X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Wlewy immunoglobuliny IG Vena
Odpowiedz

Wlewy immunoglobuliny IG Vena

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • tomiika Koleżanka
    Postów: 38 9

    Wysłany: 7 grudnia 2015, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam!
    Czy któraś z Was miała wlewy immunoglobuliny IG Vena i udało się jej donosić ciążę? Ja jestem po pierwszym wlewie, czekają mnie jeszcze prawdopodobnie 2 lub 3.
    Marwie się ponieważ mam jeszcze PCOS, stan przedcukrzycowy i kłopoty z tarczycą... W tej chwili jestem w 5 tygodniu ciąży a wcześniej straciłam 4 i wszystkie właśnie w tym tygodniu.

  • kot78 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 11 maja 2016, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, znalazłam twój post i zastanawiam się, jak się potoczyły Twoje losy. Ja jestem po 3 poronieniach, w 5 tygodniu miałam pierwszy wlew, w tym tygodniu drugi (za każdym razem 20 g). Póki co jestem w 10. tygodniu i ciąża rozwija się prawidłowo. Nie wiem, czy tu jeszcze zaglądasz, ale liczę na to, że się odezwiesz.

    grudzień 2014 - 6 tc [*] (ciąża obumarła, łyżeczkowanie)
    maj 2015 - 6 tc [*] (ciąża obumarła, łyżeczkowanie)
    wrzesień 2015 - 10 tc [*] (ciąża obumarła, łyżeczkowanie)
    3 grudnia 2016 - zostałam mamą pięknej, zdrowej córeczki :*
  • GRANAT Autorytet
    Postów: 458 404

    Wysłany: 31 maja 2016, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zerknij na suwaczek tomiiki :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 maja 2016, 19:43

    Tym razem udało się!!!
    niemowle.gif
    Gabriel ur.16.11.16 56 cm. 4240 g. ;D
  • kot78 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 1 czerwca 2016, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki, Granat! W mojej przeglądarce suwaczek był ukryty :)

    grudzień 2014 - 6 tc [*] (ciąża obumarła, łyżeczkowanie)
    maj 2015 - 6 tc [*] (ciąża obumarła, łyżeczkowanie)
    wrzesień 2015 - 10 tc [*] (ciąża obumarła, łyżeczkowanie)
    3 grudnia 2016 - zostałam mamą pięknej, zdrowej córeczki :*
  • kot78 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 27 listopada 2016, 23:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, gdyby któraś z Was zastanawiała się nad wlewami, to ja właśnie kończę 38 tydzień i za 6 dni mam termin cc. Wierzę, że to właśnie leczenie immunoglobinami (3 serie po 20 g) mi w tym pomogły!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2016, 23:56

    grudzień 2014 - 6 tc [*] (ciąża obumarła, łyżeczkowanie)
    maj 2015 - 6 tc [*] (ciąża obumarła, łyżeczkowanie)
    wrzesień 2015 - 10 tc [*] (ciąża obumarła, łyżeczkowanie)
    3 grudnia 2016 - zostałam mamą pięknej, zdrowej córeczki :*
  • Blubi_6 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 11 września 2017, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a z jakiego powodu miałyście te wlewy? Ja mam je wlasnie z powodu małopłytkowości (24 tyś. płytek)

  • kot78 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 12 września 2017, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam ze względu na poronienia nawykowe.

    grudzień 2014 - 6 tc [*] (ciąża obumarła, łyżeczkowanie)
    maj 2015 - 6 tc [*] (ciąża obumarła, łyżeczkowanie)
    wrzesień 2015 - 10 tc [*] (ciąża obumarła, łyżeczkowanie)
    3 grudnia 2016 - zostałam mamą pięknej, zdrowej córeczki :*
  • Blubi_6 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 12 września 2017, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I miałaś je od początku ciąży? Czyli nie są takie szkodliwe dla dziecka skoro je przepisują tez w takich sytuacjach...
    Po ostatnim Twoim poście z 2016 roku domyślam się że jesteś już mamą prawie rocznego dzieciątka:) jeśli tak to gratuluję!

  • kot78 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 12 września 2017, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam je podane 3 razy - w 5, 9 i 13 tc, za każdym razem 20 ml.
    Moja córeczka urodziła się na początku grudnia. Jest piękna, zdrowa, tłuściutka i cudowna!

    grudzień 2014 - 6 tc [*] (ciąża obumarła, łyżeczkowanie)
    maj 2015 - 6 tc [*] (ciąża obumarła, łyżeczkowanie)
    wrzesień 2015 - 10 tc [*] (ciąża obumarła, łyżeczkowanie)
    3 grudnia 2016 - zostałam mamą pięknej, zdrowej córeczki :*
  • Blubi_6 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 13 września 2017, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja mam dużo większą dawkę podaną bo przez 5 dni 4×50 ml ale to ze względu na te płytki... mama nadzieję że efekt utrzyma się jak najdłużej:)
    Jeszcze raz gratulacje!

  • dżżoasia Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 16 września 2017, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej mam pytanie. Przedwczoraj (czwartek) poroniłam... 6+0tc.. Miałam zalecone wlewy z immunoglobulin i właśnie w środę byłam na pierwszym wlewie. Ponoć nie ma szans, żeby Ig vena była właśnie czemuś winna. Ja myślę, że po prostu podano mi ją kilka dni za późno. Dodatkowo na początku czerwca była u mnie ciąża biochemiczna. Ale mniejsza o to. Moje pytanie do Was dziewczyny to czy Wy miałyście jakieś specjalne badania zlecone, na podstawie których lekarz zdecydował o wlewach czy po prostu te poronienia miały u Was wpływ na decyzje lekarza?

    j
  • monik84111 Koleżanka
    Postów: 89 7

    Wysłany: 16 września 2017, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Tez mam pytanie dotyczące przepisanie przez lekarza wlewów, ja jestem po 3 poronieniach i teraz jestem w ciazy 5 tydz i 5dzień , i boje się , czy wasz lekarz decydowal na podstawie poronień ?

    monik84111
  • dżżoasia Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 16 września 2017, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monik84111 wrote:
    Tez mam pytanie dotyczące przepisanie przez lekarza wlewów, ja jestem po 3 poronieniach i teraz jestem w ciazy 5 tydz i 5dzień , i boje się , czy wasz lekarz decydowal na podstawie poronień ?
    Hej a mogę wiedzieć czy znane są u Ciebie przyczyny poronień?

    j
  • monik84111 Koleżanka
    Postów: 89 7

    Wysłany: 16 września 2017, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    dzzoasia
    co do poronień to najprawdopodobniej powodem był progesteron w opłakanym stanie...dlatego teraz od 3 mcy kuracja duphaston 16-25 plus inofem

    monik84111
  • dżżoasia Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 17 września 2017, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monik84111 wrote:
    dzzoasia
    co do poronień to najprawdopodobniej powodem był progesteron w opłakanym stanie...dlatego teraz od 3 mcy kuracja duphaston 16-25 plus inofem
    A teraz z ciąży bierzesz tez? Powinnaś brać :) A te wlewy z jakiego powodu, skoro u Ciebie winny mógł być progesteron? Ja jestem po 2 transferze IVF, pierwszym razem ciąża biochemiczna, teraz poronienie :(

    j
  • monik84111 Koleżanka
    Postów: 89 7

    Wysłany: 17 września 2017, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzzoasia

    Tak duphaston biore od 16 dc w 26dc zrobilam test ciazowy i wyszly dwie krechy i od tej pory zwiekszylam dawke...
    co do tych wlewow to wlasnie chcialam się zapytać na czym one polegają i jakie byly powody ,że lekarz wam je przepisal

    monik84111
  • dżżoasia Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 17 września 2017, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monik84111 wrote:
    dzzoasia

    Tak duphaston biore od 16 dc w 26dc zrobilam test ciazowy i wyszly dwie krechy i od tej pory zwiekszylam dawke...
    co do tych wlewow to wlasnie chcialam się zapytać na czym one polegają i jakie byly powody ,że lekarz wam je przepisal
    to jest taka kroplówka, schodzi ok 3 godz. Cena z kosmosu - ja za 20g z podaniem zapłaciłam 4 tys.No i niestety na 2 dzień po tym wlewie poroniłam ale tak jak pisałam, ponoc nie ma szans, żeby to ona była temu winna. Poza tym 3 dni wcześniej miałam niski progesteron, na co od razu dostałam zastrzyki prolutex, i byłam też przeziębiona. Ciąża do samego końca rozwijała się prawidłowo - przyrosty bety były super, pęcherzyk był widoczny w macicy. Nie mam pojęcia dlaczego tak nagle dostałam krwotoku...
    Co do powodu wlewów... po pierwszej ciąży biochemicznej lekarz do drugiego transferu przepisał lek accofil (pierwsza dawka domacicznie, potem co 3 dni zastrzyki podskórne - 4szt) i po pozytywnej becie dostałam skierowanie na immunoglobuliny. Innych badań nie robiłam. A co u Ciebie jest wskazaniem? Tylko na podstawie poronień masz zlecone czy badałaś też immunologie od tym kątem?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 września 2017, 22:33

    j
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ