X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr terminy usg
Odpowiedz

terminy usg

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • natalka1988 Autorytet
    Postów: 765 477

    Wysłany: 18 marca 2017, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny. Chciałam się Was spytać czy mialyście duże rozbieżnosci w 1 i 2 usg. Ja pierwsze usg w 7 tyg pokazało że termin mam na 19 września. Drugie usg prenatalne w 12 tyg i 5 dniu wykazało ze termin na 11 września. Wydaje mi się że to trochę za duża różnica. Ktorym usg Wasi lekarze sie sugerują? Ktore jest najbardziej dokladne? Termin z om na 14 września. Nie wydaje mi się, że termin 11 września jest dobry, bo nie było wtedy stosunku. Był w 9dc ale to nie był moj dzien plodny, nawet sluzu plodnego nie mialam. Tym bardziej stosunek nie pełny, przerwany przez córkę wiec po minucie musielismy przerwac:) dopiero pelny stosunek z wytryskiem byl od 14 dc. W miesiaczki mam ok 28-30 dniowe. Nie chce urodzić ani przed terminem a tym bardziej znowu po, bo mam nie mile wspomnienia po pierwszym porodzie.
    Dziekuje za odpowiedzi:)

    c55f9n73kpn1w4lp.png
    iv09gu1r1ihk0beb.png
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 18 marca 2017, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja lekarz powiedziala ,ze liczy sie ten termin wg. Miesiaczki :)

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1715

    Wysłany: 18 marca 2017, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomiary we wczesnej ciąży czyli do 11 tyg nie sa super miarodajne ;) A znów 3 dni różnicy między terminem OM a USG to nei jest dużo ;]

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • natalka1988 Autorytet
    Postów: 765 477

    Wysłany: 19 marca 2017, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja wlasnie slyszalam ze we wczesnej ciazy te pomiary sa najbardziej dokladne bo pozniej to maluszki rosna roznie

    c55f9n73kpn1w4lp.png
    iv09gu1r1ihk0beb.png
  • Mika999 Przyjaciółka
    Postów: 73 27

    Wysłany: 19 marca 2017, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz, który robił mi USG w 6t0d powiedział, że termin z miesiączki nie będzie prawidłowy, że może być ok 10 dni później. Nie wyliczył terminu bo był tylko pęcherzyk i nie jest on moim prowadzącym lekarzem.

    B-HcG 646,500 09/03/17
    B-HcG 1368,500 11/03/17
    201711062743.png
  • KasiaZ Autorytet
    Postów: 298 193

    Wysłany: 20 marca 2017, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Terminy mogą się różnić patrząc na usg, mi w drugiej ciąży lekarz powiedział, że to zależy jak się akurat maluch ułoży do badania i porównał to do kiełbasy ;) Możesz ukroić prosto i możesz trochę po skosie i wtedy są różnice w rozmiarze, a kiełbasa ciągle ta sama ;)

    Ja zawsze liczyłam wg okresu.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ