X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr TSH w I trzymestrze
Odpowiedz

TSH w I trzymestrze

Oceń ten wątek:
  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 14 października 2016, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jod jest na receptę nie bez powodu. Między innymi przy chorej tarczycy można sobie zaszkodzić suplementując jod. W ciąży jednak jest konieczny w ilości 150mikrogramow i tyle też mają wszystkie suplementy dla kobiet w ciąży. Ważna jest również witamina D.

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
  • tutusia Autorytet
    Postów: 496 178

    Wysłany: 14 października 2016, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wlasnie takie dawki mialam na mysli. Choc u mnie jest akurat 200jednostek, ale to wciaz ilosc, ktora nie zaszkodzi.
    Witamine d biore osobno w maksymalnej dawce, bo mam lekki niedobor, no i jako astmatyk i alergik powinnam go stale suplementowac.

    Tylko wiele kobiet ma polecone zwlaszcza w 1 trymestrze tylko kwas foliowy. Ja sama sie pytalam czy moge brac od razu wielkoskladnikowy suplement i pozwolenie oczywiscie dostalam, ale nie jako zalecenie.

    f2w3flw1wyt7w9l7.png
  • Kicirożek Ekspertka
    Postów: 132 93

    Wysłany: 14 października 2016, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Siema !
    Przyszły wlasnie wyniki moich badań. Pomożecie w interpretacji ?

    - TSH : 1,2
    - FT4 : 16,66
    - Progesteron : 107,6

    Zaczynam dzis 7 tydz.

    Wartości wypisane w sercu miej, nie na koszulkach ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 października 2016, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na moje oko super :) I gratulacje :)

    Kicirożek lubi tę wiadomość

  • marie_marie22 Autorytet
    Postów: 1055 1294

    Wysłany: 14 października 2016, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje TSH: 0,265
    Ft4; 1,31

    oar8yx8d9fawxkqt.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 października 2016, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny moj gin zalecil mi powtorzyc badanie tsh i dodatkowo zrobic anty tpo zeby wykluczył hashimoto. Czy to w ogole mozliwe zebym miala hashimoto? O.o mam tez umowic sie na wizyte z endokrynologiem po odebraniu wynikow. Najwazniejsze ze z dzidzia wszystko ok, podrosla sporo i jest teraz starsza niz wskazuje na to wiek z om a na ostatniej wizycie nyla mlodsza o trzy dni ;-)

  • aniołkowa mama Autorytet
    Postów: 1583 1461

    Wysłany: 15 października 2016, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kicirożek, wyniki bardzo ładne. Camille bardzo dużo osób ma Hashimoto, to nic strasznego. Też miałam takie badania i u mnie akurat wyszło, że nie mam ale mam za to niedoczynność.

    Córcia jest z nami :)

    04.2016 Aniołek [*]
    11.2015 Aniołek [*]
  • MamaFilipka Autorytet
    Postów: 310 151

    Wysłany: 15 października 2016, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kicirożek jaki czadowy progesteron! Tobie pewnie cycuchy niebawem wybuchną z objętości;:) Ja się czuję, jakbym dwa kamloty nosiła w staniku, a ostatnio miałam progesteron kolo 37..
    Wczoraj zrobiłam zestaw badań za jedyne 350 złotych, więc zobaczymy co tam w tsh słychać.
    Ja rok temu miałam 5,8 po miesiącu 1,5 a jak się wkurzyłam i dwa miesiące nie jadłam letroxu to spadło do 1.. teraz grzecznie wcinam, wyniki w pon, zobaczymy..

    letrox 50,polocard, 2x dupek, 2x lut.100mg, clexane 40mg.
    Aniołek 6tc 02.2016
    Aniołek 5tc 04.2016
    34bwol2a1ibcpjtc.png
    k0kdtrd8ds6vv75x.png
  • Kicirożek Ekspertka
    Postów: 132 93

    Wysłany: 15 października 2016, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaFilipka wrote:
    Kicirożek jaki czadowy progesteron! Tobie pewnie cycuchy niebawem wybuchną z objętości;:) Ja się czuję, jakbym dwa kamloty nosiła w staniku, a ostatnio miałam progesteron kolo 37..
    Wczoraj zrobiłam zestaw badań za jedyne 350 złotych, więc zobaczymy co tam w tsh słychać.
    Ja rok temu miałam 5,8 po miesiącu 1,5 a jak się wkurzyłam i dwa miesiące nie jadłam letroxu to spadło do 1.. teraz grzecznie wcinam, wyniki w pon, zobaczymy..


    Wiesz co jest najgorsze ? Z natury mam duży biust i go nienawidzę. Teraz mnie tak bolą ze dotknąć sie nie mogę i strasznie sie boje ze maja mi urosnąć jeszcze :-( chciałam nawet operacyjnie je pomniejszyć ;-/

    Wartości wypisane w sercu miej, nie na koszulkach ❤️
  • Kicirożek Ekspertka
    Postów: 132 93

    Wysłany: 15 października 2016, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie daje mi spokoju ten moj wysoki progesteron ! Czy 107,6 jak na 7 tydz to nie aby za wysoki ?! Nie chce sobie stawiać diagnoz bo w necie piszą: ciąża mnoga, rak jajnika, torbiele ... martwię sie :-(

    Wartości wypisane w sercu miej, nie na koszulkach ❤️
  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 15 października 2016, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarze nie zlecają e ogóle badania progesteronu jeśli przed ciążą był w normie więc przestań się nim martwić. Ja przed ciążą miałam bardzo ładny wynik (chyba 26, nie pamiętam) a w 5tc prawie 50.

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
  • aniołkowa mama Autorytet
    Postów: 1583 1461

    Wysłany: 15 października 2016, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kicirożek, aż sprawdziłam. W jednej z ciąż progesteron w 5 tygodniu miałam 80. Z tego co mi wiadomo nie mam raka, torbieli ani nie była to ciąża mnoga :) Nie czytaj takich głupot.. wpiszesz, że Ci drętwieje ręka i wyjdzie, że umierasz... :P Jak Cię to martwi to spytaj lekarza a nie wujka google :)

    Kicirożek lubi tę wiadomość

    Córcia jest z nami :)

    04.2016 Aniołek [*]
    11.2015 Aniołek [*]
  • MamaFilipka Autorytet
    Postów: 310 151

    Wysłany: 16 października 2016, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kicirożek wrote:
    Wiesz co jest najgorsze ? Z natury mam duży biust i go nienawidzę. Teraz mnie tak bolą ze dotknąć sie nie mogę i strasznie sie boje ze maja mi urosnąć jeszcze :-( chciałam nawet operacyjnie je pomniejszyć ;-/
    kicirożek będzie okej, taki rak to jedynie w postaci progesteronu sie nie objawi, także bez paniki.
    Co do piersi...tu to samo. 75 d, plus ciąża numer jeden dało ukierunkowanie w dół. Ale po drugiej najnormalniej pojdę je ciachnąć. Jestem zmęczona kupowaniem staników, upychaniem w kostium itd. Młoda jestem jeszcze, to niech jakoś wyglądam godnie:)

    letrox 50,polocard, 2x dupek, 2x lut.100mg, clexane 40mg.
    Aniołek 6tc 02.2016
    Aniołek 5tc 04.2016
    34bwol2a1ibcpjtc.png
    k0kdtrd8ds6vv75x.png
  • Niki69 Ekspertka
    Postów: 578 99

    Wysłany: 17 października 2016, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny porady potrzebuje od dwóch lat leczę się na niedoczynność w czerwcu strasznie spadło mi ft4 było poniżej normy bo miało 0.8 (n:0.93-1.7) zwiększania ki dawkę i od sierpnia biorę 100 euthyrox. Dowiedziałam się że jestem w ciąży zrobiłam dziś ft4 i ft3 jestem załamana bo przy obecnej dawce dalej niskie bo ft4 22% ft3 47% a ponoć minimum to by one były na poziomie 50% boję się że teraz zabraknie hormonu dla rozwoju dziecka

    3jgx3e3k6oetpx65.png
  • ines. Autorytet
    Postów: 2747 1380

    Wysłany: 18 października 2016, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    skonsultuj się z endokrynologiem, prawdopodobnie jeszcze Ci zwiększy dawkę ze względu na ciążę.

    Córcia <3 16mm->50mm->76 mm->400g->436g->1000g->1500g->2300g->3000g->3260g [39+6]
    3i49o7esn08ndlz3.png
    Synek <3 10mm->23 mm->50 mm->460 g ->820 g->1500 g -> 2180 g ->2800 g->3040 g [40+5]
    82do3e5e29ddmi8b.png
  • tutusia Autorytet
    Postów: 496 178

    Wysłany: 19 października 2016, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i jestem po wizycie. Mam brac euthyrox :( myslalam, ze jednak obejde sie bez z moim poziomem hormonow. Ale babka powiedziala, ze lekki nadmiar w ciazy jest lepszy niz lekki niedobor i tsh powinnam miec zdecydowanie nizsze. Hormony mam brac, zeby kruszynie na pewno nie zabraklo. Buu...

    f2w3flw1wyt7w9l7.png
  • Niki69 Ekspertka
    Postów: 578 99

    Wysłany: 19 października 2016, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ines. wrote:
    skonsultuj się z endokrynologiem, prawdopodobnie jeszcze Ci zwiększy dawkę ze względu na ciążę.
    Zawsze byłam zadowolona z tej pani endokrynolog ponieważ wyprowadziła mnie na dobrą drogę bo ostatnio pani doktor troszkę źle Miele czuła i miałam duży niedobór ft4. Wczoraj telefonicznie z konsultowałam wyniki ona powiedziała że w ogóle na mnie przeliczać na procenty i że ft4 jest OK i Nie zwiększać dawki Co znaczy zwiększyć Ale tylko 2 dni w tygodniu trochę teraz się na niej zawiodłam bo przecież wszędzie piszą że dąży się aby ft4 było w górnej granicy A najgorsze jest ten spadek przez miesiąc czasu

    3jgx3e3k6oetpx65.png
  • ines. Autorytet
    Postów: 2747 1380

    Wysłany: 19 października 2016, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niki69 wrote:
    Zawsze byłam zadowolona z tej pani endokrynolog ponieważ wyprowadziła mnie na dobrą drogę bo ostatnio pani doktor troszkę źle Miele czuła i miałam duży niedobór ft4. Wczoraj telefonicznie z konsultowałam wyniki ona powiedziała że w ogóle na mnie przeliczać na procenty i że ft4 jest OK i Nie zwiększać dawki Co znaczy zwiększyć Ale tylko 2 dni w tygodniu trochę teraz się na niej zawiodłam bo przecież wszędzie piszą że dąży się aby ft4 było w górnej granicy A najgorsze jest ten spadek przez miesiąc czasu

    ale co to za dziwna polityka żeby zwiększać dawkę na 2 dni w tygodniu? albo zwiększać albo nie zwiększać, nie rozumiem co niby 2 dni w tygodniu da. a jakie masz TSH przy tym? i co zamierzasz robić? stosujesz się czy idziesz do innego endo? wydaje mi się, że sprawdź hormony po 3 tygodniach od tamtego badania zobaczysz co się będzie działo.
    mi w ogóle endo ze względu na ciążę zalecił sprawdzanie tsh ft3 i ft4 co 3 tygodnie.

    Córcia <3 16mm->50mm->76 mm->400g->436g->1000g->1500g->2300g->3000g->3260g [39+6]
    3i49o7esn08ndlz3.png
    Synek <3 10mm->23 mm->50 mm->460 g ->820 g->1500 g -> 2180 g ->2800 g->3040 g [40+5]
    82do3e5e29ddmi8b.png
  • Niki69 Ekspertka
    Postów: 578 99

    Wysłany: 19 października 2016, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ines. wrote:
    ale co to za dziwna polityka żeby zwiększać dawkę na 2 dni w tygodniu? albo zwiększać albo nie zwiększać, nie rozumiem co niby 2 dni w tygodniu da. a jakie masz TSH przy tym? i co zamierzasz robić? stosujesz się czy idziesz do innego endo? wydaje mi się, że sprawdź hormony po 3 tygodniach od tamtego badania zobaczysz co się będzie działo.
    mi w ogóle endo ze względu na ciążę zalecił sprawdzanie tsh ft3 i ft4 co 3 tygodnie.
    TSH 0.2 Ale lekarka nie kazała mi w ogóle na nie patrzeć ponieważ ona jest sztucznie zaniżona przez leki mówiła że ważne jest aby ft3 i ft4 były na dobrym poziomie jak wtedy u niej byłam to już byłam spokojna że wreszcie trafiłam do dobrego specjalisty który patrzy na te hormony teraz nagle ona mi to mówi że ten poziom jest dobry Poczekam jeszcze 3 tygodnie i zobaczymy chyba sama sobie z większą dawkę na wszystkie dni

    3jgx3e3k6oetpx65.png
  • Deneira Autorytet
    Postów: 588 112

    Wysłany: 20 października 2016, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jestem w 12tyg ciąży i tsh mi strasznie spadło :/ Mam 0,327uIU/ml (norma od 0,27). FT4 mam 1,41ng/dl (norma dla 1 trym do 1,5 ale juz dla 2 trym to do 1,3...a ja mam koncowke 1trym :/ ). Biore euthyrox 25mg raz dziennie. Moja endo nie odbiera tel :/ Troche się boję, ze to tsh niskie. Zeby nie spadlo jeszcze bardziej. 4 tyg temu mialam tsh 1,19 przy ft4 1,42. Co myślicie o tak niskim tsh?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 października 2016, 12:56

‹‹ 18 19 20 21 22 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ