X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Współżycie w ciąży
Odpowiedz

Współżycie w ciąży

Oceń ten wątek:
  • ines. Autorytet
    Postów: 2747 1380

    Wysłany: 18 listopada 2016, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nelsari wrote:
    Ja też mam dużo większą ochotę ale póki nie zapytam lekarza czy mogę trzymam żądze na wodzy hehe


    zalecenia są takie żeby do 8 tyg się wstrzymać raczej, jeśli nie ma plamień etc nic niepokojącego się nie dzieje to później można, tylko I trymestr bez jakiś większych szaleństw :)

    tak mnie gin poinformował ;)

    Córcia <3 16mm->50mm->76 mm->400g->436g->1000g->1500g->2300g->3000g->3260g [39+6]
    3i49o7esn08ndlz3.png
    Synek <3 10mm->23 mm->50 mm->460 g ->820 g->1500 g -> 2180 g ->2800 g->3040 g [40+5]
    82do3e5e29ddmi8b.png
  • Nelsari Debiutantka
    Postów: 15 5

    Wysłany: 25 listopada 2016, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam u lekarza i powiedział jasno że nie ma żadnych przeciwwskazań, mogę norlanie uprawiać sex, chodzić na zajęcia dla ciężarnych itd a nie jestem w 8 tyg i mam sporą torbiel 5,6x4,5 cm więc może to zalecenie dotyczy zagrożonych ciąży.

    Marz jakbyś żył wiecznie... żyj jakbyś miał umrzeć dziś!

    https://www.maluchy.pl/ci-72897.png
  • Betka86 Koleżanka
    Postów: 68 5

    Wysłany: 30 listopada 2016, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dostalam plamienia i juz nie probuje :( odczucia faktycznie duzo lepsze,bo tez flora sie zmienia tam,ale mam nadzerke i dr powiedziala,zeby na razie dla spokoju,przetrzymac 1 trymestr ;)

  • ines. Autorytet
    Postów: 2747 1380

    Wysłany: 1 grudnia 2016, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nelsari wrote:
    Byłam u lekarza i powiedział jasno że nie ma żadnych przeciwwskazań, mogę norlanie uprawiać sex, chodzić na zajęcia dla ciężarnych itd a nie jestem w 8 tyg i mam sporą torbiel 5,6x4,5 cm więc może to zalecenie dotyczy zagrożonych ciąży.


    raczej nie bo nie miałam żadnych plamień, prawie żadnych dolegliwości i od początku dzidziuś rozwijał się prawidłowo. myślę, że to bardziej dmuchanie na zimne i takie podejście lekarza. zresztą nie tylko mojego bo któraś dziewczyna tutaj wrzucała zdjęcia z poradnika który dostała razem z kartą ciąży i były takie same zalecenia.

    w 12 tyg usłyszałam, że wszystko jest w porządku moge chodzić na basen, fitness, uprawiać sex do końca ciąży jeśli nic się nie zmieni.

    Córcia <3 16mm->50mm->76 mm->400g->436g->1000g->1500g->2300g->3000g->3260g [39+6]
    3i49o7esn08ndlz3.png
    Synek <3 10mm->23 mm->50 mm->460 g ->820 g->1500 g -> 2180 g ->2800 g->3040 g [40+5]
    82do3e5e29ddmi8b.png
  • Nelsari Debiutantka
    Postów: 15 5

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zauważyłam, że każdy lekarz ma inne zdanie na pewne tematy, nie wiem czy wynika to z różnic wiekowych bo wiadomo że lekarze starsi byli uczeni zupełnie czego innego niż Ci młodzi mieli mniejsze zaplecze i większość założeń opierała się na metodach prób i błędów.... ale są ogromne rozbieżności i to czy to chodzi o przyjmowanie leków w ciąży, uprawianie sexu/sportu, jedzenia grzybów itd... można to zauważyć czytając porady na jakikolwiek temat, bo przecież to co piszemy (forumowicze) oparte jest na opiniach naszych lekarzy i zawsze jest masa rozbieżnych opinii że nie wiadomo która jest właściwą....

    Marz jakbyś żył wiecznie... żyj jakbyś miał umrzeć dziś!

    https://www.maluchy.pl/ci-72897.png
  • kuzka Autorytet
    Postów: 433 334

    Wysłany: 14 stycznia 2017, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój lekarz stwierdził, że nie widzi żadnych przeciwwskazań. A jestem w 6 tyg.

    Dwa Aniołki: 10.2016 i 02.2017


    74diru1dhvelt745.png

  • Kinga13 Autorytet
    Postów: 1888 1709

    Wysłany: 26 stycznia 2017, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój lekarz powiedział żeby na początku się wstrzymać, ponieważ to bardzo ważny moment, mogą wystąpić plamienia, a po stosunku w ciąży plamienie jest prawie zawsze i istnieje ryzyko, że nie będziemy w stanie odróżnić, czy to normalka czy jakieś ostrzeżenie. Normalnie pracuję, nie chcę zwolnienia, kilkudniowe leżenie to byłaby dla mnie masakra, więc się słucham :P

    08.09.2017 - Staś <3
    24.02.2019 - Aniołek [*] 7tc
    18.05.2020 - Lilka i Nelka <3 <3

    konflikt serologiczny w układzie białek zgodności tkankowej
  • Majetta Autorytet
    Postów: 929 523

    Wysłany: 27 stycznia 2017, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga13 wrote:
    Mój lekarz powiedział żeby na początku się wstrzymać, ponieważ to bardzo ważny moment, mogą wystąpić plamienia, a po stosunku w ciąży plamienie jest prawie zawsze i istnieje ryzyko, że nie będziemy w stanie odróżnić, czy to normalka czy jakieś ostrzeżenie. Normalnie pracuję, nie chcę zwolnienia, kilkudniowe leżenie to byłaby dla mnie masakra, więc się słucham :P

    Mój lekarz wyraził podobne zdanie :)

    Kazał wstrzymać się z sexem i uprawianiem sportu (bardzo dużo ćwiczyłam na siłowni) do końća I trymestru, żeby w razie plamień (które niestety mnie nie ominęły) móc od razu wykluczyć kilka opcji.

    Teraz lekarz dał zielone światło ale uprzedził, że gdyby pojawił się ból i/lub plamienie to tzeba przestać :)

    07/2017 💕 Misia
    07/2021 💔7tc Aniołek
    04/2022💕Gaja 🌈
  • agnieszka1290 Ekspertka
    Postów: 238 74

    Wysłany: 27 stycznia 2017, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam zakaz ♥♥ na pewno do końca 1 trymestru a póżniej możliwe że też:-(

  • Kika82 Znajoma
    Postów: 28 13

    Wysłany: 6 lutego 2017, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj lekarz na pierwszej wizycie zastrzegł że jest przeciwny współrzyciu w pierwszym trymestrze i tego się trzymam.

    2nn3yx8dat6jxlhf.png
  • agula1983 Autorytet
    Postów: 289 430

    Wysłany: 8 lutego 2017, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niestety też mam zakaz do końca 1 trymestru
    Mój mąż mówi że i tak się będzie bał o maleństwa tym bardziej że jedną kosmówkę mam blisko szyjki i lekarz to cały czas zaznacza że trzeba uważać, a ja ok 7-8 tydz myślałam że wybuchnę taką miałam ochotę, teraz się trochę uspokoiło

    syy28iik833b36lq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lutego 2017, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też trochę się obawiam, ale już miałam taką chęć, że to zrobiliśmy.

  • BurzaHormonów Autorytet
    Postów: 695 362

    Wysłany: 2 marca 2017, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja lekarka dała zielone światło, powiedziała, że ciąża to nie choroba, ale jeszcze się nie odważyliśmy :) Też nie mam za wielkiej ochoty, bo wieczorem padam jak mucha, więc jakoś nie nalegam, a jak tak czytam, że wiele z Was ma zakaz w pierwszym trymestrze to tym bardziej chyba się wstrzymam.

    zpbnzbmh7h9mfz19.png
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1715

    Wysłany: 2 marca 2017, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga13 wrote:
    Mój lekarz powiedział żeby na początku się wstrzymać, ponieważ to bardzo ważny moment, mogą wystąpić plamienia, a po stosunku w ciąży plamienie jest prawie zawsze i istnieje ryzyko, że nie będziemy w stanie odróżnić, czy to normalka czy jakieś ostrzeżenie. Normalnie pracuję, nie chcę zwolnienia, kilkudniowe leżenie to byłaby dla mnie masakra, więc się słucham :P

    Ja dlatego wolę uważać. Od plamienia umarłabym na zawał (jak wczoraj, a chyba faktycznie porysowałam się aplikatorem), a często plamię bo mam nadżerkę / ektopię.

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • Invis Autorytet
    Postów: 1586 867

    Wysłany: 3 marca 2017, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w pierwszej ciąży kochałam się non stop, nawet w dniu porodu jeszcze :) I nic się nie działo, córa zdrowa.

    W drugiej i trzeciej ciąży, po stosunku - plamienie i niestety poronienie. Nikt nie mówi, aby było spowodowane uprawianiem seksu- natomiast tym razem nawet nie pytam lekarza, po prostu jasna sprawa, że się wstrzymujemy tyle, ile będzie trzeba. Trzeba dmuchać na zimne.

    7u229jcgjnezkwya.png
    tb739vvjaxst5oik.png
    14gmqh4s3wl30kr1.png
  • sylani Koleżanka
    Postów: 69 4

    Wysłany: 4 marca 2017, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie ochota na sex jest taka sama jak przed ciążą, u męża zaobserwowałam ją znacznie zwiększoną ;)
    Na szczęście jak na tę chwilę należę do tych szczęściar u których nie występują żadne dolegliwości ciążowe, brak mdłości, plamień, itp.
    Wiadomo, że są pozycje, tzw. "niekomfortowe", ale w moim przypadku po prostu komunikuję to na głos i przerzucamy się na inną :)

    m3sx9jcgj726xfjv.png
  • IZA92 Autorytet
    Postów: 457 255

    Wysłany: 5 marca 2017, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też się kochamy. Nie często, bo 2 razy co 2 tygodnie (mąż wyjeżdża), ale staramy się być delikatni i żeby to trwało krótko :D Ja praktycznie nie odczuwam potrzeby, ale jak już jest - to jest przyjemnie ;) A jakie zdanie ma o tym moja pani gibekolg to nie wiem :D pierwsza wizyta dopiero 16 marca, a przez telefon to tylko kwas foliowy zaleciła ;)
    Żadnych plamień i bóli po nie mam :)

    Emilka <3
    36t+2d 2879 gram
    w57v9jcgwb123pts.png
    hchy9jcgie5ahekl.png
  • selavy84 Koleżanka
    Postów: 32 14

    Wysłany: 13 marca 2017, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również się boję, że dzidzia za bardzo to odczuje, wolę nie uprawiać seksu niż później żałować, że ciąża zakończyła się poronieniem. Są inne sposoby na przyjemności :)

    p19ucsqvxiw6ruix.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2017, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My uprawiamy seks bez obaw. :-) Obecnie 7t6d. I kochaliśmy się w dniu zagnieżdżenia i regularnie aż do teraz. :-) Nie wiem czemu miałabym sobie tego odmawiać skoro po seksie dużo lepiej się czuję. Nawet jak wieczorem mam mdłości i lekką zgagę to po seksie wszystko mija. :-) A dziecka nie uszkodzimy, bo przecież nikt przez szyjke do macicy nie wchodzi. ;-) Jeśli nie macie przeciwwskazań od lekarza ja jak najbardziej polecam współżyć! :-)

  • Mama Sowa Koleżanka
    Postów: 40 38

    Wysłany: 18 kwietnia 2017, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie lekarz zabronił całkowicie kochać sie, chociaż ogromną mam ochote :D

    Mama Sowa
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ