X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Suplementowanie DHA - kiedy zaczęłyście?
Odpowiedz

Suplementowanie DHA - kiedy zaczęłyście?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • marmi Autorytet
    Postów: 558 399

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,

    Jestem na etapie wczesnej ciąży, pierwszej w moim życiu, więc przeczesuje internet wzdłuż i wszerz. Naczytałam się także o wielkiej piątce składników mineralnych niezbędnych do prawidłowego rozwoju ciąży i dziecka.

    Mam pytanie o DHA. Sama praktycznie nie jem ryb, raz na pół roku może i na pewno mam niedobory tej substancji. Moja pani dr powiedziała, że moge kupić preparat z tym składnikiem, ale nie ma konieczności. PTG rekomenduje przyjmowanie DHA od początku ciąży i w zeszłym roku jeszcze zwiększyło normy. Jednak po zakupieniu preparatu w aptece wyczytałam w ulotce, że jest polecany od 2 trymestru.

    Bierzecie DHA? Jeśli tak, to kiedy go wprowadziłyście?

    oar8vfxm9pilbm4k.png
  • monaJa Ekspertka
    Postów: 171 116

    Wysłany: 3 czerwca 2017, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od początku bodajże 6tc brałam prenatal uno do 12 tc teraz biorę prenatal duo 2 kapsułki dha dziennie plus witamina plus 2 razy magnez.
    Możesz od początku na pewno nie zaszkodzi zresztą zalecają nawet przed zajściem w ciążę brać :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2017, 11:23

    m3sxk0s3rkvlrf2m.png
    synek <3
    d5afs8qthepg0v77.png

  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zaczęłam przed ciążą; lekarka mówiła, żeby zacząć 6 tyg. przed rozpoczęciem starań, nam wyszło jakieś 2 mce, biorę cały czas w Mama DHA Premium +

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaczelam suplementacje DHA od poczatku ciazy.

    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

  • marmi Autorytet
    Postów: 558 399

    Wysłany: 6 czerwca 2017, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedzi Dziewczyny :)

    Ja łykam od 5tc, ale zaczyna mnie zastanawiać ilość wit. E, którą przez to przyjmuję - w Femibionie Natal 1 jest około 100% dziennego zapotrzebowania i w preparacie z DHA też jest nieco ponad 100%, czyli łącznie ponad 200%. Podobno wit. E w nadmiarze może być toksyczna dla płodu.

    Wizytę u mojej pani dr mam dopiero za 2 tygodnie, więc się głowię co robić, żeby nie przesadzić.

    oar8vfxm9pilbm4k.png
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 6 czerwca 2017, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja gin mówi, żeby nie brać w ogóle witamin oprócz tych niezbędnych - kwas foliowy, wit D3, Jod. W tym Mama DHA jest to, DHA i magnez - ale to dla mnie potrzebne, żeby brzuch nie bolał jak rośnie :)
    Powiedziała, że potem włączymy żelazo i raczej wsio.

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Zuza91 Autorytet
    Postów: 793 290

    Wysłany: 19 czerwca 2017, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marmi wrote:
    Cześć Dziewczyny,

    Jestem na etapie wczesnej ciąży, pierwszej w moim życiu, więc przeczesuje internet wzdłuż i wszerz. Naczytałam się także o wielkiej piątce składników mineralnych niezbędnych do prawidłowego rozwoju ciąży i dziecka.

    Mam pytanie o DHA. Sama praktycznie nie jem ryb, raz na pół roku może i na pewno mam niedobory tej substancji. Moja pani dr powiedziała, że moge kupić preparat z tym składnikiem, ale nie ma konieczności. PTG rekomenduje przyjmowanie DHA od początku ciąży i w zeszłym roku jeszcze zwiększyło normy. Jednak po zakupieniu preparatu w aptece wyczytałam w ulotce, że jest polecany od 2 trymestru.

    Bierzecie DHA? Jeśli tak, to kiedy go wprowadziłyście?

    Ja zgodnie z zaleceniem lekarki zaczęłam od drugiego trymestru. W pierwszym brałam Femibion Natal 1 (kwas foliowy i witaminy), a od początku 2 trymestru do końca ciąży będę brać Femibion Natal 2 Plus (kwas foliowy, witaminy i DHA) :)

    klz9hdgefsr87l0p.png
  • Maruder Autorytet
    Postów: 268 233

    Wysłany: 19 czerwca 2017, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chcę brać suplementy z dha od 12 tyg tak jak mówił mi lekarz (prenatal duo mam nastepny w kolejce za ponad tydzien)... Chociaż i tak mi się wydaje że te wszystkie nowinki i kwasy omega są po to żeby naszą kieszeń drenować. Osobiście uważam za zasadne branie kwasu foliowego, co do reszty to jestem zdania że nic nie zastąpi zdrowej diety... Mam nadzieje że nie robią ich z łososia norweskiego...

    relgi09kotjuarzp.png
  • catalina1988 Koleżanka
    Postów: 63 11

    Wysłany: 5 lipca 2017, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Ja brałam od początku ciąży zestaw: kwas foliowy, witamina D3 2000j, jod, magnez. Lekarka mówiła, że na resztę szkoda pieniędzy i lepiej żeby z jedzonka dziecko sobie brało.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lipca 2017, 12:36

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ