X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr upadek w 6 tygodniu
Odpowiedz

upadek w 6 tygodniu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • editchen Autorytet
    Postów: 341 263

    Wysłany: 30 kwietnia 2017, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny - przed chwilą poślizgnęlam się na mokrej posadze i wywaliłam się - upadła na pupę i górną część pleców (nie wiem, jak to opisać). Czy coś mogło stać się dziecku????? :( :( :(

    p19uk0s3bj0yg0zy.png
    3jgxflw1n3a4d7p2.png
  • zimowa stokrotka Autorytet
    Postów: 811 478

    Wysłany: 30 kwietnia 2017, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz. Teoretycznie każdy upadek może być groźny dla maleństwa. Jeśli upadek był mocny to pojechałabym na izbę przyjęć szczególnie jeśli coś Cię boli.
    My w 15 tc mieliśmy stłuczkę samochodową, facet wjechał w nas od tyłu akurat w miwjce gdzie siedziałam i dostało mi się dosyć mocno, ale na szczęście z synkiem było wszystko w porządku i mogłam wrócić do domu oczywiście pod ścisłą kontrolą że w razie w mam natychmiast wracać. Także abyś się nie martwiła może warto się przejechać i sprawdzić jeśli Cię to niepokoi.
    Mi zawsze powtarzali, że póki nie ma plamiwń i/lub bóli to jest w porządku. Ale wychodzę z założenia, że lepiej sprawdzić 10 razy niepotrzebnie niż raz nie sprawdzić i to miałby być akurat ten niefartowny raz. Ostatnio nawet położne się ze mną zgodziły. Jeśli. Wszystko będzie ok to po prostu wrócisz całkowicie spokojna do domu :)

    o148i09kzitj1pv1.png
    mhsvi09k321kr4xp.png
  • editchen Autorytet
    Postów: 341 263

    Wysłany: 1 maja 2017, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no wlasnie nic mnie nie boli. moja kolezanka, po 3 ciazach, tez mi wlasciwie przypomniala, ze mam spory amortyzator (czytaj - wielki tyłek :)). natomiast meczy mnie zupelnie cos innego: jakas godzine po tym poszlam siusiu i na papierze zostala taka malenka (kilka mm) bardzo gestego sluzu, takiej galaretki. czy to moze byc strzepek z czopa sluzowego? czy jesli to tylko jedna malenka grudka to czy powinnam sie martwic?

    p19uk0s3bj0yg0zy.png
    3jgxflw1n3a4d7p2.png
  • Zuza91 Autorytet
    Postów: 793 290

    Wysłany: 1 maja 2017, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    editchen wrote:
    no wlasnie nic mnie nie boli. moja kolezanka, po 3 ciazach, tez mi wlasciwie przypomniala, ze mam spory amortyzator (czytaj - wielki tyłek :)). natomiast meczy mnie zupelnie cos innego: jakas godzine po tym poszlam siusiu i na papierze zostala taka malenka (kilka mm) bardzo gestego sluzu, takiej galaretki. czy to moze byc strzepek z czopa sluzowego? czy jesli to tylko jedna malenka grudka to czy powinnam sie martwic?

    Ja normalnie bez upadków miałam taki śluz, a czy u Ciebie może być to strzępek czopu, nikt na forum Ci raczej nie odpowie - jeśli bardzo się martwisz idź po prostu do ginekologa na kontrolę, zbada Cię i wszystkiego się dowiesz.

    klz9hdgefsr87l0p.png
  • editchen Autorytet
    Postów: 341 263

    Wysłany: 1 maja 2017, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kontrola dopiero 9 maja :( mam nadzieję, że nie oszaleję do tego czasu...

    p19uk0s3bj0yg0zy.png
    3jgxflw1n3a4d7p2.png
  • Zuza91 Autorytet
    Postów: 793 290

    Wysłany: 1 maja 2017, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    editchen wrote:
    kontrola dopiero 9 maja :( mam nadzieję, że nie oszaleję do tego czasu...

    Jeśli się bardzo niepokoisz, to możesz albo iść prywatnie na wcześniejszą wizytę, albo zgłosić się do szpitala na izbę przyjęć mówiąc, że jesteś w ciąży i zaliczyłaś bolesny upadek - z tym że jak nic Cię nie boli, to mogą Cię nie wziąć, ale spróbować można.

    Ale myślę, że skoro bierzesz pod uwagę, że zobaczysz się z lekarzem 9 maja, to nie jest tak źle po tym upadku ;) Zwłaszcza, że pisałaś, że nic Cię nie boli.

    9 maja już niedaleko, myślę, że wszystko będzie w porządku :)

    klz9hdgefsr87l0p.png
  • editchen Autorytet
    Postów: 341 263

    Wysłany: 4 maja 2017, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    poszłam dziś bo się zwolnił termin ::) jest serduszko jak dzwon :) USG rozmija sie z BBR tylko o 2 dni :)

    p19uk0s3bj0yg0zy.png
    3jgxflw1n3a4d7p2.png
  • Aenu Autorytet
    Postów: 906 982

    Wysłany: 11 maja 2017, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w pierwszej ciąży spadłam ze schodów. Dziecku nic się nie stało.

  • Majetta Autorytet
    Postów: 929 523

    Wysłany: 12 maja 2017, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja w obecnej ciąży zaliczyłam:
    - wywrotkę na lodzie i lądowanie na tyłku - 12tc
    - zjechanie ze schodów na tyłku - 20tc
    - "spadnięcie" z krawężnika i upadek na kolana i podpórka ręką - 24tc
    - potknięcie na schodach, upadek na kolana (jednym zahaczyłam o brzuch) - 20tc

    Wszystko w porządku a ja STARAM się uważać :p

    07/2017 💕 Misia
    07/2021 💔7tc Aniołek
    04/2022💕Gaja 🌈
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ