X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr tasma owodniowa POMOCY
Odpowiedz

tasma owodniowa POMOCY

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2015, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po badaniu prenatalnym,wszystko super,jest tylko taśma owodniowa,czy jest ktos,kto miał z tym styczność?pomocy dziewczyny,bo strasznie się martwię,a juz sie naczytałam w necie jakie sa tego skutki...:(

  • karmar Autorytet
    Postów: 262 181

    Wysłany: 10 kwietnia 2015, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może to Cię pocieszy:

    http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/viewtopic.php?f=11&t=79112

    Tam jest kilka kobiet,które je miały i ich historie zakończyły się szczęśliwie :) Trzeba być dobrej myśli :)

    qXNVp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2015, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję:)Już dzwoniłam do mojego gina i mnie uspokoił:)
    Dziękuję Ci bardzo kochana:*

  • GRANAT Autorytet
    Postów: 458 404

    Wysłany: 10 kwietnia 2015, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja kierowniczka też to miała i urodziła śliczną zdrową córeczkę, chociaż w ciąży też ją straszyli tym bardziej, że zaszła już po 40-stce.

    dddodiii, karmar lubią tę wiadomość

    Tym razem udało się!!!
    niemowle.gif
    Gabriel ur.16.11.16 56 cm. 4240 g. ;D
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2015, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Naprawde? Granaciku czytam właśnie,ze dziewczyny rodzą zdrowe dzidzie:) i jeszcze Ty mnie pocieczylas:) dziękuję za wiadomość :)

    karmar lubi tę wiadomość

  • Eklerka Autorytet
    Postów: 1330 1252

    Wysłany: 11 kwietnia 2015, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ważne, że ktoś to w porę zauważył i dzięki temu uniknięcie powielenia historii Oliwierka z Zawiercia :/ Lekarze na pewno odpowiednio zareagują :)

    5fjzaeq.png
    6d4a1fa03ada290f9163e68d0b61b673.png
  • karmar Autorytet
    Postów: 262 181

    Wysłany: 11 kwietnia 2015, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma bata, będzie dobrze :)

    qXNVp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2015, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ale ja nie rozumiem jak zaden lekarz nie zauważył,ze on nie ma raczek i nóżek? Przeciez jak byk widac to na usg ..lekarz,który robił mi prenatalne tez mowil,ze nie ma możliwości,żeby nie bylo tego widać..
    Przeciez same widziałyście jak to na usg wygląda...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2015, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem jakby to było jedno usg ale tych badań było kilka!!!

    Drogie przyszłe mamy my nie możemy myśleć ze coś będzie nie tak bo wszystko będzie dobrze!!!
    Dddodiii w internecie znalazłam relacje mamy która miała podobna diagnozę a urodziła zdrowego synka i chciała podzielić się informacją żeby pomóc innym podała nazwisko profesora z Gdańska który ku jej zdziwieniu odpisał na jej maila po 20 minutach podając nr telefonu z prośbą o kontakt w którym opisała swoją historię. Jest to profesor Krzysztof Preis który zajmuje się diagnoza i operacjami bez uszkodzenia kończyn wiec są jeszcze lekarze w których musimy wierzyć!!!

    a tu coś dla uspokojenia
    http://dziecko-info.rodzice.pl/showthread.php/196726-zesp%C3%B3%C5%82-ta%C5%9Bm-pasm-owodniowych

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 kwietnia 2015, 00:14

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 kwietnia 2015, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem juz wszystko czytałam...Ale operacje robi sie gdy jest zagrożenie,przy tej operacji jest duzo prawdopodobieństwo,ze maly nie przeżyje...ale dziękuję,ze się zainteresowalas i chcialas mi pomoc...dziekuje...
    Naprawde przerylam już caly Internet i wszystkie historie...
    Czekam do czwartku i zobaczymy co mój gin mi dalej powie...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 kwietnia 2015, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdecydowaliśmy,ze będę do Gina na wizyty chodzila co dwa tygodnie,żeby naprawde to wszystko miec pod kontrolą...Maluszek rośnie wzorcowo,wiec nie pozwolimy,żeby jakieś gowniana taśma odebrala go nam...

    A co do małego Oliviera,to nigdy nie uwierzę,ze lekarze tego nie widzieli..nie ma takiej opcji..Chyba ze usg robila dwa razy w calej ciąży..

  • Eklerka Autorytet
    Postów: 1330 1252

    Wysłany: 12 kwietnia 2015, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robiła bodajże 6 czy 7 razy, ale na prenatalne się nie zdecydowała...
    Jak dla mnie rezygnowanie przynajmniej z dwóch pierwszych prenatalnych to głupota... Lepiej odżałować te 400 czy 500zł i jechać na badanie, niż później żałować... Mnie pokazywali wszystko, każdy narząd z osobna, liczyliśmy paluszki u rączek i nóżek...
    A matka Oliwierka niestety chodziła do lekarzy na nfz, gdzie sprzęt pozostawia wiele do życzenia :( No ale nie ukrywajmy, jak można nie zauważyć, ze dziecko nie ma rączki czy nóżki :/

    5fjzaeq.png
    6d4a1fa03ada290f9163e68d0b61b673.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 kwietnia 2015, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My na prenatalnych tez liczyliśmy paluszki,raczki,nóżki...kazdy szczegół ciałka po kolei..zoladek,pęcherz moczowy..doslownie wszystko-czyli wniosek z tego taki,ze...badajmy się,usg nie jest szkodliwe,ja miałam juz chyba z 8 razy,a zaczynam dopiero drugi trymestr-miałam torbiel,wiec musieliśmy kontrolować,a dzidziuś ma wszystko na miejscu..Glownie kobiety boja sie usg,ale to nie rtg!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 kwietnia 2015, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem zdecydowanie za żeby się badać!!!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 kwietnia 2015, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bylam dzis u mojego ginekologa,mowil ze często nie widac na usg tej taśmy i ze mam się nie martwic,bo jak dla niego,ro wszystko będzie dobrze.
    Widziałam jak wisi tam u góry,ale jakby na samym przodzie...
    Mowil,ze sa przypadki,o których piszą w Internecie,ale które zdarzają sie bardzo rzadko...
    Ja i tak się martwię...nie wyobrażam sobie,żeby nie miało raczek,czy nozek:(

  • Mmmoni Przyjaciółka
    Postów: 63 24

    Wysłany: 30 kwietnia 2017, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, moja historia dla przykładu. Może nie pocieszy, może tak :) ja dla odmiany jestem dzieckiem które w swoim życiu prenatalnym rosło sobie w towarzystwie takiej taśmy. Skończyło się to dla mnie brakiem lewej ręki, od łokcia. Morał z tego taki, że czasem nawet jeśli ta cholera się przyklei to i tak jakoś dalej się żyje :) łatwo mi nie jest tylko że względu na innych ludzi, którzy czasami dają mi odczuć że jestem niepełnosprawna. Ale ja nie widzę siebie w ten sposób. Wszystko co robię robię w takim tempie jak inni, nie ma rzeczy niemożliwych. No może tylko nie zaklaskam... :) skończyłam dobre studia, mam świetną pracę, fantastycznego męża (baaardzo przystojnego ;)), jeżdżę samochodem, itp itd a teraz czekam na moje upragnione dziecię, które zaczęło 8 tydzień przygody w moim brzuchu. Wiadomo że wszystkie chcemy żeby nasze dzieci były zdrowe, ale jeśli to nie jest możliwe to nie załamujmy się bo i z niepełnosprawnością można być szczęśliwym, żyć jak inni, i dawać radość rodzicom :D

    590f1787e23e5.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ