X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Za mały dzidziuś :(
Odpowiedz

Za mały dzidziuś :(

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Marlenka111 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 7 grudnia 2016, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pisze, ponieważ odchodzę od zmysłów. Byłam w poniedziałek u lekarza na usg. Wymiary zarodka to 17 mm i odpowiadają 8t1d, tymczasem według OM jestem w 9t2d. Fhr dziecka stwierdzono na poziomie 182. Owulacje miałam normalnie w terminie (stosowałam testy owulacyjne) więc nie była opóźniona. Czy jest to poważny powód do niepokoju?

  • tweety89 Przyjaciółka
    Postów: 74 46

    Wysłany: 7 grudnia 2016, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tez tak mam tyle że powinien być 7t2d a jest 6t1d trochę się martwię ale lekarz mi powiedział ze jest ok :)

    ckaiflw13oqrzcja.png
  • alciak Autorytet
    Postów: 1073 441

    Wysłany: 7 grudnia 2016, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marlenka, nigdy nie wiadomo kiedy od momentu owulacji doszło do zapłodnienia i kiedy do zagnieżdżenia, wystarczy przesunięcie kilku dni i zmartwienie gotowe, chociaż niepotrzebnie. Był tu gdzieś podobny wątek, dziewczyny mówiły, że potem dzidziuś nadrabia. Póki co jeśli lekarz mówi, że jest ok to staraj się zachować spokój.

    JULIA - godz. 7:27; 19.12.2016 r.
    57 cm, 3750 g szczęścia <3
    TYMON - godz. 9:16; 19.02.2020 r.
    57 cm, 3700 g szczęścia <3
  • Marlenka111 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 7 grudnia 2016, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedzi, aczkolwiek jak byłam w 5t5d na usg to termin z usg zgadzał się z terminem OM, dlatego zaniepokoilo mnie opóźnienie w rozwoju zarodka o 8 dni :(

  • tweety89 Przyjaciółka
    Postów: 74 46

    Wysłany: 8 grudnia 2016, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a robiłaś bete ?? teraz to już chyba jest za pozno bo już nie przyrasta tak szybko...
    musisz ufać lekarzowi albo iść do innego zobaczyć co Ci powie ;)

    ckaiflw13oqrzcja.png
  • Marlenka111 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 12 grudnia 2016, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie na wynik bety czeka się ok 5 dni do tygodnia, bo wysyłają do innego laboratorium :-/ chyba poczekam na genetyczne, mam 30 grudnia. Na razie wszyscy mnie pocieszają mówiąc że zarodek w różnym tempie może rosnąć albo że lekarz się pomylił bo w sumie zrobił tylko jeden pomiar. No nic muszę wierzyć że będzie dobrze :-)

  • ollqa Znajoma
    Postów: 23 1

    Wysłany: 2 marca 2017, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To dla mnie akurat temat na topie. Miałam ten sam dylemat. Okazało się, że lekar zpomylił się o ... 2 cm w 10 tygodniu ciąży. Dziecko ma 3.64cm a nie 1.64 cm... Szok!

  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 2 marca 2017, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane w moim przypadku ostatnie USG według OM 7t5d natomiast według a według USG 6t6d wiec tez bobuś młodszy teraz USG mam 11 marca wiec zobaczymy czy coś sie zmieniło

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • Majetta Autorytet
    Postów: 929 523

    Wysłany: 3 marca 2017, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marlenka111 wrote:
    Dziewczyny pisze, ponieważ odchodzę od zmysłów. Byłam w poniedziałek u lekarza na usg. Wymiary zarodka to 17 mm i odpowiadają 8t1d, tymczasem według OM jestem w 9t2d. Fhr dziecka stwierdzono na poziomie 182. Owulacje miałam normalnie w terminie (stosowałam testy owulacyjne) więc nie była opóźniona. Czy jest to poważny powód do niepokoju?

    Dziecko wg OM zawsze (przeważnie) jest mniejsze :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 marca 2017, 09:00

    07/2017 💕 Misia
    07/2021 💔7tc Aniołek
    04/2022💕Gaja 🌈
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ