X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Uciążliwy grzybek we wczesnej ciąży - co pomaga?
Odpowiedz

Uciążliwy grzybek we wczesnej ciąży - co pomaga?

Oceń ten wątek:
  • hela Autorytet
    Postów: 1235 1102

    Wysłany: 10 stycznia 2014, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzis dowiedziałam się od innego lekarza, że leki które mi przepisał ten na kasę, lepiej ich nie stosować... pimafucort krem 15g który jest na sterydach absolutnie nie używać (niestety wczoraj 2 razy posmarowałam :( ) i do tego globulki macmiror complex 500, są dobre ale nie przepisałaby ich kobiecie na początku ciąży! dobrze że ich nie użyłam! infekcja nie jest już jakaś super uciążliwa więc chyba poczekam do poniedziałku...

    globulki Propilis i tabletki provag o nich nie mówiła nic...

    Polecała nystatynę i pimafucin - i bądż tu mądra :/

    Ci lekarze niektórzy to na prawde debile!!!

    moj kochany synuś - Sebuś <3
    64xp62y.png
  • hela Autorytet
    Postów: 1235 1102

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kochane ktoras z was stosowała nystatynę?


    lekarz napisal, na recepcie, globulki ale w aptece dali tabletki... i jak to wsadzic tam gdzie trzeba? :/

    moj kochany synuś - Sebuś <3
    64xp62y.png
  • Emi30 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 21 stycznia 2014, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam grzybka i poszłam do lekarza ogólnego, bo do Gina miałam za tydzień wizytę. Szukała, wertowała książki z lekami, nic nie znalazła, co by można w I trymestrze stosować. Dzwoniła do kilku Ginekologów, ale żaden nie był podczas mojej 10 minutowej wizyty dostępny. Wysłała mnie go Gina.
    Dlatego uprosiłam o wizytę u Ginekologa tego samego dnia, a lekarz powiedział, że jeżeli jestem w początkowym okresie ciąży to absolutnie żadnych leków dopochwowych nie można stosować bo zaczyna się pierwsza organogeneza, a zewnętrznie tylko Clotrimazol zlecił.
    Powiedział żeby wrócić jak sprawa z ciążą się wyjaśni, to zapytałam czy dostanę jakieś leki jak test będzie pozytywny. Uśmiechnął się i powiedział, że niestety nie :(
    Ja mam od dłuższego czasu problemy z ph pochwy.
    Znalazłam skuteczne kilka rzeczy: VitaGyn C w kremie dopochwowym, globlkach i Multigyn Actigel.
    Przez pierwszy tydzień używałam VitaGyn C, podmywałam się Tantum Rosa i smarowałąm rano i wieczorem Clotrimazolem. Później Dwa dni globulki VitaGyn C, dzień-krem (oczywiście mowa jest o stosowaniu na noc) i dalej Tantum Rosa i Clotrimazol. Później globulki i Multigyn na zmianę. Początkowo moje ph pochwy było 5,5, po tygodniu 5,0, po dwóch 4,7, a jutro znów sprawdzę i mam nadzieję, że się jeszcze obniżyło.
    Doustnie Żurawinę biorę żeby organizm trochę zakwasić, czasem jakiś soczek z grejfruta wycisnę.
    Jutro idę do swojego Gina i zobaczę, co On na leki w I trymestrze powie.

    Emi
  • tyger Autorytet
    Postów: 1025 728

    Wysłany: 27 lutego 2014, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam grzybka na poczatku ciazy i szybciutko zapodalam sobie lactovaginal. Przeszlo po 2 dniach bezpowrotnie jak na razie. Czytalam, ze lekarze zalecaja stosowac to kobietom w ciazy profilaktycznie po kazdej wizycie na basenie.

    [link=https://www.suwaczki.com/]1kk0h371zoz0wcto.png[/link]

    3jvzj44jkepasfzk.png
  • KUNIAK Autorytet
    Postów: 727 1325

    Wysłany: 9 marca 2014, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny
    ja jeszcze nie wiedząc o ciąży coś złapałam jakiś tydzień ,półtora po owu i stosowałam globulki nystatynę 1 op czyli 5 dni i tantum Rosa do podmywania:/
    Przeszło ale teraz się boję że mogłam coś narobić złego :/
    Wizytę mam dopiero w czwartek :/

    czekającanacud lubi tę wiadomość

    gg64l6d8uplrbvce.png
  • mad8 Autorytet
    Postów: 352 274

    Wysłany: 9 marca 2014, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kuniak mi pani ginekolog przepisała nystatynę wiedząc o ciąży (6 tydzień), zanim ją zastosowałam poczytałam trochę na necie i dziewczyny pisały, że miały nawet profilaktycznie przepisywany ten lek (dziwne). Miałam sprzeczne odczucia, ale w końcu zdecydowałam się zastosować (kuracja 10 dni).
    Ps. mam podejrzenie pustego pęcherzyka, ale nie łączę tego z tym lekiem (to moja pierwsza ciąża, a podobno przy pierwszej częściej się zdarzają puste; poza tym byłam przeziębiona i to też mogło mieć wpływ; no a najbardziej prawdopodobna w takich sytuacjach jest wada genetyczna).
    W każdym razie nie martw się, na pewno wszystko będzie dobrze.
    Przepraszam za przydługi wywód.

    relg3e5eyc9mcvbi.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 10 marca 2014, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ładowałam Nystatynę przez połowię I trymestru, na początku próbowaliśmy leków bez recepty, ale nic nie przynosiło rezultatów. W końcu się wyleczyłam.

    Lena955 lubi tę wiadomość

  • KUNIAK Autorytet
    Postów: 727 1325

    Wysłany: 10 marca 2014, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ok dzieki dziewczyny
    Mad8 ja w poprzedniej ciąży też miałam pusty pęcherzyk(również to była moja pierwsza ciąża) musiałam mieć zabieg,teraz jestem 5 msc po łyżeczkowaniu i w drugim msc starań są dwie kreski:)
    Choc boję się bardzo żeby sytuacja się nie powtórzyła

    gg64l6d8uplrbvce.png
  • mad8 Autorytet
    Postów: 352 274

    Wysłany: 10 marca 2014, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kuniak podobno bardzo rzadko pusty pęcherzyk pojawia się więcej niż raz więc bądź dobrej myśli. Trzymam kciuki żebyś przeszła tę ciążę bez żadnych sensacji.
    Ja dziś powtarzałam usg i okazało się, że jednak jest zarodek, hura

    KUNIAK lubi tę wiadomość

    relg3e5eyc9mcvbi.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • KUNIAK Autorytet
    Postów: 727 1325

    Wysłany: 10 marca 2014, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mad8,serdecznie ci gratuluję!!!
    Cieszę się bardzo!!!!!! :DDD

    gg64l6d8uplrbvce.png
  • mad8 Autorytet
    Postów: 352 274

    Wysłany: 10 marca 2014, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki kochana

    relg3e5eyc9mcvbi.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2017, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Watek stary ale moze ktos zerknie. Co znaczy pimafuvin zewnetrznie...wiadomo nie dopochwowy ale moge smarowac okolice lechtaczki i wargi mniejsze? Nie dopytalam gina...
    Mam pimafuvcin krem i globulki

  • zimowa stokrotka Autorytet
    Postów: 811 478

    Wysłany: 24 maja 2017, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak :) a przynajmniej ja tak smarowałam bo gim kazał: Wargi sromowe, okolice wejścia pochwy itp.

    o148i09kzitj1pv1.png
    mhsvi09k321kr4xp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 maja 2017, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja niestety tez juz na początku ciązy zaliczyłam grzybka. Mój gin przepisal mi tabl nystatyne 14 dni i pimafucort zewnetrznie. Pimafucort to stosowałam moze 2 dni. Pytałam gina wielokrotnie czy nystatyna bezpieczna i mówił ze tak..... Wiadomo zawsze lepiej nic nie brać ale pytanie czy rozwiniety grzyb jest bezpieczny dla płodu. Jak grzybek przeniesie sie na szyjke to moze byc różnie.

  • monikamama Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 13 listopada 2018, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bylam u dwoch ginekologow jeszcze przed okresem gdzie podjerzewalam ze jestem w ciazy, jeden przepisal mi Nystatyne na 10 dni, ale nie wzielam bo przeczytalam ulotke i sie przestraszylam, ze antybiotyk. Zrobilam test wyszedl negatywny. Poszlam do innego ginekologa, zaproponowal delikatniejszy Fluomizin na 5 dni tuz przed spodziewanym okresem i powtorzylam test -> pozytywny :) Wrocilam do pierwszego refundowanego lekarza, ktory przepisal Nystatyne i podsumowal, ze moglam ja wziac, bo niby Fluomizin jest kontrowersyjny, wiec naprawde niewiadomo kogo sluchac... Teraz sie boje, ze zaszkodzilam a chcialam lepiej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2018, 18:06

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ