X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Według USG ciąża jest młodsza :(
Odpowiedz

Według USG ciąża jest młodsza :(

Oceń ten wątek:
  • Puglia Koleżanka
    Postów: 48 9

    Wysłany: 12 lipca 2016, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eveeeee, mialam robione usg wczoraj 6t2d i tylko pecherzyk. Pani doktor powiedziala ze idziemy do przodu i jest na tyle wczesnie, ze zwykle nie robia usg przed 9-10 tyg. Mam przyjsc za 2 tyg i spodziewac sie ❤️. Ty tez, nie trac nadziei, moze byc za wczesnie!

    eveeeee lubi tę wiadomość

  • anasan79 Przyjaciółka
    Postów: 62 56

    Wysłany: 12 lipca 2016, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja idę 14.07 tez się boję i też idę do innego bo ta pani doktor była tak na zastępstwo nie było do tego terminu, a nie mogłam się już doczekać.
    straszne to czekanie i jeszcze nie wiadomo czego się człowiek może spodziewać. niby myślę pozytywnie ale coraz bardziej łapie się na strachu i głupich myślach.
    eveeeee może spróbuj za tydzień powinno być chyba już cos widać.

  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4182

    Wysłany: 12 lipca 2016, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eveee - spokojnie, miałaś nieco dłuższe cykle niż standardowo, może owu też była później tym razem ;) Ja jak byłam na usg w 5t4d był tylko pęcherzyk 11mm, pęcherzyka żółtkowego nie było widać, a w zeszłym roku przy mniejszym pęcherzyku był, sądzę, że jak lekarz by pogrzebał to by znalazł, ale tak szybko było usg. A tydzień później widziałam serduszko :) Na lutówkach 2017 jest dziewczyna co ją jeden lekarz nastraszył, że puste jajo, bo był początek 8tc i ledwo pęcherzyk żółtkowy widać, a wczoraj widziała śliczne maleństwo z serduchem, ale u innego lekarza była.

    I pęcherzyk 17mm to jest początek 7tc, co ta baba Ci gada, że to początek 6. U mnie usg pokazało, że 11mm to 5t3d ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lipca 2016, 11:32

    eveeeee lubi tę wiadomość

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lipca 2016, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś miałam pierwsze usg - zrobione z powodu wczorajszego plamienia i z powodu ciąży pozamacicznej z lutego. Lekarz wyprosił u swojego kolegi usg i wyszło że moja ciąża jest o tydzień młodsza niż wskazuje OM (6t2dc), bo jest 5t2dc. Pęcherzyk ciążowy i żółtkowy jest w macicy więc c.p. wykluczona na szczęście. A to że jest młodsza to wiadomo - że owu mogła się przesunąć i tak kazał mi wierzyć, w ten lepszy scenariusz. Także wierzę i czekam już na spokojnie z luteiną w ręku a raczej w .... ;)

  • anasan79 Przyjaciółka
    Postów: 62 56

    Wysłany: 14 lipca 2016, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już po wizycie mega szczęście :) :) :)
    Dzidzia 7mm.
    Lekarz mówi ze to 6t4d więc nadrabia od ostatniej wizyty.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2016, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluję anasan79. Mam nadzieję, że na mojej środowej wizycie również się okaże że ciąża jest mniej więcej taka jak wynika z OM.

    anasan79 lubi tę wiadomość

  • anasan79 Przyjaciółka
    Postów: 62 56

    Wysłany: 20 lipca 2016, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julkewna tylko napisz jak tam po wizycie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2016, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    wczoraj nie dałam już rady napisać - po wizycie wszystko super. Ciąża prawidłowa, 7t2dc (nadgoniłam), serducho wali jak oszalałe 150 uderzeń co lekarz określił na ten wiek ciąży "super silne serce", no i mój prywanty człowiek ma już 1cm długości. Uffff lżej na sercu. Termin porodu wg om 5.03.2017 (nasza 6 rocznica ślubu - chociaż problemu z prezentem nie będzie :) ),a wg usg 7,03.
    Ech.. już dobrze.

  • anasan79 Przyjaciółka
    Postów: 62 56

    Wysłany: 22 lipca 2016, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julkewna to świetnie że u ciebie wszystko ok. :) :) :) bardzo się cieszę!



    u mnie też na pewno nadgoni.
    jak na razie to męczy mnie tylko bo kazał mi odstawić duphaston że nie ma potrzeby brać, a wcześniej lekarka u której byłam pierwszy raz właśnie zaleciła jego przyjmowanie. no i jestem w kropce.

    pozdrawiam serdecznie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lipca 2016, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anasan78 - i jak sprawy z duphastonem? Bierzesz czy odstawiłaś? Ja chyba dla świętego spokoju jeszcze bym pobrała - zaszkodzić nie zaszkodzi a pomóc może jakby co. Mój lekarz w luteinę nie wierzy że pomaga (ja wierzę), dlatego kiedy tylko nieznacznie zaczął spadać mi progesteron poszłam do innego lekarza i dostałam zapas do 16tc "zważywszy na pani doświadczenia jest to w pani przypadku obligatoryjne bo lepiej dmuchac na zimne".

  • anasan79 Przyjaciółka
    Postów: 62 56

    Wysłany: 26 lipca 2016, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam iść do lekarki która mi przepisała ale niestety jest na urlopie wiec dzisiaj wzięłam ostatnia tabletkę zobaczymy czy coś będzie się działo. Mam nadzieje ze mój lekarz wie co robi z tym odstawieniem.
    Za tydzień mam u niego wizytę.
    Jestem dobrej myśli musi być dobrze !!! :)

  • rybuuu Koleżanka
    Postów: 31 17

    Wysłany: 19 listopada 2016, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ratujcie...

    Pierwsze USG robione wczoraj.

    Według om - 6w7d
    Według usg - 4w5d

    We wtorek wyszlo spore tsh, prawie 6.

    Kolejne badanie dopiero w sobotę. Chciałam juz w tym tygodniu mówić szefowi w firmie... Ale jeżeli jest jakies ryzyko... To boje sie cokolwiek mówić. :(

    Jedynym plusem jest beta, która przyrosla z wtorku na czwartek z 1900 na 4300 (usg bylo w piatek).

    8p3o43r8j3d1m1km.png
    5 cykli starań, niedoczynność tarczycy - Mój pamiętnik
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2016, 00:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Póki beta rośnie to dobrze :) Spróbuj umówić się na wizyte u endokrynologa albo chociaż ginekologa bo tsh jest wysokie i trzeba będzie je zbić a im szybciej tym lepiej. Trzymaj się i daj znać jak po wizycie.

    Może miałaś przesunięta owulacje co?

  • rybuuu Koleżanka
    Postów: 31 17

    Wysłany: 20 listopada 2016, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leki biorę od wczoraj, wiec liczę ze to zbiję.

    Nawet nie wiem kiedy mogłam mieć owulkę, to byl cykl w ktorym się poddałam i nic nie mierzylam. Ale aż taka różnica...?

    8p3o43r8j3d1m1km.png
    5 cykli starań, niedoczynność tarczycy - Mój pamiętnik
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2016, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w pierwszej ciąży miałam różnicę dwóch tygodni na pierwszej wizycie (owulacja była kilka dni później), na następnej wszystko "nadrobiło" i była już mniejsza różnica. Pomijam to, że np ginekologowi może się ręka omsknąć podczas padania, a nawet 1 mm w tak małych ilościach tworzy taką różnicę.

    Wiem, że to się łatwo mówi, ale musisz poczekać na kolejną wizytę, może będzie widać coś więcej. Poza tym trzymaj się na razie tego, że beta ładnie urosła, na ten czas niestety pozostaje Ci czekanie. Trzymaj się i pisz :*

  • kamika23 Autorytet
    Postów: 1826 645

    Wysłany: 20 listopada 2016, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ;) U mnie też jest taka sytuacja że chyba ciąża jest młodsza :p miałam USG w 6t2d wg. OM i był tylko pecherzyk 5,86 mm, ale że ostatnio miałam zwariowane cykle (od 30 do 40 dni) to podejrzewam późną owulację (mogła być między 17 a 24 dniem cyklu nawet), więc może być 10 albo wiecej dni młodsza.

    Rybuuu u mnie też TSH wyszło wysokie bo 5,58 mimo że przed ciążą miałam w okolocy 2 a inne parametry wskazywały ze tarczyca jest zdrowa. Miałam pilną konsultację i dostałam Letrox 50 i za jakiś czas mam zrobić badanie znów. A badałaś oprócz TSH FT4 ?

    ckaidqk34aroni5a.png
  • rybuuu Koleżanka
    Postów: 31 17

    Wysłany: 20 listopada 2016, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mam teraz wyników przed oczami, ale chyba ft4 miałam kolo 10. Od dwóch dni biorę Euthyrox n 50.

    Moje cykle tez bywają długie i trwają tyle ile im sie podoba, od 31 do 35 dni, do tego piec dni po wysikaniu pozytywu dopadlo mnie przeziębienie... Może stad to opóźnienie?

    Jutro jadę na kolejną betę i jezeli przyrost nadal będzie ładny to chyba zaryzykuję z informacją o ciąży w pracy... Ale mam sto myśli na minutę, nie umiem się cieszyć. :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2016, 11:43

    8p3o43r8j3d1m1km.png
    5 cykli starań, niedoczynność tarczycy - Mój pamiętnik
  • kamika23 Autorytet
    Postów: 1826 645

    Wysłany: 20 listopada 2016, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a to nie wiem jakie masz normy do TF4. U mnie był wynik 1.31 w normach 0,9 - 1,67 czyli w normie, ale mogłoby być wyzsze to by było lepiej. Tak czy siak dawka moja została bez zmian. Jak bierzemy leki to bedzie dobrze :)

    Co do przeziębienia to nie wiem jak to tam wpływa.

    Ja już więcej bet nie robię, tylko czekam do czwartkowej wizyty.... może coś wiecej na USG już się pokaże i się dowiem ile dni ta moja ciąża jest młodsza :)

    ckaidqk34aroni5a.png
  • rybuuu Koleżanka
    Postów: 31 17

    Wysłany: 20 listopada 2016, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam w końcu przed sobą wyniki.

    Ft4 10,91 przy widelkach 7,86 i 14,41

    Chyba możemy sobie piątkę przybić bo mamy bardzo podobne przypadki

    8p3o43r8j3d1m1km.png
    5 cykli starań, niedoczynność tarczycy - Mój pamiętnik
  • kamika23 Autorytet
    Postów: 1826 645

    Wysłany: 20 listopada 2016, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba tak. Ja oczekuje na pojawienie sie zarodka i stres mnie zjada

    ckaidqk34aroni5a.png
‹‹ 10 11 12 13 14 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ