X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Według USG ciąża jest młodsza :(
Odpowiedz

Według USG ciąża jest młodsza :(

Oceń ten wątek:
  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Czy któraś z Was miała taką sytuację, że ciąża wg USG byłam młodsza niż powinna być wg miesiączki? We wtorek byłam na wizycie u ginekologa. Od ostatniej @ wychodziło, że jest to 6 tydzień, a na USG wyszło, że 4w 2d. Strasznie się martwię, bo już jedną ciąże straciłam. Dodam tylko, że mam cykle powyżej 30 dni i owulacja była koło 21 dnia.

    cocosowa lubi tę wiadomość

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie martw się! Dużo dziewczyn tak ma. Ja miałam około 6 tygodnia ciążę młodszą aż o 10 dni. Tydzień później już tylko o 8 dni, a przy USG w 10 tyg wyszło, że jest idealnie co do dnia :) A i dodam, że cykle mam 33 dni i owu też około 20-22.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia 2015, 09:21

    jangwa_maua, Summerka lubią tę wiadomość

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też miałam taką sytuację, więc uwierz mi, nie ma czym się stresować. Wszystko będzie dobrze ;)

    jangwa_maua lubi tę wiadomość

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To mniej więcej tak jak ja cykle :)

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, po prostu jak lekarz powiedział, że sytuacja może się powtórzyć to trochę mnie to podłamało :/

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To wszystko przez późniejszą owulację, ale i niektóre dziewczyny z krótkimi cyklami tak mają. Do 12 tygodnia podobnież każdy maluch nadrabia :)

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja owulację wg OF miałam w 30 dc, więc na początku ciąża młodsza o 2 tygodnie a na ostatnim usg młodsza już tylko tydzień z małym haczkiem :) Lekarze często nastawiają pacjentki na najgorsze, ale trzeba być dobrej myśli! Trzymaj się, powodzonka :)

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
  • bursztynowa.lady Ekspertka
    Postów: 131 116

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z kolei z okresu miałam 8 tygodni i 1 dzień, a z USG 9 tygodni i 3 dni, ale wiem, że owulację miałam bardzo wcześnie. Nie przejmuj się pewnie owulacja Ci się przesunęła i miałaś później.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia 2015, 10:59

    jangwa_maua, Trisska14 lubią tę wiadomość

    dqprdf9h4ku9de9d.png
    qmol4o1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również wg miesiączki jestem w 8tc a wg usg w 7tc. Ale to normalne, zawsze tc wylicza się z miesiączki a płód jest młodszy. Ciąża trwa 38 tyg., a podaje się ze 40 ponieważ to 2 tygodnie jest liczone od miesiączki a nie owulacji. Tak więc wszystko jest w normie :)

    jangwa_maua, Maggia, Majetta lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2015, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja też szłam dzisiaj na usg z nastawieniem że zobaczę serducho bo wg naszych wyliczeń ma być 6 tyg 4 dni a wg usg wyszło 5 tyg 2 dni i pomimo że lekarz mówi że to jest normalne to już się boję :( Mam przyjść w sobotę na szybkie usg żeby się uspokoić.
    A w ogóle jak to możliwe że nie widać dzidka ale już mu tętno zmierzył???

    K.Maria lubi tę wiadomość

  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 23 maja 2015, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz jestem mądra bo to przeszłam i mogę być spokojna.Serduszko usłyszałam dopiero na wizycie w 8-9 tc a nawet wtedy ciąża była młodsza według usg o 5 dni.Jakie było moje zdziwienie na usg genetycznym kilka dni temu :) Maluszek nadrobił stratę i termin porodu z usg zgadza się idealnie z terminem wyznaczonym z om :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja 2015, 11:21

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • Summerka Autorytet
    Postów: 4106 2684

    Wysłany: 27 maja 2015, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dzięki za ten watek. Wczoraj byłam na usg i wg niego ciaza to jakiś 5. tydz, a wg miesiączki 6/7, wiec tez sie zestresowałam. Ale mysle, ze owulka była pozno, w każdym razie serce bije, wiec jestem dobrej myśli;)

    polkosia lubi tę wiadomość

    klz9zbmh5xgwp3to.png
    mjvyt5odxe9y0ge4.png
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 27 maja 2015, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Summerka, GRATULACJE :D

    Summerka, Karmelllka90 lubią tę wiadomość

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • Anja89 Autorytet
    Postów: 450 108

    Wysłany: 27 maja 2015, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny to ja Wam napiszę na pocieszenie, że będąc w 8tc ciąża była młodsza o 10 dni. Ostatnio na USG w 10t3d ciąża młodsza już tylko o 4 dni :)

    svchvfxmiau6k2p0.png
  • K.Maria Debiutantka
    Postów: 14 13

    Wysłany: 27 maja 2015, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej , wlasnie mialam taka sama sytuacje ...poszlam ostatnio na usg z mysla ,ze to poczatek 7 tyg , pani gin oznajmila ,ze powinnismy serduszko zobaczyc a tu widac pecherzyk , 'zoltko' i minipicimini 2 mm kropeczke , bez akcji serduszka ... bardzo mnie to zmartwilo ale pani ginekolog stwierdzila ,ze owulacja przesunela sie napewno i ciaza ma 5 tyg z paroma dniami , ze to kwestia paru dni i bedzie wszystko ladnie widac gdyz malenstwo na tym etapie bardzo szybko sie rozwija . W domu oczywiscie czytalam fora i nie potrzebnie , wszedzie pisalo co innego i sie zalamalam , moj ukochany byl oburzony tym faktem ,ze czytam te pierdoly i przytaczal slowa gin. ,ze wszystko wyglada ksiazkowo tylko zapewne owulacja byla pozniej , najgorsze jest to ,ze termin mam dopiero na 18 czerwca , mieszkam w Niemczech i ta pani ma mase pacjentek , ale wybiore sie najwyzej do innego gin, bo bardzo sie niecierpliwie ... objawy typowo ciazowe sie nasilaja mdli mnie i jestem oslabiona , zadnych niepokojacych objawow nie mam . Trzymajcie kciuki :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja 2015, 13:20

    patrycjanl, sandrula lubią tę wiadomość

    p19ugywlc8g5fno6.png20150824050113.png
  • Summerka Autorytet
    Postów: 4106 2684

    Wysłany: 27 maja 2015, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K.Maria wrote:
    Hej , wlasnie mialam taka sama sytuacje ...poszlam ostatnio na usg z mysla ,ze to poczatek 7 tyg , pani gin oznajmila ,ze powinnismy serduszko zobaczyc a tu widac pecherzyk , 'zoltko' i minipicimini 2 mm kropeczke , bez akcji serduszka ... bardzo mnie to zmartwilo ale pani ginekolog stwierdzila ,ze owulacja przesunela sie napewno i ciaza ma 5 tyg z paroma dniami , ze to kwestia paru dni i bedzie wszystko ladnie widac gdyz malenstwo na tym etapie bardzo szybko sie rozwija . W domu oczywiscie czytalam fora i nie potrzebnie , wszedzie pisalo co innego i sie zalamalam , moj ukochany byl oburzony tym faktem ,ze czytam te pierdoly i przytaczal slowa gin. ,ze wszystko wyglada ksiazkowo tylko zapewne owulacja byla pozniej , najgorsze jest to ,ze termin mam dopiero na 18 czerwca , mieszkam w Niemczech i ta pani ma mase pacjentek , ale wybiore sie najwyzej do innego gin, bo bardzo sie niecierpliwie ... objawy typowo ciazowe sie nasilaja mdli mnie i jestem oslabiona , zadnych niepokojacych objawow nie mam . Trzymajcie kciuki :)

    To widzę jesteśmy na tym samym etapie;) no u mnie serce wyczuwalne, ale zarodek ma 1,9 mm wielkości. Musimy byc dobrej myśli;)

    klz9zbmh5xgwp3to.png
    mjvyt5odxe9y0ge4.png
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 27 maja 2015, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na pewno będzie OK :) Nie tylko późniejsza owulacja przecież ma znaczenie, wystarczy na każdym etapie 2-3 dni obsuwy i już robi się duża różnica :)

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • K.Maria Debiutantka
    Postów: 14 13

    Wysłany: 27 maja 2015, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To prawda , zreszta w takim etapie w ogole mysle ,ze USG to tylko niepotrzebny stres ale termin tak wypadal gin chciala zobaczyc ,ze ciaza jest na swoim miejscu czy nie jest pozamaciczna ale mysle ,ze jednak warto czekac z USG bo wlasnie mozna sie najesc niezlego stracha , bo to kwestia paru dni i wszystko moze byc pieknie rozwiniete , a tak to nie wiem czy moge w 100 % sie cieszyc , no ale ta niepewnosc chyba przez cala ciaze zostaje , no ale badzmy dobrej mysli :) Urodzimy napewno piekne zdrowe dzidzie :)

    p19ugywlc8g5fno6.png20150824050113.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 maja 2015, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K. Maria - idź do innego ginekologa za tydzień. Piszę z własnego doświadczenia.

  • K.Maria Debiutantka
    Postów: 14 13

    Wysłany: 27 maja 2015, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam zamiar isc 1 czerwca bo chce juz wiedziec czy wszystko wporzadku. Gleboko wierze ,ze bedzie dobrze...

    Renia7910 lubi tę wiadomość

    p19ugywlc8g5fno6.png20150824050113.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ