X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr USG prenatalne I trymestru- w 2D czy 3D?
Odpowiedz

USG prenatalne I trymestru- w 2D czy 3D?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Invis Autorytet
    Postów: 1586 867

    Wysłany: 6 kwietnia 2017, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, mam pytanie do dziewczyn po badaniu prenatalnym I trymestru: czy USG było wykonywane w 2D czy 3D? Jak długo trwało?

    Czy jeśli mialyscie do tego robiony test PAPPA to czy krew pobierana była tego samego dnia co USG, czy wcześniej, a wyniki konsultowane w czasie USG?

    7u229jcgjnezkwya.png
    tb739vvjaxst5oik.png
    14gmqh4s3wl30kr1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2017, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    usg w 2d, trwało nie dłużej niż 10 minut, PAPPA pobierane następnego dnia, wynik z wyliczonym ryzykiem dostałam na maila. Badanie wykonywał lekarz prowadzący z certyfikatem FMF

  • Invis Autorytet
    Postów: 1586 867

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 00:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _strawberry_juice dzięki za odpowiedź :) Czy może ktoś jeszcze się wypowiedzieć? :)

    7u229jcgjnezkwya.png
    tb739vvjaxst5oik.png
    14gmqh4s3wl30kr1.png
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie również 2d trwało ok 20 minut (wszystko zależy podejscia ginekologa) krew na papp-a oddawalam dwa dni wczesniej

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • mietata Autorytet
    Postów: 1455 770

    Wysłany: 9 kwietnia 2017, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 października 2017, 11:22

    endometrioza (3/4 st.), hiperinsulinemia, niedoczynność tarczycy, AMH 0,9
    IVF ICSI - 15.02.2017 transfer 4A, raz a dobrze :) p19uugpj3ngcys2q.png
  • czekajacanacud1 Autorytet
    Postów: 1527 724

    Wysłany: 10 kwietnia 2017, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    2d i krew oddana w ten sam dzien. usg trwalo ok30min dzidzius sie chowal ;)
    na skorelowanie wynikow obu badan teraz czekam. oblicza prawdopodobienstwo trisomii itd;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 kwietnia 2017, 07:45

    6sutskjolve431gm.png
  • Invis Autorytet
    Postów: 1586 867

    Wysłany: 10 kwietnia 2017, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mietata wrote:
    Invis, usg 3d to raczej bajer dla rodziców, nie jest niezbędne do przeprowadzania badań genetycznych. Ja krew na pappa mam mieć pobieraną tego samego dnia i nie miałam możliwości wcześniej (robię na NFZ)

    Nie wiem, pytam z ciekawości :P Ja w poprzedniej ciąży miałam tylko połówkowe i było ono w 3D, myślałam więc że to pierwsze prenatalne również jest.

    7u229jcgjnezkwya.png
    tb739vvjaxst5oik.png
    14gmqh4s3wl30kr1.png
  • polozna_patrycja Debiutantka
    Postów: 9 2

    Wysłany: 15 kwietnia 2017, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja miałam w czwartek, dokładnie w 11plus0, wszystko było ładnie widać. 2D, około 10 minut, krew tego samego dnia!

    polozna_patrycja
  • Mała1106 Znajoma
    Postów: 17 0

    Wysłany: 18 lipca 2017, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny w którym tygodniu miałyście robiony test PAPPA?

  • BurzaHormonów Autorytet
    Postów: 695 362

    Wysłany: 19 lipca 2017, 07:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pappa wykonuje się między 11 a 14tc, tak jak I prenatalne. Osobiście nie polecam tego badania, poczytaj sobie o jego skuteczności. Mi w krwi wyszło podwyższone ryzyko downa, prawdopodobnie dzieciątko jest zdrowe, ale ile się stresu przez to najadłam... oczywiście potem namawiano mnie do amniopunkcji, na którą się nie zgodziłam w obawie przed powikłaniami.

    zpbnzbmh7h9mfz19.png
  • BurzaHormonów Autorytet
    Postów: 695 362

    Wysłany: 19 lipca 2017, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a w ogóle to na 3D w tak młodej ciąży raczej nic nie byłoby widać, ponoć najlepiej "szarpnąć się" na nie po 30 tg ciąży, kiedy dziecko ma ukształtowaną twarzyczke i jest bardziej podobne do ludzkiej istoty :P

    Ale tak jak ktoś już pisał, 3D nie ma wartości diagnostycznej, to raczej dla przyjemności rodziców.

    zpbnzbmh7h9mfz19.png
  • Szmaragdowa Ekspertka
    Postów: 250 514

    Wysłany: 20 lipca 2017, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pappa robiłam w 12t1d ciąży, było to tydzień przed usg genetycznym. Samo usg trwało GODZINĘ! :D dziecko spało i nie chciało się obrócić bokiem tak żeby zbadać to co najważniejsze czyli przezierność karkową. Istny cyrk, musiałam wstawać z leżanki i podskakiwać a i tak dzieciak nie chciał się obudzić. Ostatecznie lekarz kazał mi iść na spacer i zjeść batona, jak wróciłam to maluch był obrócony i dało się wszystko zmierzyć. Badanie było w 2D i co ciekawe transwaginalnie bo jestem dość tłusta i przez brzuch mało było widać.

    Dariaa^, Lukrecja lubią tę wiadomość

    Jagna <3 24.01.2018
  • Carisma Koleżanka
    Postów: 87 13

    Wysłany: 21 sierpnia 2017, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem umówiona na oddanie krwi na 11 tydzień (10 tygodni + 2 dni). USG genetycznie będę mieć za to w 13 tygodniu (12 tygodni + 2 dni). Badanie będą robione w klinice, która się w tym specjalizuje więc chyba wiedzą co robią ;)

  • anitka710 Autorytet
    Postów: 462 216

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem umówiona na badanie prenatalne dokładnie w 12t + 0d i tego samego dnia będę miała pobierana krew i badanie USG :-)

    Liwia 04.03.18 godz. 15:30, 3530g, 56cm :-*
  • Tanda Autorytet
    Postów: 1709 1366

    Wysłany: 27 sierpnia 2017, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anitka710 wrote:
    Ja jestem umówiona na badanie prenatalne dokładnie w 12t + 0d i tego samego dnia będę miała pobierana krew i badanie USG :-)

    Miałam tak samo w pierwszej ciąży. Wynik z krwi wraz z przeliczonym ryzykiem dostałam potem na maila.

    Matylda <3
    klz9jw4zid0t29hn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2017, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BurzaHormonów wrote:
    Pappa wykonuje się między 11 a 14tc, tak jak I prenatalne. Osobiście nie polecam tego badania, poczytaj sobie o jego skuteczności. Mi w krwi wyszło podwyższone ryzyko downa, prawdopodobnie dzieciątko jest zdrowe, ale ile się stresu przez to najadłam... oczywiście potem namawiano mnie do amniopunkcji, na którą się nie zgodziłam w obawie przed powikłaniami.

    hej, rowniez zrobilam testy pappa - i wyszly zle ;// widze ze mialas podobne wyniki - czy urodzilas zdrowa corcie?

  • Kajula Ekspertka
    Postów: 280 78

    Wysłany: 26 października 2017, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Czy po tym usg dostajecie zdjęcia z wymiarami malucha czy na kartce są wszystkie wymiary ? A może dostaje się filmik,który można później pokazać rodzinie ?

    34bw3e3kdxys4dma.png
    Nasz Aniołek 10tc [*] 10.05.2013r
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ