie o ciąży też przy następnej wizycie. A ja się czuję tragicznie. Ciągle mam mdłości, w nocy bezsenność i co się z tym wiąże straszne zmęczenie w ciągu dnia. Mówiłam o tym wszystkim doktor, a ona mnie potraktowała jak zło konieczne.
    Czy któraś z Was miała podobne przejścia?
    Pociesza mnie, że widziałam naszą pulsujacą piłeczkę.

    5f44c9199fbc127795ea8b9cc2dfe99e.png
  • czekajacanacud1 Autorytet
    Postów: 1527 724

    Wysłany: 16 marca 2017, 07:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moj lekarz na poczstku ciazyl stwierdzil ze moje noszenie kartonow (rozne gabaryty od 0 do 89kg) nie wplynie na malucha... troche sie zniesmaczylam. w pracy jak powiedzialam kolezance to stwierdzila dopoki nie mam papieru to mam nosic normalnie... i ile moglam to sie obijalam czasem bralam urlop i bylam tydz na chorobowym i tak dotrwalam do nast wizyty i dostalam papier. z drugiej str ja tez nie chcialam zglaszac wczesniej przez serduszkiem

    6sutskjolve431gm.png
  • Nookie Znajoma
    Postów: 19 2

    Wysłany: 16 marca 2017, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w 7 tygodniu ciąży, więc chyba już jest serduszko? Nawet takiej informacji nie otrzymałam.
    Sprawę załatwiłam prywatnie u innego gina w ten sposób, że dał mi zwolnienie do następnej wizyty u tej pierwszej ginekolog. Nie wspomnę, że po badaniu ginekologicznym dał zwolnienie 100% płatne. Taką różnicę robi wizyta prywatna a w ramach NFZ.
    Nie mieści mi się w głowie jak tak można. Pani doktor spóźniła się 45min. Ani przepraszam ani nic, a później jeszcze z nią takie "przyjemności".
    Czy któraś z Was ma lekarza prowadzacego w ramach NFZ?
    Ja już zdecydowałam, że po następnej wizycie zmieniam lekarza.

    5f44c9199fbc127795ea8b9cc2dfe99e.png
  • różowo Przyjaciółka
    Postów: 106 127

    Wysłany: 17 marca 2017, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czekajacanacud1 wrote:
    moj lekarz na poczstku ciazyl stwierdzil ze moje noszenie kartonow (rozne gabaryty od 0 do 89kg) nie wplynie na malucha... troche sie zniesmaczylam. w pracy jak powiedzialam kolezance to stwierdzila dopoki nie mam papieru to mam nosic normalnie... i ile moglam to sie obijalam czasem bralam urlop i bylam tydz na chorobowym i tak dotrwalam do nast wizyty i dostalam papier. z drugiej str ja tez nie chcialam zglaszac wczesniej przez serduszkiem

    przepraszam za offtop: ale naprawdę byłaś w stanie unieść kartony o wadze 89 kg ????

    3i49k6nl4c9gb5r4.png

    hchyflw1nss3cfke.png
  • czekajacanacud1 Autorytet
    Postów: 1527 724

    Wysłany: 17 marca 2017, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    różowo wrote:
    przepraszam za offtop: ale naprawdę byłaś w stanie unieść kartony o wadze 89 kg ????
    oczywiscie z kolezanka sama bym nie podniosla

    6sutskjolve431gm.png
  • czekajacanacud1 Autorytet
    Postów: 1527 724

    Wysłany: 17 marca 2017, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pozatym jak trzeba bylo to i kawaleek sofe 100kg sie nioslo ale to naprawde kawalek bo rece mi rady nie dawaly

    6sutskjolve431gm.png
  • czekajacanacud1 Autorytet
    Postów: 1527 724

    Wysłany: 17 marca 2017, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nookie wrote:
    Jestem w 7 tygodniu ciąży, więc chyba już jest serduszko? Nawet takiej informacji nie otrzymałam.
    Sprawę załatwiłam prywatnie u innego gina w ten sposób, że dał mi zwolnienie do następnej wizyty u tej pierwszej ginekolog. Nie wspomnę, że po badaniu ginekologicznym dał zwolnienie 100% płatne. Taką różnicę robi wizyta prywatna a w ramach NFZ.
    Nie mieści mi się w głowie jak tak można. Pani doktor spóźniła się 45min. Ani przepraszam ani nic, a później jeszcze z nią takie "przyjemności".
    Czy któraś z Was ma lekarza prowadzacego w ramach NFZ?
    Ja już zdecydowałam, że po następnej wizycie zmieniam lekarza.
    kazde zwolnienie ciazowe bedzie 100% platne bo jest oznaczone kodem B

    6sutskjolve431gm.png
  • Nookie Znajoma
    Postów: 19 2

    Wysłany: 17 marca 2017, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciążowe tak 100% platne, ale nie każdy lekarz wyda Ci takie zwolnienie, gdy (tak jak wspominałam wyżej) nie masz zaświadczenia od ginekologa o ciąży, a ten nie wydał zaświadczenia mimo iż stwierdził ciążę, bo miał taki a nie inny humor.

    5f44c9199fbc127795ea8b9cc2dfe99e.png
  • czekajacanacud1 Autorytet
    Postów: 1527 724

    Wysłany: 17 marca 2017, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nookie wrote:
    Ciążowe tak 100% platne, ale nie każdy lekarz wyda Ci takie zwolnienie, gdy (tak jak wspominałam wyżej) nie masz zaświadczenia od ginekologa o ciąży, a ten nie wydał zaświadczenia mimo iż stwierdził ciążę, bo miał taki a nie inny humor.
    dziwne mi internista dal zwolnienie ciazowe jak powiedzialam ze jestem w ciazy

    6sutskjolve431gm.png
  • Nookie Znajoma
    Postów: 19 2

    Wysłany: 18 marca 2017, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mój mi powiedział, że zwolnienie 100% płatne może mi wystawić jak będę miała zaświadczenie o ciąży.

    5f44c9199fbc127795ea8b9cc2dfe99e.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ