X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Za wolna akcja serduszka?
Odpowiedz

Za wolna akcja serduszka?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • weal Ekspertka
    Postów: 213 198

    Wysłany: 21 stycznia 2017, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny , czy te wyniki są prawidłowe? ponieważ prowadzę ciąże u 2 lekarzy ( prywatnie i NFZ) odbyłam 3 wizyty na których otrzymałam takie informacje. Jednak Pani doktor u której byłam prywatnie kilka razy ostrzegła mnie, żeby sie jeszcze nie cieszyć, a teraz sama zastanawiam się czy tętno płodu nie jest za niskie?
    5 tydzień 0 dzien ciąży- echo zarodka
    5 tydz 3 dzień ciąży (wg USG 5tyg 6 dzień)- zarodek 3 mm , tętno 101 , miarowe
    6tydz 0dzien ciąży ( wg USG 6 tydz 1 dzień) - lekarz nie podał zadnych danych poza tym ze serduszko bije i założył kartę ciąży.

    Ponieważ lekarz na NFZ jest koszmarnie ostrożny w słowach musze wszystko wnioskować sama.. czy jeśli USG pokazał 5 tydz 6 dzien a za 3 dni 6 tydzien i 1 dzien oznacza, że zarodek się rozwija? Martwi mnie też tętno 101/min w połowie 6 tyg... Bardzo martwie się, że ostrzeżenia Pani doktor nie były bezpodstawne:(

  • Another Autorytet
    Postów: 2133 2292

    Wysłany: 21 stycznia 2017, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Serduszko dopiero zaczynało swoją pracę, dlatego te uderzenia były wolniejsze. W 99% przypadków początkowo serducho nie przekracza 110 u/min. Jeżeli lekarz założył kartę ciąży to w karcie powinien w pierwszej rubryce wizytowej wpisać ilość uderzeń na minutę. Samo to, że założył książeczkę powinno Cię uspokoić :)
    Na następnej wizycie na pewno serduszko będzie już biło wysokim i miarodajnym tempie :)
    Niepotrzebnie się stresujesz, bądź dobrej myśli :)

    "Musisz uwierzyć w siebie, bo wiara czyni cuda.."
    bpz77ab.png
  • justa. Autorytet
    Postów: 785 651

    Wysłany: 22 stycznia 2017, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarze z reguły na początku ciąży są sceptyczni, gdyż statystycznie spory odsetek ciąż kończy się poronieniem. Nie wiązałabym tego z tym, że lekarz zauważył coś niepokojącego u Ciebie, gdyby tak było napewno by Cię poinformował.
    Co do serduszka to było widoczne bardzo wcześnie i jego praca dopiero się rozkręcała. Na razie nie masz powodów do niepokoju :)

    ex2bx1hpg9qyhku2.png
  • Majetta Autorytet
    Postów: 929 523

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justa. wrote:
    Lekarze z reguły na początku ciąży są sceptyczni, gdyż statystycznie spory odsetek ciąż kończy się poronieniem. Nie wiązałabym tego z tym, że lekarz zauważył coś niepokojącego u Ciebie, gdyby tak było napewno by Cię poinformował.
    Co do serduszka to było widoczne bardzo wcześnie i jego praca dopiero się rozkręcała. Na razie nie masz powodów do niepokoju :)

    justa ma rację. Odnoszę wrażenie, że dla większości lekarzy ciąża zaczyna się z końcem 12 tygodnia. Na wcześniejszych wizytach 3 lekarzy (jeden prowadzący i dwóch na IP) we wcześniejszych etapach ciąży przeprowadzali oczywiście badania, dawali zwolnienia i przepisywali tabletki ale kompletnie bez przekonania. Mało mówili, byli bardzo zdynstansowani...

    07/2017 💕 Misia
    07/2021 💔7tc Aniołek
    04/2022💕Gaja 🌈
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ