X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Wielkość pęcherzyka ciążowego a wielkość zarodka
Odpowiedz

Wielkość pęcherzyka ciążowego a wielkość zarodka

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Martella Znajoma
    Postów: 20 3

    Wysłany: 9 czerwca 2017, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, szukałam informacji wszędzie ale nic konkretnego nie znalazłam. Dzis byłam na Usg, według OM 8t2d a według usg 6t4d co mniej więcej by sie zgadzało z obserwacją z ovu. Martwi mnie jednak stosunek wielkości pęcherzyka ciążowego (30mm) a wielkością zarodka (7mm). Jest ktoś mi w stanie powiedzieć czy to jest w miarę w normie? Czy zarodek nie jest za mały?

  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4182

    Wysłany: 10 czerwca 2017, 05:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem co do wielkości pęcherzyka bo rzadko mierzą jak już widać zarodek, ale maluszek 7mm jest jak najbardziej odpowiedni na ten wiek ciąży :) ja w 7t0d miałam zarodek 9,54mm ;)

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
  • czekajacanacud1 Autorytet
    Postów: 1527 724

    Wysłany: 13 czerwca 2017, 07:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w ogole jaki stosunek Ty sprawdzasz? gin na pewno by ci powiedzial jakby bylobcos nie tak. kiedy kazala Ci przyjsc na nastepna wizyte?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 czerwca 2017, 06:59

    6sutskjolve431gm.png
  • magnolia82222 Autorytet
    Postów: 372 124

    Wysłany: 17 lipca 2017, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej wszystkim, jestem w 5tc lub 6tc bo nie pamiętam ostatniej daty miesiączki. Jak zrobiłam test i wyszedł pozytywny tak dostałam amnezji i nie moge przypomniec sobie ostatniej daty. Jednak licząc że test wyszedł w 10dniu po zapłodnieniu wiec dziś byłby 6tc 1d. 4 dni temu byłam u ginki i zmartwiła mnie, bo robiąc usg dopochwowe stwierdziła że jestem w ciąży bo jest pęcherzyk ciążowy 14mm ale co z tego będzie to nie wie, bo nie widać zarodka. W prawym jajniku mam na opisie usg - 35x28mm, z przestrzenią hypoechogeniczną o śr. 26mm (ciałko żółte ciązowe). Kazała mi przyjść za 2 tygodnie a wiec 27.07 i wtedy wszystko sie wyjaśni. Bardzo się martwie dziewczyny, że nie było widac zarodka, choc faktycznie mogłobyć za wczesnie. Mam kłucia w tym prawym jajniku, nie wiem czy to dobrze czy źle. Co sądzicie o moim wyniku z tym ciałkiem żółtym i pęcherzykiem ciązowym 14mm? pomóżcie

    35 lat, 2 ciąża
  • Ilona92 Autorytet
    Postów: 1725 1660

    Wysłany: 26 lipca 2017, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na takim etapie ledwo co widać. Nie zamartwiaj sie na zapas, bo to niczemu nie służy, a ginekolog poprostu tępy zamiast wytłumaczyć jak rozwija sie ciąża. Z tego jajnika miałaś owu i ciałko żywi płód. Wizyta zaraz także wszystkiego sie dowiesz :) kciuki

    magnolia82222 lubi tę wiadomość

    qb3cj48ah5hohfgu.png
    klz9krhmxrpn9h80.png
  • magnolia82222 Autorytet
    Postów: 372 124

    Wysłany: 27 lipca 2017, 07:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś sądny dzień bo wizyta o 15tej i dowiem się czy widać zarodek a może i serduszko czy jednak puste jajo płodowe. Mam wielką nadzieje że jednak będzie wszystko ok. Oczywiście jak wrócę to się z Wami podzielę informacją co ze mną :) trzymajcie kciuki <3

    35 lat, 2 ciąża
  • magnolia82222 Autorytet
    Postów: 372 124

    Wysłany: 27 lipca 2017, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny, niestety nie przynoszę dobrych wieści. Byłam na wizycie i okazuje się, że 7tc+2 pęchrzyk 23mm prawidłowy, lecz ciałko żółte 12mm a powinno byc mniejsze, zarodka nadal nie widac. Lekarz powiedział ze raczej nic z tego nie będzie, aczkolwiek moze dobrze będzie jednak przygotowac sie na najgorsze. Jestem podłamana. Myślalam ze dzis po tych 2 tygodniach nareszcie zobacze zarodek i bijące serduszko. Proszę Was wszystkie czytające, napisze proszę czy to mozliwe by nie było widac zarodka jeszcze?
    Jest jakaś nadzieja? Lekarz kazał przyjść za 2 tygodnie, jednak wypisał od razu skierowanie do szpitala jakbym zaczęła krwawic bo nie wygląda to dobrze. Błagam napiszcie co myślicie

    35 lat, 2 ciąża
  • OvuGrażyna Ekspertka
    Postów: 206 77

    Wysłany: 28 lipca 2017, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak apropo - test pozytywny wychodzi zazwyczaj po terminie miesiączki a nie po 10 dniach no i też niektóre niewykrywaja nawet wtedy. Ja zrobiłam test 14 dpo i był cień cienia... hmm a masz dobrego ginekologa ? Zrobiłaś beta hcg ?

    7v8rdqk3dbllser2.png
  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4182

    Wysłany: 28 lipca 2017, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magnolia - ale ciałko żółte w jajniku czy chodzi o pęcherzyk żółtkowy w pęcherzyku ciążowym? Jeśli masz tak duży pęcherzyk żółtkowy to niestety na 99% ciąża była poważnie genetycznie uszkodzona, podejrzenie wad genetycznych jest przy pęcherzyku żółtkowym powyżej 8mm chyba w 8tc.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lipca 2017, 12:20

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ