X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr wczesne objawy - lekka panika
Odpowiedz

wczesne objawy - lekka panika

Oceń ten wątek:
  • editchen Autorytet
    Postów: 341 263

    Wysłany: 25 kwietnia 2017, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama2kituszek - nadciśnienie, wiek (w tym roku 38 lat), waga (nadwaga to mało powiedziane - po wieloletnim leczeniu sterydami plus antydepresantami), liczne alergie z astmą oskrzelową (lekką, ale wiosna i lato mocno daje się we znaki). Trochę tego jest niestety...

    p19uk0s3bj0yg0zy.png
    3jgxflw1n3a4d7p2.png
  • Mama2kituszek Autorytet
    Postów: 278 171

    Wysłany: 25 kwietnia 2017, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ech, ja też astmatyczka.. Kiedyś czytałam, że zwiększa się wtedy prawdopodobieństwo, że lekarz będzie chciał planowo robić cc, nie wiem ile w tym prawdy, ale u mnie stres zdecydowanie nasila duszności, więc może to i zasadne? Swoją drogą stosujesz teraz leki na astme? Czy Twój pulmo już wie o ciąży? Ja biorę, mam nadzieję, że faktycznie są bezpieczne.. Na chwilę odstawiłam, to znacznie sie pogorszyło, więc szybko na nowo wlączyłam

    3jgx3e3kk4xchmg3.png
    Córcia ur. w 2011r. i dwa Aniołki [*]
  • editchen Autorytet
    Postów: 341 263

    Wysłany: 25 kwietnia 2017, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pulmo jeszcze nie wie, czekam na wizytę. Póki co odstawiłam wszystkie antyhistaminowe i nawet wziewne. Ogólnie mam te z kategorii C niestety, plus jeden z B - wciągam tylko w razie potrzeby, jak się mi robi naprawdę duszno i praca z oddechem nie działa. GInka (ta pierwsza) powiedziała, że ogólnie zasada jest taka, żeby nie odstawiać, zwłaszcza, jeśli korzyści z leku są większe niz zagrożenie z niego. no i niedotlenienie też złe dla Fasoli. W ogóle to póki co wzięlam 1,5 tyg zwolnienia od rodzinnego, nieciążowego (nie chcę, żeby w pracy wiedzieli, póki co....), więc jakoś mogę dbać o siebie. Ale po długim weekendzie wracam do pracy na pewno na co najmniej kilka dni (wizyta dopiero 9 maja) i nie wiem, jak będzie. Czuję się średnio, praca bardzo mocno stresująca, a ani jedna ginka nie zająknęła się o zwolnieniu ani nie zapytała :/ nie wiem, czy ja mam zapytać na następnej wizycie? Co jeśli nie będzie chciała dać? zawsze głośno mówiłam, że ciąża to nie choroba, ale teraz sama widzę, jak można się czuć i jak stres wpływa.

    p19uk0s3bj0yg0zy.png
    3jgxflw1n3a4d7p2.png
  • Mama2kituszek Autorytet
    Postów: 278 171

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jak nie da zwolnienia, a będziesz chciała, to w razie czego pisz.
    Chyba juz czas, byś rozgościła się na którymś wątku. Na kiedy masz wstępnie termin?;)

    editchen lubi tę wiadomość

    3jgx3e3kk4xchmg3.png
    Córcia ur. w 2011r. i dwa Aniołki [*]
  • nowaaa Debiutantka
    Postów: 11 1

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wytrzymalam do terminu @ i poszlam na bete. Wynik 6,7 :) według norm, które mi podali to 3 tydzień ciąży. Czy mimo wczesnego testowania beta nie jest zbyt niska ?

    nowaaa
  • Mama2kituszek Autorytet
    Postów: 278 171

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wiesz ile dni temu byla owu na pewno?

    3jgx3e3kk4xchmg3.png
    Córcia ur. w 2011r. i dwa Aniołki [*]
  • nowaaa Debiutantka
    Postów: 11 1

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    14 dnia pokazal mi test 2 kreski, 15 byla owulacja bo bardzo kuł mnie lewy jaknik. A test z krwi robiłam 25 czyli z 10 dni po.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 kwietnia 2017, 13:22

    nowaaa
  • Mama2kituszek Autorytet
    Postów: 278 171

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrób w takim razie za 48 h i trzymamy kciuki za piękny przyrost:)))

    3jgx3e3kk4xchmg3.png
    Córcia ur. w 2011r. i dwa Aniołki [*]
  • nowaaa Debiutantka
    Postów: 11 1

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobię w piątek :) Staram sie sobie tłumaczyć, ze to pewnie był pierwszy dzień kiedy beta byla wykrywana i że będzie dobrze :)
    Trzymaj kciuki ! :)
    Dam znac jak przyrost.:)

    nowaaa
  • Mama2kituszek Autorytet
    Postów: 278 171

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo możliwe, że akurat u Ciebie Maluch długo wędrował i dopiero co się zagnieździł. Trzymam, trzymam:)

    3jgx3e3kk4xchmg3.png
    Córcia ur. w 2011r. i dwa Aniołki [*]
  • editchen Autorytet
    Postów: 341 263

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama2kituszek wrote:
    To jak nie da zwolnienia, a będziesz chciała, to w razie czego pisz.
    Chyba juz czas, byś rozgościła się na którymś wątku. Na kiedy masz wstępnie termin?;)

    Różne kalkulatory pokazują między 19 a 26 grudnia :) Więc Święta w tym roku będą zdecydowanie pełne wydarzeń :) do tego jeszcze mój przyszły mąż (ślub 17 czerwca) ma urodziny 26 grudnia, więc kto wie, jaki prezent w tym roku dostanie :)

    jeśli lekarka będzie nieczuła na prośby i opis pracu, to z chęcią napiszę... :)

    p19uk0s3bj0yg0zy.png
    3jgxflw1n3a4d7p2.png
  • Zuza91 Autorytet
    Postów: 793 290

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    editchen wrote:
    Różne kalkulatory pokazują między 19 a 26 grudnia :) Więc Święta w tym roku będą zdecydowanie pełne wydarzeń :) do tego jeszcze mój przyszły mąż (ślub 17 czerwca) ma urodziny 26 grudnia, więc kto wie, jaki prezent w tym roku dostanie :)

    jeśli lekarka będzie nieczuła na prośby i opis pracu, to z chęcią napiszę... :)

    Lekarze zwykle nie rozdają L4 od tak - powiedz, że masz stresującą pracę i wprpst poproś o L4. Wiem, że ginekologom dużo pacjentek w ciąży narzeka na pracę, męża, nudności itd. Nawet jak już mają L4 ;) Także lepiej poprosić wprost, niż liczyć, że lekarz się skapnie o co chodzi i da ci L4. Ja poprosiłam i w 5tc już miałam L4 bez problemu, a lekarka sama nie pomyślała nawet, żeby mi je zaproponować, jak zaczęłam opowiadać o stresującej pracy ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 kwietnia 2017, 07:09

    editchen lubi tę wiadomość

    klz9hdgefsr87l0p.png
  • nowaaa Debiutantka
    Postów: 11 1

    Wysłany: 28 kwietnia 2017, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odebralam wynik drugiej bety :) 56,7 w dzien w ktorym mialam dostac @ :) To chyba trzeci tydzien :)

    Mama Sowa lubi tę wiadomość

    nowaaa
  • Mama Sowa Koleżanka
    Postów: 40 38

    Wysłany: 29 kwietnia 2017, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowaaa wrote:
    Odebralam wynik drugiej bety :) 56,7 w dzien w ktorym mialam dostac @ :) To chyba trzeci tydzien :)

    To dobre wiadomości ❤ ;)

    Mama Sowa
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 13 maja 2017, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Editchen też jestem z Poznania :) Może mogłabym Ci pomóc z tym lekarzem..

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ