X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Zastrzyki Clexane - jak stosujecie?
Odpowiedz

Zastrzyki Clexane - jak stosujecie?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Invis Autorytet
    Postów: 1586 867

    Wysłany: 3 marca 2017, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie. Do kobitek stosujących zastrzyki z heparyną drobnocząsteczkową Clexane- ja mam Clexane 40mg zalecone 1 zastrzyk dziennie.

    Chciałabym wiedzieć jak je stosujecie? Na noc, na dzień, czy nie ma to znaczenia? Pytałam o to swojego ginekologa, powiedział że nie udowodniono aby miało to jakieś znaczenie o której godzinie wykona się zastrzyk. Natomiast często w necie czytałam że kobiety robią go sobie "na noc".

    I czy robią Wam się siniaki? Do kiedy macie stosować? Pozdrawiam :)

    7u229jcgjnezkwya.png
    tb739vvjaxst5oik.png
    14gmqh4s3wl30kr1.png
  • MagdaK. Znajoma
    Postów: 17 23

    Wysłany: 3 marca 2017, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj,

    Ja mam taką samą dawkę clexane. Zastrzyki robię na noc, ale nie miałam wytycznych od lekarza co do pory stosowania. Rano biorę acard, więc tak jakoś wyszło że wieczorem clexane.

    Na początku robiły mi się małe siniaki. Teraz mam tylko czerwone kropki w miejscu wstrzykniecia (11 tc). Clexane będę brała prawdopodobnie do końca ciąży. Podobno w przypadku cc wystarczy odstawić na 24h przed zabiegiem.

    Z moich obserwacji wynika, że zdecydowanie mniej boli jak najbliżej pępka. W miejscach gdzie jest mniej tluszczyku boli bardziej ;)

    Pozdrawiam

    f2w3dqk3oeryzp9f.png
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1715

    Wysłany: 3 marca 2017, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam kiedyś przez miesiąc po operacji nogi. Jakoś w środku dnia, czasem był siniak, czasem nie. Robiłam też mamie i babci.
    Mama histeryczka omdlewała ciągle, dzielna babcia po 90tce nic :D Babcia chudziutka, ja za to tłusta, więc sobie tylko w tłuszcz mogłam wbijać, za każdym razem gdzieś w inne miejsce wokół pępką ;)
    I nie za szybko, ale też nie za wolno.

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 3 marca 2017, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ją biore clexane 0.6 od pozytywnego testu obecnie również 11 tc tak jak u Magdy zastrzyki robie wieczorem ok 21 ponieważ rano do godziny 9 biorę acard przez pierwszy tydzień robily mi sie siniaki teraz juz zostaje tylko czerwony ślad po zastrzyku

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • Invis Autorytet
    Postów: 1586 867

    Wysłany: 3 marca 2017, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie zastanawiam się dlaczegp lekarz nie przepisał mi również profilaktycznie tego acardu- z tego co widzę większość dziewczyn ma.właśnie taki zestaw.

    7u229jcgjnezkwya.png
    tb739vvjaxst5oik.png
    14gmqh4s3wl30kr1.png
  • Invis Autorytet
    Postów: 1586 867

    Wysłany: 3 marca 2017, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I czy macie te zastrzyki refundowane czy placicie całą sumę? U mnie one kosztują ok.114zl bez refundacji- z refundacją 35zl.

    7u229jcgjnezkwya.png
    tb739vvjaxst5oik.png
    14gmqh4s3wl30kr1.png
  • MagdaK. Znajoma
    Postów: 17 23

    Wysłany: 3 marca 2017, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie niestety bez refundacji. Mam mutacje genu MTHFR i jestem po 2 poronieniach. 10 sztuk zastrzyków ok. 115 zł. Wiem że refundacja przysługuje przy potwierdzonej badaniami zakrzepicy. W moim przypadku lekarz nie może wypisać z refundacja.

    f2w3dqk3oeryzp9f.png
  • Invis Autorytet
    Postów: 1586 867

    Wysłany: 3 marca 2017, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MagdaK. wrote:
    U mnie niestety bez refundacji. Mam mutacje genu MTHFR i jestem po 2 poronieniach. 10 sztuk zastrzyków ok. 115 zł. Wiem że refundacja przysługuje przy potwierdzonej badaniami zakrzepicy. W moim przypadku lekarz nie może wypisać z refundacja.

    Ja mam nieprawidłowe geny MTHFR C677T, MTHFR A1298C i PAI-1. Robiłam badania genetyczne kariotypów i w kierunku Trombofilii na własną rękę. Również mam dwa udokumentowane poronienia i ja mam refundowane zastrzyki...

    7u229jcgjnezkwya.png
    tb739vvjaxst5oik.png
    14gmqh4s3wl30kr1.png
  • MagdaK. Znajoma
    Postów: 17 23

    Wysłany: 4 marca 2017, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Invis wrote:
    Ja mam nieprawidłowe geny MTHFR C677T, MTHFR A1298C i PAI-1. Robiłam badania genetyczne kariotypów i w kierunku Trombofilii na własną rękę. Również mam dwa udokumentowane poronienia i ja mam refundowane zastrzyki...

    Invis - masz w takim razie ogromne szczęście, że trafiłaś na lekarza, który wypisal Ci refundację. Ja pytałam u 4 ginekologow i żaden nie zgodził się na wypisanie recepty ze zniżką :( Ostatnio dostałam informację, że w moim przypadku może hematolog będzie miał taką możliwość. Muszę popytać bo taka refundacja to na prawdę duża oszczędność...

    f2w3dqk3oeryzp9f.png
  • Invis Autorytet
    Postów: 1586 867

    Wysłany: 4 marca 2017, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No pewnie że ogromna! Choć ja nie spodziewałam się refundacji tego leku... no ale w moim przypadku prawdopodobnie będę musiała robić sobie zastrzyki prawie do końca ciąży więc cena ma znaczenie... ciekawe jaka jest zależność :/ mnie ginekolog poprosił o przyniesienie na następną wizytę ksera badania w kierunku Trombofilii i kariotypow u mnie i u męża. Widział oryginały. Mam nadzieję ze u Ciebie też uda się otrzymać refundację- ponieważ należy Ci się.

    7u229jcgjnezkwya.png
    tb739vvjaxst5oik.png
    14gmqh4s3wl30kr1.png
  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4182

    Wysłany: 4 marca 2017, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Invis - tobie wyszła w badaniach trombofilia czy tylko MTHFR i PAL?

    De facto ani tobie ani MagdaK nie należy się refundacja Clexane. MTHFR już w dwóch wariantach czy dodatkowo PAL jest wskazaniem do brania Clexane, ale według wytycznych ministerstwa refundacja się nie należy.

    Także trzeba się cieszyć jeśli lekarz przy samym MTHFR i PAL wypisał receptę z refundacją.

    Nasze ministerstwo jest po prostu głupie, wskazania do brania danego leku wskazaniami, ale refundacja swoją drogą :/

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
  • Invis Autorytet
    Postów: 1586 867

    Wysłany: 4 marca 2017, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jacqueline wrote:
    Invis - tobie wyszła w badaniach trombofilia czy tylko MTHFR i PAL?

    De facto ani tobie ani MagdaK nie należy się refundacja Clexane. MTHFR już w dwóch wariantach czy dodatkowo PAL jest wskazaniem do brania Clexane, ale według wytycznych ministerstwa refundacja się nie należy.

    Także trzeba się cieszyć jeśli lekarz przy samym MTHFR i PAL wypisał receptę z refundacją.

    Nasze ministerstwo jest po prostu głupie, wskazania do brania danego leku wskazaniami, ale refundacja swoją drogą :/

    W pakiecie badań w kierunku trombofilii wyszly 2 mutacje MTHFR i PAI. Myslicie zatem że lekarz by nie wiedział ze mi się nie należy refundacja? Ciekawe jak będzie przy nastepnej recepcie

    7u229jcgjnezkwya.png
    tb739vvjaxst5oik.png
    14gmqh4s3wl30kr1.png
  • Mamaokruszka Autorytet
    Postów: 1275 1006

    Wysłany: 4 marca 2017, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mi lekarka kazała brać Clexane o 6-7 rano, żeby w razie czego móc potem zrobić anty Xa w laboratorium, jak bierze się na noc to nie będzie jak zrobić badania.
    Co do refundacji to mam PAI-1 4G oraz MTHFR 1298A-C, obie mutacje hetero i hematolog i immunolog powiedzieli, że refundacja w ciąży się należy. Ginekolog miał wątpliwości, ale "list miłosny" od immunologa z zaleceniami i pieczątką lekarki załatwił sprawę, na ostatniej wizycie lekarz powiedział, że jak tylko beta będzie pozytywna dostanę receptę z refundacją. Jeśli jesteście z Trójmiasta lub okolic, mogę dać Wam namiary na lekarzy, którzy dają takie dokumenty dla ginekologa, później już nie powinno być problemu z refundacją

    relg2n0ax4qs6djf.png
    Asia, mama Aniołka Adasia 05.07.2016 (*)
    Forumowa tabelka KLIK!
    916au6bdty1b5a3d.png
  • Invis Autorytet
    Postów: 1586 867

    Wysłany: 4 marca 2017, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamaokruszka wrote:
    Dziewczyny, mi lekarka kazała brać Clexane o 6-7 rano, żeby w razie czego móc potem zrobić anty Xa w laboratorium, jak bierze się na noc to nie będzie jak zrobić badania.
    Co do refundacji to mam PAI-1 4G oraz MTHFR 1298A-C, obie mutacje hetero i hematolog i immunolog powiedzieli, że refundacja w ciąży się należy. Ginekolog miał wątpliwości, ale "list miłosny" od immunologa z zaleceniami i pieczątką lekarki załatwił sprawę, na ostatniej wizycie lekarz powiedział, że jak tylko beta będzie pozytywna dostanę receptę z refundacją. Jeśli jesteście z Trójmiasta lub okolic, mogę dać Wam namiary na lekarzy, którzy dają takie dokumenty dla ginekologa, później już nie powinno być problemu z refundacją

    Czyli jednak. Mój lekarz nie omyłkowo dał mi refundację.

    7u229jcgjnezkwya.png
    tb739vvjaxst5oik.png
    14gmqh4s3wl30kr1.png
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 8 marca 2017, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny moim zdaniem ta cala refundacja w Dużej mierze zależy od lekarza ja mam udokumentowane 4 poronienia zdiagnozowane poronienia nawykowe mutacje MTHFR C677T heterozygote i mam refundacje place ze znizka 39 zł bez refundacji cena to jakies 170 zł biorę 0.6 i mam zalecenia cala ciążę plus 6 tygodni po porodzie

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • Xaxa Autorytet
    Postów: 520 132

    Wysłany: 8 marca 2017, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, zapytajcie swojego lekarza o Neoparin, mi mój dał właśnie to zamiast Clexane i za opakowanie płacę 3,20zł :) Fakt, że mam refundację ale ogólnie Neoparin jest tańszy :)
    Co do refundacji to ja w ogóle mam cały zestaw problemów, przebyte poronienia, MTHFR C677T homozygotę, mutację leiden, mutację w genie protrombiny... Biorę dawkę 0,6 wieczorem, rano acard.

    km5sf71xff50fx7u.png
    Aniołki 02.2015 8tc 02.2016 9tc 11.2016 -cb ;(
    07.2016 bardzo złe wyniki u M - kuracja
    MTHFR C677T homozygota, mutacja Leiden, mutacja w genie protrombiny i pai - taki mam piękny zestaw

  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 8 marca 2017, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Xaxa wrote:
    Dziewczyny, zapytajcie swojego lekarza o Neoparin, mi mój dał właśnie to zamiast Clexane i za opakowanie płacę 3,20zł :) Fakt, że mam refundację ale ogólnie Neoparin jest tańszy :)
    Mój ginekolog uważa ze owszem ten neoparin jest zamiennikiem clexane ale jeśli juz sie zaczęło stosować jedne to w trakcie po pierwsze nie powinno sie zmieniać ponieważ ich sklad może sie różnic a nawet na pewno sie różni nie zaglebialam sie w tym a zresztą trudno j wole płacić tyle ile place a mieć 100% wersje a nie zamiennik oczywiscie nie chce to podważać nikogo decyzji co do heparyny takie jest po prostu moje zdanie :-)

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • Xaxa Autorytet
    Postów: 520 132

    Wysłany: 9 marca 2017, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie twierdzę, że tak nie jest ale mój lekarz z kliniki mówił, że to to samo :)
    Jeśli chodzi o różnice to myśle, że może się różnić tylko wypełniaczem a jak porównywałam skład to jest taki sam :) Na pewno inny skład ma Fraxiparine i tutaj już substancja czynna jest inna :) Też gdzieś czytałam, że niby nie powinno się zmieniać, jak to jest nie wiem w sumie czy dotyczy też różnic w wypełniaczach :)

    km5sf71xff50fx7u.png
    Aniołki 02.2015 8tc 02.2016 9tc 11.2016 -cb ;(
    07.2016 bardzo złe wyniki u M - kuracja
    MTHFR C677T homozygota, mutacja Leiden, mutacja w genie protrombiny i pai - taki mam piękny zestaw

  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1715

    Wysłany: 9 marca 2017, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, to tak samo jak z euthyroxem i letroxem - niby to samo, ale jednak nie jest zalecane, by zmieniać :)

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • Invis Autorytet
    Postów: 1586 867

    Wysłany: 13 marca 2017, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a ja mam jeszcze takie pytanie, czym "odkażacie" to miejsce wkłucia, zanim się wbijecie?

    7u229jcgjnezkwya.png
    tb739vvjaxst5oik.png
    14gmqh4s3wl30kr1.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ